• Головна
  • У Львові нема непотрібних речей
10:01, 8 листопада 2012 р.

У Львові нема непотрібних речей

ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги “Оселя”» збирає від населення для подальшого використання та допомоги іншим: їжу, медикаменти, меблі, одяг, побутову техніку, предмети домашнього вжитку й інше.

Перед тим, як нести речі до смітника, варто задуматися можливо комусь вони ще стануть в пригоді..-зауважують члени спільноти взаємодопомоги.

Як зазначено на їхній сторінці, Спільнота взаємодопомоги «Оселя» – це громадська неприбуткова організація, яка підтримує бездомних. Її створено 2003 року. У ній живуть і працюють ті, хто опинився у скрутному становищі (серед них є неповносправні та залежні). Об’єднавшись, ці люди допомагають одне одному, а також усім, хто цього потребує. До «Оселі» приймають усіх охочих, незважаючи на вік чи минуле. Ця організація створює спільноти взаємодопомоги, організовує навчальні майстерні, у яких можна набути професійних навиків, проводить акції солідарності з бідними та бездомними, а також пропагує ідею взаємодопомоги. 

Завдяки допомозі руху «Емаус» «Спільнота взаємодопомоги «Оселя» отримала у власність будинок із присадибною ділянкою. У будинку зробили ремонт, обладнали три житлових кімнати, провели водопостачання та каналізацію – так він став придатним до проживання. Це дозволило поселити перших бездомних та започаткувати спільноту з восьми осіб, а також організувати ремонтно-реставраційну майстерню, відкрити курси навчання на комп’ютері, гурток рукоділля, проводити роботу із психологічної реабілітації бездомних. Такий досвід був інноваційним для України і тому його підтримав Світовий Банк. Членами Спільноти стали бездомні, залежні, неповносправні, котрі були прийняті для проживання, праці та навчання. Люди, які мали житло, приходили тільки вдень, але були прийняті у Спільноту з можливістю працювати та навчатися, брати участь у всіх заходах Спільноти.

Одним із напрямків діяльності “Оселі” є майстерня з оббивки та ремонту меблів. Майстерня служить осередком працетерапії, навчання, а також є одним з джерел доходів спільноти. Мешканці Спільноти отримують навички праці з ремонту меблів, обтягування мякої частини меблів, шиття.

 Знаючи про  діяльність, мешканці міста Львова звертаються  із замовленнями ремонту та обтяжки м’яких меблів, даючи нам пожертву за виконану роботу. Багато людей не можуть дозволити собі придбати нові меблі, тому заміна оббивки та дрібний ремонт є добрим виходом з ситуації.

 Мешканці “Оселі”, що здобули професійні навички під керівництвом інструктора, виконують роботу якісно, тому послуги майстерні користуються попитом.

 Дехто просто віддає вживані меблі та предмети побуту, які ми приводимо до ладу та реалізуємо у благодійній крамничці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...