• Головна
  • Львів’янам на замітку: боржники аліментів платитимуть більше
21:22, 7 серпня 2018 р.

Львів’янам на замітку: боржники аліментів платитимуть більше

Львів’янам на замітку: боржники аліментів платитимуть більше

Із 29 серпня в Україні почнуть діяти нові норми законів, що стосуються захисту дітей та батьків, які заборгували аліменти. Закони з пакету новацій “Чужих дітей не буває” прийняли на початку липня цього року депутати Верховної Ради.

Сайт 032.ua отримав коментар-роз’яснення від Міністра юстиції України Павла Петренка щодо новацій, які варто пам’ятати боржникам.

Чому було прийнято норми про введення штрафних фінансових санкцій щодо неплатників?

Ціни зростають. Тому було дуже несправедливо, що людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати. Саме тому запровадили прогресивну шкалу збільшення суми виплати, залежно від строку заборгованості.

Як змінюватиметься сума боргу?

Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів.

Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу.

Приклад. Якщо горе-батько чи мати мала сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень.

Читайте також: Як по закону вивезти дитину за кордон, - пояснення від Міністра юстиції

Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%.

А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу. Якщо ми повернемося до попереднього прикладу, то боржникові, який не платив 3 роки по 2000 грн в місяць, доведеться заплатити штраф – 36 тисяч.

Різниця більш ніж переконлива, щоб позбавити неплатників бажання ігнорувати економічні права власної дитини. І чим більша сума боргу – тим більшою і вагомішою буде переплата.

З якого моменту починає відраховуватися строк заборгованості?

При цьому слід наголосити, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.

Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення.

Читайте також: 10 фактів про мікрорайон Білогорща, - ФОТО

Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів.

Чи готові виконавці до запровадження цих норм?

Мін’юст підготував чіткі інструкції для виконавців щодо застосування новацій. А виконавчі служби на місцях зібрали інформацію про боржників, строки заборгованості і з 29 серпня 2018 року будуть готові запроваджувати в дію нові норми.

Додамо, що на сайті Міністерства юстиції у відкритому доступі є публічний Єдиний реєстр боржників аліментів. Він доступний за посиланням. У Мін’юсті називають перелік Дошкою Ганьби - сюди потрапляють українці, які не виплачують аліменти понад 3 місяці.

Нагадаємо, цього року у Верховній Раді України прийняла низку законів, спрямованих на захист дітей. Йдеться, зокрема, про законопроекти №8294 (Про посилення соціального захисту людей, які доглядають за хворими дітьми), №8295 (щодо змін до Податкового кодексу, якими не будуть зараховувати аліменти до загального оподатковуваного доходу). 

Окрім цього, підтримали законопроект №8296 (щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини та належне утримання дитини).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032 #закони #зміни #Міністерство_юстиції #Мін'юст #аліменти #боржники #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...