Як правильно бігати: 4 поради від МОЗ

Зі стартом осінньої пори 032.ua пропонує своїм читачам ще уважніше дбати про власне здоров'я та заохочує до здорового способу життя. Для любителів ранкових пробіжок та тим, у кого ще немає такої корисної звички, публікуємо 4 прості поради від МОЗ, які допоможуть менше втомлюватися і отримувати задоволення від процесу.

1. Стежте за поставою

Перше правило - не сутультеся. Під час бігу розправте плечі, відведіть їх назад та розслабте. Також тримайте голову і шию прямо - дивіться вперед, а не під ноги. Важливо, щоби м’язи спини, шиї, плечей та обличчя були розслабленими. Якщо ви сутулитеся, то не можете правильно дихати, а отже, до ваших м’язів буде доставлено менше кисню.

Як правильно бігати: 4 поради від МОЗ, фото-1

Читайте також: У Львові проведуть фестиваль кави

2. Розслабте руки та зігніть їх під прямим кутом

Не варто напружувати руки під час бігу - це може спричинити додаткове навантаження на спину та плечі. Але не перестерайтеся - руки не мають бовтатися хаотично. Правильна позиція - руки зігнуті під прямим кутом (90 градусів), рухаються вперед і назад, а не поперек тіла. Рухи руками вперед-назад допомагають під час бігу, тоді як розмахування в боки – це марна трата енергії.

Як правильно бігати: 4 поради від МОЗ, фото-2

3. Намагайтесь робити невеликі кроки

Корпус можна трохи нахилити вперед - це допоможе зафіксувати положення стегон, не дозволити їм рухатися з боку в бік. Так ви знизитите ризик болю в спині та стегнах, зменшите навантаження на п'яти. Ноги мають бути трохи зігнутими в зоні колін, особливо, якщо ви біжите по твердому покриттю. Ви маєте бігти, а не стрибати. Не піднімайте коліна занадто високо - вони мають бути направлені вперед, а не вгору.

Уникайте навантаження лише на п'яту або передню частину стопи, найбезпечніший спосіб бігу для більшості бігунів-аматорів - це навантаження на середину стопи. Старайтеся робити маленькі легкі кроки, адже під час пробіжки рухи повинні бути легкими та спокійними. Незалежно від вашої ваги, під час бігу не повинно виникати гучних звуків, коли ноги торкаються покриття.

Як правильно бігати: 4 поради від МОЗ, фото-3

4. Дихайте правильно

Незалежно від того, чи ви дихаєте носом, чи ротом, потрібно робити глибокі ритмічні вдихи та видихи. Намагайтеся робити один вдих-видих кожні два кроки, можна поступово збільшувати інтервал.

Як правильно бігати: 4 поради від МОЗ, фото-4

Читайте також: ТЕСТ: наскільки ти (не)залежний від телебачення

Нагадаємо, раніше 032.ua публікував добірку локацій, де у Львові можна побігати.

Всі фото з відкритих джерел

як_бігати поради 032 біг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10.67 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі