• Головна
  • Львів відкритий до міжнародних культурних проектів.
13:31, 28 листопада 2012 р.

Львів відкритий до міжнародних культурних проектів.

 Львів відкритий до міжнародних культурних проектів. Про це свідчить виставка, яка на почвтку грудня відбудеться у місті.

«З 4 до 31 грудня експонуватиметься спільна українсько-литовська виставка, де будуть представлені реставровані портрети литовських князів  з українських музеїв та фондосховищ.» - каже координатор виставки Тарас Рудько

Каталог виставки «Портрети Великих князів» виданий організаторами виставки – Національним музеєм «Палац Великих князів Литовських» і Музеєм мистецтв Литви.

Учасниками цього проекту, окрім литовської сторони, були українські музеї: Львівський історичний музей, Львівська національна галерея мистецтв, Волинський краєзнавчий музей, які передали на тимчасове експонування в Музей мистецтв Литви 20 жіночих, 62 чоловічих і 4 дитячі портрети зі своїх колекції. Більшість із переданих портретів зберігались у фондосховищах музеїв, лише частина з них була опублікована.

«Ця виставка стала найяскравішим підтвердженням успішного розвитку культурних зв’язків двох народів  і свідчить про спільність культурної спадщини  та історії Литви й України, про ланки невичерпної традиції державницьких і мистецьких зв’язків», - зазначає Міністр культури Литви Арунас Гялунас.

Вперше в історії культурних зв’язків двох народів каталог виданий трьома мовами: литовською, українською та англійською на високому поліграфічному рівні. У виданому каталозі поіменно перераховані всі ті, хто доклався до здійснення цього міжнародного виставкового проекту.

«Під час відкриття виставки у Вільнюсі говорилось про важливість праці литовських реставраторів, які відновили та реставрували частину портретів, що представлені на виставці, а також одягнули їх в стилізовані рами. Без їхньої, по-справжньому умілої, віртуозної праці важко було б уявити цю виставку в повній красі.

Львівський історичний музей запрошує відвідати виставку повернутих з Вільнюса портретів і переконатись у тому, що наші партнери з Литви вміють шанувати спільну культурну спадщину двох народів», - кажуть організатори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...