Справа про знесення будинку на вул. Личаківській, 259: чому багатоповерхівку досі не демонтували і кому вона належить - 032.ua

Справа про знесення будинку на вул. Личаківській, 259: чому багатоповерхівку досі не демонтували і кому вона належить

У червні 2017 року Личаківський районний суд зобов'язав компанію-забудовника знести семиповерховий будинок на вулиці Личаківській, 259.

У місті одразу заговорили, що нарешті у Львові демонтують першу незаконно збудовану багатоповерхівку, втім за рік вона так і не зазнала змін.

032 розібрався, що відбулося із справою про знесення будівлі після рішення Личаківського райсуду і кому скандальна забудова належить сьогодні.

З чого усе почалось і чому забудову називають незаконною

У липні 2014 року посадовці Львівської міськради виявили, що на вул. Личаківській, 259 ведеться будівництво без належно отриманих містобудівних умов та обмежень і зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт.

Згідно з офіційною інформацією Львівської міськради, посадовці з'ясували, що забудовник - ТзОВ «Лідер Моноліт» підробив дозвільні документи міськради, на підставі яких й отримав можливість розпочати будівельні роботи. Мова йде про те, що компанія підробила наказ  департаменту містобудування Львівської міської ради «Про затвердження містобудівних умов та обмежень».

Згодом цей наказ забудовник вказав у декларації, яку подав в Інспекцію Архбудконтролю, для початку будівництва.

На підставі цієї декларації Інспекція Архбудконтролю двічі видавала дозвіл на початок виконання будівельних робіт, втім після звернень і перевірок, двічі скасовувала своє рішення.

Зводити багатоповерховий будинок із офісним приміщенням на першому рівні почали на земельній ділянці, що була приватизована під індивідуальний житловий будинок ще у 1990-х роках.

У 2006 році, за інформацією міськради, її було перепродано для обслуговування малоповерхового індивідуального житлового будинку, тобто максимум для дво- чи триповерхового. Водночас забудовник замість трьох поверхів збудував аж сім.

(На фото вул. Личаківська, 259 до і після забудови. Дата зйомки 2011 та 2015 рр.)

*****

Поки міськрада скеровувала листи у відповідні органи, у 2015 році компанія «Лідер Моноліт» звернулась в Личаківський райсуд з позовною заявою визнати виданими містобудівні умови та обмеження, на підставі яких і велось будівництво на вул. Личаківській, 259. Суд їхній позов задовольнив, однак апеляційний адміністративний суд скасував це рішення і відмовив забудовнику. Відтак місто виграло цю справу.

15 лютого того ж року на підставі виявлених порушень та з метою їх усунення ДАБІ у Львівській області винесла припис №01-л, яким зобов'язала ТзОВ «Лідер моноліт» в 60-ти денний термін з дня отримання припису привести ділянку вул. Личаківській, 259 у м. Львові до попереднього стану шляхом знесення самовільно збудованого житлового будинку, а стосовно директора ТзОВ «Лідер моноліт» було складено протокол про адміністративне правопорушення.

Наступного місяця ДАБІ у Львівській області прийняло постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №1л/3пз/1013-6/1270-15, відповідно до якої ТзОВ «Лідер моноліт» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 4 п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 109 620,00 грн.

Компанія не погодились із таким рішенням ДАБІ і у травні 2015 року ТзОВ «Лідер Моноліт» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду.

Постановою  від 02 листопада 2016 року в задоволенні адміністративного позову компанії було відмовлено і вони подали апеляцію.

4 квітня 2017 року Львівський апеляційний адміністративний суд прийняв рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу ТзОВ «Лідер Моноліт», а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2016 року у справі №813/2235/15 залишити без змін.

*****

У жовтні 2016 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові звернулася до Личаківського райсуду з адміністративним позовом до ТзОВ «Лідер моноліт» про знесення самочинно збудованого об'єкту на вул. Личаківській, 259 за кошти цієї ж компанії.

26 червня 2017 року Личаківський райсуд постановив, що ТзОВ “Лідер моноліт” має знести житловий будинок за власні кошти.

У постанові Личаківському районного суду від 26 червня минулого року йдеться про те, що при здійсненні будівництва будинку ТзОВ “Лідер моноліт” не дотримало порядок проектування та будівництва об'єктів, розпочало будівельні роботи без отримання вихідних даних - містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, без належним чином розробленого та затвердженого проекту на будівництво.

Також у документі зазначається, що компанія внесла недостовірні дані в декларацію про початок виконання будівельних робіт. А враховуючи те, що декларація на початок виконання будівельних робіт була скасована, у відповідача взагалі відсутній документ на право виконання будівельних робіт за вказаною адресою.

Крім цього, оскільки земельна ділянка по вул.Личаківській, 259 згідно з генпланом міста Львова перебуває в зоні малоповерхової садибної забудови, до якої віднесено забудову території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками, то при будівництві багатоповерхівки ТзОВ “Лідер моноліт” порушило вимоги державних будівельних норм та містобудівної документації щодо поверховості будівництва більш як у два рази (збудовано 7 поверхів замість трьох).

У ТзОВ “Лідер моноліт” не погодилися із рішенням Личаківського районного суду від 26 червня про демонтаж і подали апеляційну скаргу.

Апеляція у справі про знесення багатоповерхівки в ухвалах суду:

28 липня 2017 року Львівський апеляційний адміністративний суд відкрив апеляційне провадження на постанову Личаківського райсуду.

30 листопада 2017 року Львівський апеляційний адмінсуд задовільнив апеляційну скаргу ТзОВ «Лідер моноліт» частково, і ухвалив рішення про скасування постанови Личаківського районного суду від 26 червня 2017 року і закриття провадження у справі.

Не погодившись із ухвалою суду апеляційної інстанції, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю подала касаційну скаргу   до Верховного суду з проханням скасувати ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року, а постанову Личаківського районного суду м. Львова від 26 червня 2017 року залишити без змін.

29 січня 2018 року Верховний суд задовільнив клопотання Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові та поновив строк на касаційне оскарження у цій справі.

20 березня Верховний суд ухвалив рішення передати Справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

10 квітня Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення розглянути справу 15 травня без виклику учасників справи.

15 травня Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення касаційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Львові задовольнити частково та скасувати ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року.

Окрім цього, рішенням суду, справу про знесення самочинно збудованого об'єкта направили для продовження розгляду до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Коли ж буде поставлено крапку у цій історії, яка розпочалася ще чотири роки тому, наразі невідомо. Як і те, чи взагалі знесуть забудову, яку почали будувати на підставі підроблених документів.

*****

Кому належить забудова

За інформацією ЗМІ, раніше власниками ТзОВ «Лідер моноліт» були Газанфаров Назим Джамаладдін та Новрузов Магеррам Магаммед Огли.

Сьогодні ж, згідно з ЄДР, власником ТзОВ «Лідер моноліт», яке було засновано у квітні 2013 року, є Копитко Богдан Йосипович, а із 24.06.2016 року керівником та підписантом у компанії є Андрій Паньків.

Богдан Копитко є відомим бізнесменом у Львові.

Згідно з ЄДР, він є також кінцевим бенефіціарним власником приватного акціонерного товариства “Львівський холодокомбінат” - компанії, яка вважається одниміз найбільших виробників морозива і заморожених напівфабрикатів на території України, відомих під торговою маркою «ЛІМО».

У серпні 2016 року був здійснений замах на вбивство Богдана Копитка біля Старого Села на Львівщині. Тоді невідомі підірвали позашляховик "Мерседес" , а згодом і обстріляли його . Внаслідок інциденту загинуло троє чоловіків, ще одна людина опинилась у лікарні. Сам бізнесмен Богдан Копитко, який їхав в іншому автомобілі позаду - не постраждав.

За інформацією правоохоронців, які згодом затримали замовника, організатора і виконавців замаху, підготовка до нього тривала впродовж двох місяців, а коштувало “замовлення” Копитка більше 2,5 мільйонів гривень.

За інформацією львівської газети “Ратуша”, Богдан Копитко є доволі відомою особою у вузьких кримінальних колах .

Автор: М.К.

Лідермоноліт новиниЛьвова Личаківська 259 Львівськаміськрада скандальнізабудови
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Часто буває так, що у вихідний день хочеться посидіти за комп'ютером, але не вдома, змінити обстановку або ж потрібно провести ділову зустріч, а офісне приміщення для цього не підходить... У Львові є місця, так звані "коворкінги", де можна це зробити – безкоштовно або за символічну плату. Журналістка 032.ua підготувала для читачів добірку з найпопулярніших місць у Львові, де можна "уповільнити" час, у спокої знайти натхнення для нових справ чи проектів та...
Культура
7 червня, в рамках пре-паті Atlas Weekend 2019 у Львові на території клубу на території !FESTrepublic безкоштовно виступлять Latexfauna, KARNA, MoonZoo та співачка Лєра Яскевич. Про це повідомляє журналіст 032.ua. Atlas Weekend – наймасштабніший фестиваль України та один із найпомітніших опен-ейрів Східної Європи, який відбудеться у липні 2019 в Києві. LATEXFAUNA LATEXFAUNA – київський гурт, герої столичних хіпстерів. Грають інді, хоча вважають себе панкам...
Суспільство
Салони краси для домашніх тварин або грумінг-салони набирають неабиякої попопулярності у Львові серед власників чотирилапих. І це не просто тому, що стрижки чи інші такі послуги роблять тварин гарнішими, а це також покращує їхнє здоров’я та самопочуття! Аби ваші улюбленці завжди виглядали доглянутими та здоровими, журналістка 032.ua підготувала добірку з 4 грумінг-салонів Львова, де вашій тваринці наведуть красу. ProfiGroom У цьому грумінг-салоні радо прич...
Пригоди
У п'ятницю, 24-го травня, о 16:10 до поліції надійшло повідомлення про замінування тринадцятьох об’єктів, серед яких торгівельні центри, готелі, медзаклади, залізничний вокзал та аеропорт.  Про це інформує відділ комунікації поліції Львівщини.  За даними депутата ЛМР Ігоря Зінкевича, анонім повідомив про замінування King Cross Leopolis, ТРЦ «Форум», готелів «Львів», «Цісар» та «Жорж». Крім того, поліція перевіряє медзаклади на Ужгородській, 1, Озаркевича,...
Пригоди
Сьогодні, 24-го травня, у Львові сталася аварія за участі маршрутки № 11 і приватного автомобіля.  Про це повідомили в управлінні транспорту ЛМР, передає 032.ua.  Внаслідок автопригоди постраждав пасажир маршрутки — 6-річний хлопчик. Потерпілого у стані середньої важкості госпіталізували в міську дитячу клінічну лікарню. За попередньою інформацією, ДТП виникла з вини водія маршрутки. «Зараз усі обставини події з’ясовує поліція. Однак, за попередньою версіє...
Бізнес
Журнал “Фокус” оприлюднив свій 12-й рейтинг зі сотнею найбагатших людей України. Автори переконують, що статки бізнесменів зросли майже до рівня дореволюційних часів та загалом складають 40,9 мільярдів доларів США, за результатами 2018 року. Шість місць у переліку зайняли бізнесмени зі Львова та області. Кореспондент сайту 032.ua пропонує дізнатися більше про них. Олександр і Галина Гереги, 930 млн доларів Фото: Асоціація Рітейлерів України У ТОП-10 найбаг...
Суспільство
Сьогодні, 24-го травня, у Львові після проведення гідравлічних випробувань розпочали відновлення подачі гарячої води до будинків у Шевченківському районі.  Про це інформує прес-служба ЛМР з посиланням на диспетчерську службу ЛМКП «Львівтеплоенерго». Гаряче водопостачання уже відновили мешканцям вул. Липинського, Варшавської, Випасової, Інструментальної, Грінченка. До кінця дня гарячу воду отримають мешканці вулиць Миколайчука-Щурата. Читайте також: Індик ч...
Суспільство
З 7 травня у telegram-каналі “Львівелектротрансу” припинили повідомляти львів’ян про зміни в русі трамваїв та тролейбусів. Як розповів у коментарі кореспонденту 032.ua речник ЛКП “Львівелектротранс” Іван Бондар, Telegram-канал про зміни руху тимчасово не працює через нестачу працівників, які б за нього відповідали. “Затримується процес реорганізації диспетчерської служби. Як тільки процес завершиться - Telegram-канал відновить свою роботу”, - пояснив Іван...
Суспільство
032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте український правопис та розповідає про зміни, що мають запрацювати з новою редакцією, яку уряд схвалив 22 травня. Зауважимо, що на цьогорічне ЗНО з української мови ці зміни не вплинуть. Їх впроваджуватимуть протягом 3-5 років. (Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він завантажиться. Якщо у вас виникли проблеми з переглядом, спробуйте пройти тест з комп'ютера). Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабіне...