Як правильно провести технічне обслуговування велосипеда?

Велосипед, як і будь-який транспортний засіб, зношується в процесі експлуатації. І чим складніше «начинка» двоколісного, тим більше уваги варто приділяти догляду за всіма деталями даного транспорту. Фахівці магазину VELMAX.com.ua рекомендують здійснювати своєчасне і якісне технічне обслуговування двоколісного транспорту, щоб уникнути несподіваних несправностей і збільшити термін служби велосипеда.

ykNHJM2lQTvUjUC77GFuw2e8VQlTbuj9l6UN82M2ggEN9U_bLMPVaVvvzPu3mISCy8_d-LDB0CWWtZttvNPmOGcUA4ragxgLziPsvZO72EJYlrpAuEgomMOXVThSPPeb3pSwrqJF

Навіщо необхідно проводити техобслуговування велосипеда?

Кожен велосипед має досить складну конструкцію, яка складається з безлічі вузлів, що вимагають систематичного догляду та обслуговування, а також відповідного зберігання взимку. Щоб зберегти транспортний засіб у належному стані до наступного сезону, потрібно дотримуватися всіх правил і рекомендацій експертів з обслуговування. При цьому велосипед, який не використовують для їзди на професійних змаганнях або для проходження особливо складних маршрутів, можна обслуговувати самостійно.

Що входить в техобслуговування велосипеда?

Техобслуговування двоколісного транспорту - це комплексний процес, який складається з таких основних дій:

 • щорічна профілактика;

 • регулярний огляд головних механізмів конструкції;

 • своєчасний ремонт несправностей.

Профілактика може здійснюватися в домашніх умовах, при цьому варто регулярно мити «залізного коня», очищати від бруду різні вузли конструкції, змащувати механізми для запобігання скрипів і напруженого пересування, забезпечувати належні умови для правильного зберігання велосипеда взимку. Регулярне сервісне обслуговування найкраще проводити в спеціалізованій майстерні, де будуть здійсненні наступні роботи:

 1. Очищення амортизаторів, ланцюги від старого мастила і бруду.

 2. Перевірка тиску в шинах (знижений тиск сприяє швидкому зносу шин і пошкодження обода).

 3. Огляд геометрії обода на наявність дефектів і їх подальше виправлення.

 4. Контроль різьбових з'єднань (перевірка міцності прикручених гайок і наявності на них бруду).

 5. Консервація двухколесників згідно з технічними вимогами (правильна обробка рами перед зимою, очищення та змащування вузлів, зниження тиску в шинах).

Закінчуючи сезон катання, слід також подбати про своєчасні ремонтні роботи, які пов’язані з елементами конструкції, усунення подряпин, відколів та інших деформацій.

LgAb7xWHl5uPYt6kYck4eM28BIZS7hks6LIelMtSf4buLexv1VuNp0fzwGyYwGnRwT4i5HiDSUvSbW9LxzeJoEIk-4W4AYN4gEY5lZYb6emDFiBto9j3iFy1R9xZusRcnLCgHHLz

Коли необхідно проводити обслуговування і як часто?

Частота проведення ТО для велосипеда безпосередньо залежить від умов і режиму його експлуатації, а також від наявності тих чи інших пошкоджень в конструкції транспортного засобу. Таким чином, технічне обслуговування може бути поверхневим або капітальним. Поверхневе обслуговування здійснюється 1-2 рази на рік, за умови, коли велосипедист їздить по рівних асфальтованих дорогах, кілька днів на місяць. Як правило, даний тип проводиться перед початком і в кінці велосезону, для діагностики і, при необхідності, усунення всіх нюансів. До того ж, бажано оглядати двоколісний транспортний засіб після кожного виїзду, якщо шлях лежить по бездоріжжю, через бруд, калюжі і під час опадів.

Капітальний технічний сервіс проводять в веломайстернях, якщо потрібно не тільки очищення двоколісника від бруду, мийка рами, коліс, мастило системи, ланцюгів, усунення скрипів, але і налаштування керма, ремонт вузлів конструкції, підготовка велосипеда до зберігання в зимовий період.

Етапи техобслуговування

Технічне обслуговування для велосипедів здійснюють зазвичай в кінці велосезону і включає в себе наступні етапи:

 1. Часткове розбирання. Проводиться для технічного огляду різних вузлів двоколісників, щоб усунути скрипи, подряпини, відколи на поверхні рами, а також перевірити стан ланцюга, керма та інших деталей велосипеда.

 2. Чистить та змащує. Перед початком ТО коштує ретельно промити основні запчастини двоколісного транспортного засобу, очистити раму, ланцюг, втулки від бруду. Потім необхідно обробити систему, ланцюг, касету спеціальним мастилом.

 3. Заміна деталей. Зношені або деформовані деталі двоколісного транспортного засобу варто своєчасно міняти на нові елементи, що дозволить скоротити витрати на ремонт велосипеда.

 4. Збирання та налагодження. Для правильного зберігання двоколісників взимку важливо зібрати транспортний засіб, згідно з усіма технічними рекомендаціями. Якщо сезон для їзди на велосипеді ще не закінчився, слід налаштувати кермо, передній і задній перемикачі передач, втулки на колесах, перевірити стан ланцюга.

Коли велосипед вимагає більш складного технічного обслуговування, варто звернутися за допомогою до професіоналів.

У будь-якому випадку, їзда на вимитому, змащеному, правильно налаштованому велосипеді набагато приємніша і безпечніша, ніж на заржавілому і брудному.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі