• Головна
  • За проблему смороду у Львові взялась прокуратура
10:06, 9 листопада 2012 р.

За проблему смороду у Львові взялась прокуратура

7 вересня 2012 року прокуратурою області, із залученням Львівської міської ради, ДЗ «Львівська санітарно-епідеміологічна станція» та Державної екологічної інспекції у Львівській області,проведено міжвідомчу нараду, на якій розглянуто питання щодо неприємногозапаху в м. Львові. Під час наради винесено постанову, із переліком певних заходів, термін виконання яких встановлено на 1 листопада 2012 року.

Про це йдеться в інформації (з питань виникнення неприємного запаху в місті), яку надіслала прокуратура Львівської області голові Львівського прес-клубу Ользі Шостак.

Так, на виконання одного із пунктів вказаної постанови ДЗ «Львівська обласна санітарно-епідеміологічна станція» спільно з ДЗ «Санітарно-епідеміологічна станція м. Львова» відібрали 270 проб атмосферного повітря у 26 контрольних точках міста.Результати дослідження не зафіксували перевищення у повітрі елементів з найбільш виразним запахом, а саме – аміаку, сірководню та метилмеркаптану.

Попередню інформацію про результати досліджень подано в прокуратуру області.

Крім цього, прокуратура м. Львова, спільно з органами держсаннагляду та Держекоінспекції,перевірила законність укладення угод ЛМКП «Львівводоканал» з підприємствами-забруднювачами на скид понаднормативно забруднених стічних вод у каналізацію. Також перевірено виконання підприємствами програм щодо приведення стоків до встановлених лімітів та вирішення питання будівництва локальних очисних споруд.

Відтак встановлено, щоЛМКП «Львівводоканал» уклало 52 договори про приймання наднормативно забруднених стічних вод. Зокрема, договори укладено з ПрАТ «Компанія Ензим», ЗАТ «Львівська кондитерська фірма «Світоч», Перша приватна броварня «Для людей - як для себе», ПАТ «Шкірянепідприємство «Світанок»,ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», ПАТ «Львівський жиркомбінат», ПАТ «Концерн Хлібпром», ПАТ «Львівський хімічний завод», тощо.

За кожним з договорів стягується збільшена плата, пропорційно докоефіцієнту наднормативного забруднення.Слід зазначити,що згідно з чинним законодавством, при систематичному скиді понаднормативних забруднень водоканали можуть вимагати від Підприємств будівництва локальних очисних споруд та мають право відмовляти в прийманні до каналізації додаткових об'ємів стічних вод при роботі очисних спорудканалізації з гідравлічним перевантаженням.

Водоканалом нараховуються штрафні санкції лише в разі скидання стічних вод з перевищенням уже збільшених граничнодопустимихконцентраційзабруднюючих речовин. Однак, на даний час жодного договору про прийняття наднормативно забруднених стоків від підприємств не розірвано, обмеження прийняття стоків не здійснювалось.

Крім цього, ЛМКП « Львівводоканал» укладено ряд угод зі сторонніми суб’єктами господарювання, які розташовані за межами міста і проводять скидзабруднених стічних вод в міську каналізаційну мережу.

Слід зазначити, що Львівською міською радою додатково розглянуто внесені органами прокуратури документи реагування.

За наслідками розгляду яких, міськрадою та ЛМКП «Львівводоканал» розроблено Комплексну програму модернізації каналізаційного господарства м. Львова на 2012-2015 роки. Загальна вартість виконання заходів програми становить 1 002,7 млн. грн. (в поданні прокуратури області вказувалось, що основною причиною неприємного запаху у центральній частині м. Львова є неефективна робота системи каналізування, зокрема, відсутність гідрозатворів, яка потребує реконструкції).

На замовлення Львівводоканалу розпочато виконання робіт з каналізування найбільшого неканалізованого району місту (район вул. Голубця, кінець Личаківської, Глинянський Тракт, Богданівська з прилеглими кварталами) – прокладено 820 м.п. каналізаційного колектора, побудовано каналізаційну перекачувальну насосну станцію на вул. Богданівській, тощо.

За рахунок залучених інвестиційних коштів проведено роботи з будівництва колектора у місці пролягання відкритого каналізаційного каналу в районі вул. Б.Хмельницького.

Львівською міською радою та ЛМКП «Львівводоканал» розпочато роботу щодо забезпечення застосування підприємствами, які скидають у міську каналізаційну мережу наднормативно забруднені стоки, технологій запропонованих ТОВ «Weqlo-Stal» (Республіка Польща) для очистки промислових стоків (застосування хімічних реагентів).

Міськрадою прийнято рішення про виділення коштів на придбання спеціалізованої машини для гідродинамічної промивки та очистки каналізаційних колекторів та лабораторії для відео спостереження колекторів, адже прокуратура області наголосила на не проведенні промивки каналізаційних мереж міста, що призводить до активних процесів гниття у мережі та неприємного запаху.

Робота в даному напрямку триває-пише Гал-інфо

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...