• Головна
  • Американці вивчають українську для поїздки у Львів
09:43, 8 листопада 2012 р.

Американці вивчають українську для поїздки у Львів

У США популяризують українську мову.  І сприяють цьому не лише соціальні мережі. Хоча вони допомагають зустрітися потрібним людям. На сайті зустрічей meetup.com за лічені хвилини можна знайти людей, які поділяють ваші захоплення або хоббі. Лише у столиці Сполучених Штатів на сайті зареєстровано майже півтори тисячі таких груп. Є серед них і група вивчення української мови під виразною назвою «Криївка».-повідомляє Голос Америки.
За два роки існування групи її популярність швидко зросла. Зараз вона налічує майже 200 членів, серед яких і колишні волонтери, і новоприбулі українці, і діти діаспори.
«Я виростав у діаспорі, ходив у суботню українську школу, у мене в сім’ї зберігали українську культуру та мову. А коли я переїхав у Вашингтон, то не хотів забути мову і знайшов в Інтернеті цю групу. Я прийшов і зрозумів, що це прекрасна можливість практикувати мою українську»
, -говорить член діаспори . Роберт Хом’як
Центром зустрічі став ресторан «Асорті» у передмісті Вашингтона. Хоча криївкою його не назвеш,  однак саме тут, двічі на місяць, збирається група з такою назвою.
«Ця група для будь-кого, хто хоче розмовляти українською, вивчати українську чи поділитись своїм знанням з іншими», – каже співорганізатор «Криївки» Дженіфер Кід. Упродовж двох років Дженіфер була волонтером Корпусу миру в Україні. Завдяки їй та іншим добровольцям українська «Криївка» з’явилась в американській столиц.:

«Я переїхала у Вашингтон після повернення з України. І тут зустріла багато інших волонтерів Корпусу миру, які теж були в Україні. Ми збирались разом, робили вареники і говорили, що було б чудово, якби ми могли більше розмовляти українською. На сайті meetup.com безліч мовних груп, але не було жодної української. От ми і вирішили її створити»
- зауважила організатор.
Будучи активним у соціальному житті української громади, Роберт охоче став
співорганізатором
 «Криївки».«У Вашингтоні є багато українських подій, але не кожна з них дає вам можливість розмовляти українською. Тому ця зустріч – єдине місце, де ви можете сісти з невеликою групою людей і впродовж кількох годин спілкуватись лише українською. Сюди завжди приходять люди, які досконало розмовляють українською і які допомагають нам та виправляють помилки».
 
«Ми їдемо у Львів у травні і розпочали вивчати українську три місяці тому. Тепер ми намагаємося використати кожну можливість, щоб практикувати мову, і ця зустріч – унікальна нагода».
-наголосили військовослужбовець Майк з дружиною Келлі, які  їдуть в Україну на два роки.

 Вони проходять інтенсивний кур вивчення мови і кажуть, що в «Криївці» можуть практично закріпити вивчене.

Хоч термін «криївка» означає місце таємних зібрань, двері вашингтонської «Криївки» відчинені для кожного. Перепусткою сюди є лиш бажання вивчати українську мову та ділитись нею з іншими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...