Як у Львові працюватимуть інспектори із паркування і кого штрафуватимуть: усе, що ви хотіли знати

27 вересня в Україні набуде чинності новий Закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» і право виписувати штрафи за неправильне паркування матимуть не тільки патрульні.

На підставі норм цього закону на базі управління безпеки міста Львова створять відділ інспекторів, які матимуть право штрафувати водіїв за порушення правил зупинки, стоянки та паркування автомобілів. Планується, що cпочатку у місті буде від 10 до 15 інспекторів, а у кожному районі працюватиме по дві людини, проте, основна увага інспекторів буде зосереджена у центральній частині міста.

032.ua поспілкувався із начальником управління безпеки міста ЛМР Юрієм Ділем і з провідним спеціалістом цього управління Богданом Мільярем та підготував для вас інформацію про те, як працюватимуть інспектори із паркування і кому варто боятись штрафів насамперед.

Не платити за припаркований автомобіль на самій парковці більше не можна

Сьогодні у Львові є паркувальні майданчики, де водій має вийти із машини, підійти до автомату і заплатити за паркування. Втім, дехто із водіїв залишає свій автомобіль на парковці, але не оплачує послуг за паркування.

Зараз ЛКП "Львівавтодор" вводить автоматизовану систему паркування. І, ввівши у системі номер автомобіля на планшеті чи на телефоні, інспектору буде показана база паркування і видно чи водій автомобіля оплатив парковку, чи ні.

Паркуватись із порушенням - теж не можна

Інспектори допомагатимуть патрульній поліції і виписуватимуть штрафи також водіям, які паркуються із порушеннями. Це стосується водіїв, які до прикладу залишають автівку на перехресті чи тротуарі, паркуються під знаками, якими заборонено паркування та зупинку, перешкоджаючи руху. Або ж паркують свої автівки на пішохідному переході.

Як працюватимуть інспектори

Законом передбачається, що всім інспекторам нададуть доступ до бази даних власників за якими зареєстровано транспортний засіб, в тому числі до осіб які ввезли транспортний засіб на митну територію України (авто на іноземній реєстрації) і право виписати штраф за порушення ПДР України.

Коли інспектор приймає рішення про те, що водій автомобіля припаркувався із порушеннями і йому треба виписати штраф, то він має заповнити постанову і зробити фотографії.

Потім залишити повідомлення про штраф на лобовому склі автівки.

З моменту, коли порушнику виписали штраф, він матиме 10 днів для того, щоб оплатити 50% штрафу і це буде вважатись повністю закритим штрафом або ж повністю оплатити штраф впродовж 30 днів.

"Якщо водій протермінує оплату за штраф, то ми одразу звертаємося до виконавчої служби, а не адмінкомісій чи суду", – каже Юрій Діль.

Куди будуть надходити гроші за штрафи

Надходити штрафи мають у місцевий бюджет.

А публічні фотографії порушників будуть?

У мережі неодноразово дискутували про те, що фотографії порушників будуть у вільному доступі. Насправді ж – ні.

Читайт також: Інспекторам з паркування у Львові дозволили евакуйовувати автомобілі водіїв порушників.

Тільки порушник зможе побачити фотографії свого автомобіля з прив'язкою до місцевості і поясненням чому це вважається порушенням. Переглянути цю інформацію можна буде на сайті Львівської міської ради, а відкрити документ можна буде за ідентифікатором доступу, який буде на постанові.

Чи зросте вартість парковки?

Вартість паркування поки що не буде збільшена. Перша зона паркування, як коштувала, так і буде коштувати 10 гривень за годину, друга – 20 грн. За межами центру міста за парковку треба заплатити 5 грн/год.

Вартість штрафів

Якщо водій залишив свій автомобіль на парковці, але не заплатив за це, то інспектор може виписати йому штраф у 20-кратному розмірі від вартості паркування за годину. Тобто, якщо вартість паркування становить 20 грн/год, то штраф буде - 400 грн. Якщо водій, без належного права, паркується на місцях для людей з інвалідністю, то розмір штрафу у такому випадку – 600 грн.

Якщо ж водій порушив ПДР, згідно з ч.1 статті 122 КУпАП, то він має сплатити штраф у розмірі 255 гривень, а згідно з ч.3 статті 122 – 510 грн.

А що там з евакуаторами? Забиратимуть машини?

Кабінет міністрів повинен розробити нову постанову про порядок дії інспекторів в частині евакуації транспортного засобу. У штраф має включатись вартість зберігання автомобіля на майданчику тимчасово затриманих транспортних засобів і в тому числі – вартість послуги евакуатора.

"ЛМР хоче виступити ініціатором такої постанови. Ми маємо ініціативу, щоб органи місцевого самоврядування вирішували самі, якою має бути вартість зберігання автомобіля на штрафмайданчику і послуг евакуатора, оскільки оренда за ці послуги у кожному місті є трохи відмінна. Якщо Кабмін прийме такий проект постанови, то органи місцевого самоврядування самі визначатимуть суму за зберігання і евакуацію автомобілів порушників. Допоки постанови Кабміну не буде, говорити про будь-яку евакуацію транспортних засобів з вулиць інспекторами паркування ще рано, бо немає законодавчого документу, який дає такі повноваження", – зазначив провідний спеціаліст управління безпеки міста Богдан Мільяр.

Авторка матеріалу Ірина ТРУШ.

*Повне або часткове копіювання цього матеріалу без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

інспекториізпаркування ЮрійДіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
11.33 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі