Керівник Залізничної РА Ірина Джурик - про життя району та плани на майбутнє, - ФОТО

Сайт 032.ua продовжує серію інтерв’ю із керівниками районів нашого міста. Цього разу ми поспілкувалися з головою Залізничної РА, пані Іриною Джурик.

Досьє: 

Ірина Джурик у 1990 та на початку 2000-х років працювала у сфері ЖКГ міста Львова. В період із січня по травень 2007 року була юристконсультантом ТзОВ "ВІП БУД", після чого впродовж шести років стала головним спеціалістом юридичного відділу Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради. В листопаді 2013 року стала начальником відділу житлового господарства Личаківської РА. Восени 2017 року обійняла посаду заступника голови районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства Залізничної РА. В березні 2018 року очолила Залізничний район.

Пані Ірино, Ви очолили Залізничну РА після того, як вашого попередника Тараса Гниду звільнили за підозрою в отриманні хабара. Не боялися брати на себе таку відповідальність та очолювати Залізничний район?

Було хвилювання. Страху, як такого не було, оскільки я працювала заступником голови районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства та на час відсутності керівника виконувала його обов’язки. Тепер, вже на посаді керівника, я відповідаю за виконання всіх повноважень делегованих районній адміністрації Львівською міською радою.

Ви раніше були заступником Тараса Гниди, якою була Ваша реакція коли дізналися, що ваш безпосередній керівник потрапив у таку ситуацію?

Знаєте, звичайно, що ця ситуація неприємна. Але, з етичних міркувань, я би не хотіла коментувати роботу попереднього керівника. Цим питанням займаються правоохоронні органи.

А якби Вам запропонували хабар, що би Ви зробили?

Моя реакція була би дуже негативною. Я навіть не можу уявити, аби така ситуація сталася. Звісно, я би відмовилася, подальші мої дії були б виключно з дотриманням вимог антикорупційного законодавства, в т.ч.повідомлення про цю ситуацію правоохоронним органам.

Мер Львова Андрій Садовий перед вашим призначенням характеризував Вас, як відповідального керівника. Взагалі, як часто Андрій Іванович спілкується з керівниками районів міст?

Спілкування мера з керівниками районних адміністрацій відбувається доволі часто. Щосереди ми збираємося на апаратну нараду, яку проводить Андрій Іванович. Крім того, він окремо спілкується з кожним керівником району. Тому, можна сказати, що спілкуємося ми доволі часто.

Яка наразі ситуація з ремонтами доріг в Залізничному районі?

Можна сказати, що зараз у нас - "гаряча пора" з ремонтом доріг. В першому півріччі цього року були розроблені ПКД, проведені відповідні експертизи та тендери,а вже у липні розпочався активний етап з капітального ремонту доріг.

Розпочато роботи з капітального ремонту прибудинкової території на вул.Сяйво, 13, 15, 17, 19.

Наразі тривають капітальні ремонти на вулиці Виговського (від Городоцької до Любінської), там ремонтуємо хідник та облаштовуємо велодоріжку. Значний об’єм робіт проводиться на вул.Кульчицької,9, де облаштовуємо внутрішньоквартальні проїзди та тротуари.

Також облаштовуємо внутрішньоквартальний проїзд від вулиці Виговського до вулиці Караджича. На вул. Садовій, 15 - ремонтуємо ділянку поблизу садочку «Світанок». Триває капітальний ремонт тротуарів на ділянці від  вул. Широкої, 100 до вул. Роксоляни, 59, а також на вул. Бр. Міхновських.

Завершується ремонт прибудинкової території по вул.Любінській, 89, 89а, 91, тазавершені роботи з облаштування прибудинкової території на вул. Сірка, 16 і роботи з капітального ремонту вулиць Ботанічної та Слюсарської.

Ми контролюємо хід виконання робіт, адже на це витрачаються бюджетні кошти, тому ремонт має бути якісним. Всі роботи, які наразі тривають на території району, будуть завершені до кінця цього року.

А скільки грошей було отримано та вже витрачено на ремонт доріг (прибудинкових територій, пішохідних зон, тротуарів)  у 2018 році?

Було виділено 8,5 мільйонів гривень на поточний ремонт вулично-шляхової мережі району, які вже є освоєні та понад 42 мільйони гривень на капітальний ремонт вулиць та прибудинкових територій, з яких освоєно понад 50%. Крім того, ми плануємо продовжити ямковий ремонт, тому з бюджету розвитку здійснено перекидку коштів в сумі 4,4 мільйони гривень на проведення цих робіт.

Ірино Степанівно, Ви розпочинали свою кар’єру у сфері ЖКГ, але у 2007 році, впродовж кількох місяців, ви працювали юристом у приватній компанії ТЗоВ «Віп Буд», після чого почали працювати на міську владу. Вам працювати у в органах місцевого самоврядування цікавіше, ніж на приватного підприємця? 

Це цікава робота, яка мені подобається. Робота в органах місцевого самоврядування це робота для міста, для його мешканців, що є для мене дуже почесним та відповідальним.

Як розпочинається і проходить Ваш день, як керівника Залізничного району?

Залізничний район хоч і не дуже великий, але це - ворота Львова. Тут є аеропорт,залізничний вокзал, приміський вокзал. Тому, враження про місто одразу починається із нашого району. Мій робочий день розпочинається із об’їзду території. Надалі в мене проводиться нарада із начальниками відділів комунального та житлового господарства, соціально-економічного розвитку.

Щодня є певні зауваження щодо санітарного стану території району, до ведення ремонтних робіт. Після чого ми обговорюємо плани на день, опрацьовуємо звернення мешканців на Гарячу лінію міста, проводимо відповідні обстеження, завершуємо невирішені питання.І вже наприкінці дня лишається час на те, щоб перевірити свою електронну скриньку.

У своїй декларації Ви вказали, що ні Ви, ні Ваш чоловік, не володієте транспортними засобами. На чому Ви пересуваєтесь по місту?

Колись було важко і завжди хотілося мати свій автомобіль, але мій чоловік не хоче користуватися автівкою. Тому я користуюсь громадським транспортом, а  в робочий часв моєму користуванні є службова автівка.

Коли відбудеться ремонт вулиці Данила Апостола?

Цього року ремонт проводитись не буде. На 2018 рік лише виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації щодо ремонту двох ділянок по вул.Данила Апостола: від вул.Курмановича до вулиці Д. Апостола, 9а і від вулиці Д. Апостола, 9а до вул.Північної. Реалізовувати цей проект, можливо, будемо вже наступного року, але замовником цих робіт є ЛКП “Львівавтодор”.

Взимку цього року «Львівавтодору» затвердили дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на будівництво та продовження вул. Ряшівської поблизу аеропорту.  Коли розпочнуться роботи?

Наразі проект землеустрою перебуває на коригуванні, оскільки для будівництва дороги необхідно долучити додаткові ділянки, які належать фізичним особам. ЛКП “Львівавтодор” та мерія ведуть перемовини звласниками земельних ділянок. Для будівництва дороги потрібна чимала сума коштів - близько 500 мільйонів гривень. Ми ще навіть не знаємо чи буде відповідне фінансування.

Яка ситуація з дитячими садочками в Залізничному районі?

Нагальна потреба в дитячих садочках є по всій державі, і Залізничний район в цьому питанні не виняток. На території району є 18 дошкільних навчальних закладів, де виховуються 10 тисяч 300 дітей. Питання із дитячими садочками контролює міський голова, оскільки зараз виділяються кошти на ремонт садочків, аби їх зберегти. І наступного року ми плануємо відремонтувати п’ять садочків та відповіднозбільшити групи.

На вулиці Ряшівській розташований недобудований об’єкт, який планували відкрити до Євробаскету-2015. Можливо районна адміністрація чи активісти мають якісь плани, аби оживити ту територію?

Дуже хотілося, аби цей об’єкт був збудований. Наскільки мені відомо, там мав бути великий спортивний комплекс, де мали відбуватися різні спортивні змагання. На жаль, ми наразі не знаємо, що буде далі з цим об’єктом.

Наразі триває будівництво гравійної дороги від Білогорщі до Окружної дороги. По термінах все встигаєте - анонсували, що будівництво завершиться до кінця цього року?

Це має бути гравійна дорога. Наразі триває будівництво від Західного обходу до масиву Білогорща. Районна адміністрація спільно ЛКП“Львівавтодор” та департаментом містобудування пропрацьовують варіанти щодо продовження будівництва дороги, яка з’єднає мікрорайони Білогорща та Левандівка.

Яким ви уявляєте Залізничний район за, скажімо, п’ять років?

Мені б дуже хотілося, аби район був більш розвинутим, з відремонтованими дорогами, з добудованим спорткомлексом, з достатньою кількістю дитячих дошкільних установ та інтерактивних установ, зокрема, таких як урбан-бібліотеки. І я сподіваюсь, що мешканцям та гостям нашого міста, буде комфортно жити та перебувати в нашому районі.

Автор: Андрій Галицький

Фото: Є.П.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Цими вихідними, 19-20 жовтня, у Львові проведуть День пластуна у Виставковому центрі «Південний-EXPO». Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.  Фестиваль триватиме два дні, 19-20 жовтня, у Виставковому центрі «Південний-EXPO». Учасниками заходу будуть більше двох тисяч пластунів зі всієї України. Цьогорічний фестиваль присвячений 30-літтю відновлення Пласту в Україні. У рамках святкування основним змаганням для команд є театральний конкурс...
Бізнес
Людям завжди хочеться вдягатися не лише дешево, але й модно. Популярність секонд-хендів стрімко зростає з кожним роком серед львів'ян, адже в цих магазинах можна придбати брендові речі за лояльною ціною.  Кореспондент 032.ua зібрав інформацію про графік роботи та перелік адрес магазинів секонд-хендів у самому серці Львова.  Магазин «Євро секонд-хенд» У магазині «Євро секонд-хенд» представлено чоловічий, жіночий та дитячий одяг. Всі товари на вагу, а також...
Культура
Традиційно кореспондент 032.ua підготував для своїх читачів добірку цікавих та безкоштовних подій, які можна  відвідати на вихідних, 19-20 жовтня, у Львові.  Lviv Fitness Weekend Lviv Fitness Weekend - це фестиваль для любителів активного способу життя, який триватиме у Львові впродовж двох днів. У суботу у програмі фестивалі низка безкоштовних подій, серед них: фінал кубку України зі стронгмену, Lviv Fitness Weekend Expo, ярмарок спорту, зіркове тренуванн...
Культура
У четвер, 31 жовтня о 19:00, у музеї “Територія Терору” (пр. Чорновола, 45г) у Львові покажуть серіал "Озброєні та небезпечні". Як розповіли 032.ua у "Феміністичній майстерні", яка є співорганізатором події, проект фокусується на повсюдній мілітаризації українського суспільства. У рамках проекту додаються фільми, відбулась виставка та проходять мандрівні кінопокази. Конструюючи мілітарну зону режисерки апропріюють різноманітні медіа: від аматорських докуме...
Екологія
Днями у парламенті зареєстрували законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, який уже погодили на профільному комітеті. Про це повідомили у прес-службі Міненергетики та реконмедували нардепам підтримати ініціативу у першому читанні, передає кореспондент сайту 032.ua. Законопроект передбачає, що усі пакети ділитимуть на види, залежно від їхніх характеристик. При цьому, у закладах харчування та роздрібної торгівлі заборо...
Культура
Світлина львівського фотографа Артура Абраміва увійшла у 25 найкращих знімків з усього світу за версією National Geographic YourShot. Про історію, ідею та мету створення фотографії розповів кореспонденту 032.ua її автор, львівський фотограф Артур Абрамів.   Концептуальна робота на тему: «Планета в Балансі» увійшла у 25 найкращих фотографій з усього світу за версією National Geographic YourShot. Вона буде представлена на виставці в мексиканському штаті Ґуан...
Влада
В ЛОДА розробляють пілотний проєкт, який зменшить черги на українсько-польському кордоні. Передає про цей захід з власних джерел передає кореспондент 032.ua. Так, робоча група у складі посадовців Львівської обласної ради, представників ІТ-компанії та прикордонників оглянула прикордонний пункт пропуску Краківець, де незабаром стартує експериментальний проєкт. Йдеться про електронне резервуванням часу для перетину кордону, який має на меті пришвидшити час пр...
Екологія
Фахівці Державної екологічної інспекції у Львівській області виявили перевищення таких забруднювальних речовин, як: нітрати, хлориди, марганець, свинець, залізо, нафтопродукти, кадмій, цинк. Про це повідомив сайт Держекоінспекції, передає кореспондент 032.ua. Екологи продовжують проводити кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів ЛКП "Збиранка". Відтак, впродовж 9 місяців  моніторингу їм вдалось виявити низку...
Влада
Загальна сума бюджетної субвенції місцевим радам України становить 2309160 грн. Про це стало відомо з рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, передає кореспондент 032.ua. Сьогодні, 18 жовтня, виконавчий комітет ЛМР  згідно з програмою відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових надав субвенцію трьом міським радам України: Старокостянтинівській міській раді в сумі 1534485 грн, Жидачівській міській раді в сумі 89500 грн та Ст...