• Головна
  • «Міський бюджет – єдиний бюджет, який виділяє кошти на пам’ятки міста», - В.Косів
16:03, 22 листопада 2012 р.

«Міський бюджет – єдиний бюджет, який виділяє кошти на пам’ятки міста», - В.Косів

«Роботи з реставрації будівлі музею Пінзеля проводились ще у 2008 році. Ремонт був проведений лише на суму 500 тис. грн. Частина даху була замінена на мідну бляху, на цьому припинилося фінансування і не було проведено більше ніяких робіт.»- розповів заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів

«Ситуація з цією пам’яткою є дуже погана. Якщо говорити про дах, - то катастрофічна.  У 2008 році фінансування з державних субвенцій припинилось. На сьогодні немає ні копійки з державного бюджету на реставрацію цих пам’яток.

Потрібні дуже великі кошти на реставрацію цієї пам’ятки. Так само як потрібні кошти на реставрацію інших пам’яток – церкви Юра, театру ім.Заньковецької, Бернардинського комплексу та інших пам’яток, що є в катастрофічному стані. « -кажуть у Львівській міськраді.

За останні 4 років не було виділено жодної копійки державної субвенції на цей і на інші об’єктиЛьвова. Впродовж усіх тих років є лише обіцянки - державна цільова програма до ЄВРО передбачала реставрацію пам’яток, але не судилося.

Міський бюджет – це єдиний бюджет, який виділяє кошти на памятники міста. І також це грантові кошти уряду Польщі, уряду Німеччини, уряду США, уряду Норвегії.

«Цих коштів, які є в міському бюджеті, не вистачить на ці всі пам’ятки. Ми щороку реставруємо ті пам’ятки, які є в найкатастрофічнішому стані. Ми бачимо по центральній частині, що зроблено цього року, що минулого. Але цих коштів без субвенцій з уряду ніколи не буде достатньо.»- каже Василь Косів

Має бути розуміння Міністерства культури, Кабінету Міністрів, найвищого керівництва держави, що це є відповідальність спільна, відповідальність держави. Це цінність не львівська, навіть не українська, а світова цінність. І про неї  потрібно дбати, залучаючи державні кошти.

Ми щороку звертаємося і далі будемо звертатись за цими субвенціями. Разом з тим ми далі будемо виділяти кошти на пам’ятки у міському бюджеті», - зазначив Василь Косів.

Нагадаємо, як інформувала раніше начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, місто щороку на збереження культурної спадщини виділяє з міського бюджету в середньому 10 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...