• Головна
  • The Jerusalem Post, Берлін. Праворадикальна партія Свобода загрожує відродженням антисемітизму в Україні
12:06, 1 листопада 2012 р.

The Jerusalem Post, Берлін. Праворадикальна партія Свобода загрожує відродженням антисемітизму в Україні

Іноземні ЗМІ стурбовані перемогою на виборах націоналістичної партії "Свобода" в Україні. Ряд інтернет-видань західних країн вийшли вчора з заголовками, в яких вони лякають європейців відродженням в країні антисемітизму.

"Праворадикальна партія" Свобода ", яка відкрито захоплюється пронацистської Українською повстанською армією, яка співпрацювала з фашизмом під час Другої світової війни, може узаконити публічні прояви антисемітизму", - пише The Jerusalem Post

У понеділок видання звернулося за коментарями до експертів, які стали бити тривогу з приводу результатів виборів в Україні.

Ірена Cantorovich, професор Тель-Авівського університету Кантора, яка вивчає сучасне прояивленіе антисемітизму та расизму, написала: "Це перший раз в історії сучасної України, що націоналістична партія входить до парламенту. Свобода відома своїми расистськими та антисемітськими поглядами, і кілька скарг були подані проти її лідера, Олега Тягнибока, за його антисемітські коментарі ".

Вона згадала одну з цитат Тягнибока про те, що "Україна знаходиться під контролем російсько-єврейської мафії". І це їй не сподобалося. "Платформа партії також включає завдання реабілітації українських націоналістів, які співпрацювали з нацистською Німеччиною",  - відзначає вчений.

"Члени партії брали участь в антисемітських конфліктах, таких як ушкодження синагог, єврейських центрів і кладовищ. Партія також агресивна щодо єврейських релігійних паломників в Умані. На попередніх виборах партія отримала лише 1 відсоток голосів,  тепер близько 7%, так що ми можемо бачити, що їхній вплив зростає ", - додала Cantorovich. У той же час вона визнає, що поки рано судити про те, який вплив на політику країни буде надавати "Свобода" в парламенті.

"Ще дуже рано, щоб визначити, чи матиме це вплив на єврейське життя в Україні і чи позначиться на числі антисемітських інцидентів в цій країні".

У свою чергу В'ячеслав Лихачов, експерт Євразійського єврейського конгресу, теж підтвердив, що "партія має антисемітські погляди в основі в своїй ідеології". Але при цьому Лихачов, який працює на Конгрес національних меншин України та моніторить факти прояву ксенофобії в країні, впевнений, що вступ Свободи в парламент "нічого не значить на практичному рівні", тому що "опозиційні сили не можуть змінити загальну ситуацію в країні. Це не призведе ні до яких змін в законодавстві ".

Він зазначив, число нових сил у парламенті велике, але його не досить, щоб забезпечити виконання своєї програми  і вплинути на зміну політики.

«Свобода складається з тих же посібників нацистів, які вчинили масові вбивства євреїв, росіян, і поляків", - заявив доктор Шимон Самуельс, директор Центру Симона Візенталя з міжнародних відносин в інтерв'ю Post.

Він додав, що результати голосування продемонстрували бажання українців знайти "козла відпущення за корупцію", і акцент був зроблений на єврейській громаді у цьому зв'язку. "Українці сподіваються на членство в асоціації Європейського союзу, але результати виборів можуть тільки анулювати будь-які такі перспективи", - сказав Семюелс.

"Свобода" взяла багато голосів у Західній Україні, регіоні, який навіть уявляє, що може, відколотись від решти України і приєднатися до ЄС ", - сказав Том Гросс, політичний коментатор подій в Східній Європі.

"У партії повідомляють, що виграли понад 50% голосів у Львові, і якщо це виявиться так, то я вважаю, це означатиме, що місто, де єврейське населення найбільш постраждало під час Другої світової війни, проголосувало за відверто антисемітські партії. Львів є містом, в якому історично проживало більше однієї третини єврейського населення, але майже всі євреї були вбиті нацистами і їх українськими колабораціоністами і тим не менш, сьогодні ви знайдете тут дуже мало згадок про Голокост ", - вважає Том Гросс .

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...