• Головна
  • Львів нетуристичний: погляд гостей
13:51, 21 жовтня 2012 р.

Львів нетуристичний: погляд гостей

Гості міста скаржаться на львівські маршрутки і вражені цінами на алкоголь і тютюн

Позитивний імідж Львова в міжнародній спільноті — це, безумовно, та ціль, до якої треба прагнути. Проте, попри зміни в туристичній сфері, які спостерігаємо останніми роками, неприємних моментів теж вистачає.

Особливо, якщо абстрагуватися від екскурсій та відпочинку й подивитися  на повсякденне життя нашого міста. Як кажуть, краще видно збоку, тому ми вирішили дізнатися про негативні аспекти чи просто дивні, на їхній погляд, речі в іноземних гостей міста Лева. Ми не розмовляли з туристами, які приїхали до Львова лише на кілька днів, а поговорили з тими приїжджими, які були тут на стажуванні, у відрядженні чи просто мандрували і бачили різні обличчя нашого міста.

На першому місці серед неприємних несподіванок для більшості опитаних став транспорт. Японець Йота, який провів у Львові близько двох місяців, зазначив, що взимку в маршрутках зовсім не вистачає місця.

«Водій іноді просто ігнорує людей на зупинках!» — здивовано зазначив студент. Його подруга Юрі додала, що здивована тим, що гроші за проїзд передають безпосередньо водієві, відриваючи його від дороги, і роблять це далеко не всі, особливо, коли транспорт переповнений. Нагату, японському програмістові,  бракує на зупинках карт з маршрутами транспорту. Оскільки часто їздить різними маршрутками,  хлопець почувається некомфортно, а на допомогу місцевого населення не завжди можна розраховувати: «І львів’яни теж не знають, що куди їде». Турецький студент Сулейман користується електротранспортом. Хлопець поскаржився, що й трамваї, і тролейбуси надто рано припиняють рух, а також зазначив, що «старі жінки-водії завжди дуже злі й роздратовані».

Транспортні проблеми не вичерпуються лише поїздками містом. «Один мій товариш-іноземець їхав до Києва поїздом, на вокзалі до нього причепилися міліціонери з перевіркою документів. Незважаючи на те, що все було в порядку, вони й далі кричали й вимагали гроші. Це неможливо!» — обурено розповів Нагата. 

Австралійський маклер-мандрівник Гаррі стверджує, що Львів позитивно  дуже вирізняється від міст, які він раніше відвідав (шлях хлопця пролягав через Росію, Київ і Крим). Проте його здивувало обслуговування у місцевих кав’ярнях і популярних закладах харчування: Гаррі  ніяк не вдавалося порозумітися з офіціантами, коли він звертався до них англійською. Щоправда, допомогли мінімальні знання російської. Хлопець вважає, що після напливу туристів під час Євро-2012, ситуацію зізнанням іноземних мов мала б бути значно кращою. Журналістка з Індонезії Аріенска теж неодноразово стикалася з тим, що продавці в магазинах чи офіціанти в кафе не розуміли її. Дівчина півроку викладала англійську в школі. Вона стверджує, що її юні вихованці іноді набагато краще демонстрували знання мови, ніж ті, від кого вона цього очікувала.

Японська студентка Юрі відчувала себе не дуже зручно, бо, за її словами, на вулицях постійно витріщалися на неї. «Можливо, тому що людям  дивно бачити азіатку не в центрі міста і не в туристичних місцях, та ще й взимку!» — зазначила дівчина. Проте вона не відчула жодного прояву расизму, навпаки, наголосила на доброзичливому ставленні львів’ян. «У нас люди, на жаль, зазвичай зайняті власними справами, і таке товариське ставлення не притаманне їм», — додала вона, розповідаючи про Токіо. Турок Сулейман натомість стверджує, що львів’яни менш гостинні, ніж люди у нього вдома, зате вважає, що у Львові гуляти вночі куди безпечніше.

На думку іноземців, алкоголь і цигарки — це ще одна з великих проблем. «Я часто бачив, як школярі, яким явно менше 18-ти, курять. Вони купують пиво й сигарети в кіосках, — зазначив японський студент Наоя. —  Звичайно, в нас  теж є студенти, які так роблять, але це явище не таке поширене».  Хлопець додав, що люди не задумуючись викидають недопалки посеред вулиці і купи сміття їх не турбують. Наоя вважає, що вирішенням цієї проблеми може бути більш сувора система освіти.  Австралієць Гаррі теж звернув увагу на те, що у Львові й загалом в Україні дуже дешеві тютюнові вироби. «В Австралії пачка сигарет коштує 20 доларів!» — сказав він. А низька ціна, на думку іноземця, сприяє популяризації куріння серед молоді. Сулейман з Туреччини з усмішкою зазначив: «Продукти та напої у Львові дорожчі, а алкоголь і сигарети — ні. Але українські чоловіки не знають, як треба пити!»

Студентка з Тайваню Ісмен відповіла, що пробула у Львові надто мало часу, аби помітити якісь серйозні негативи. Проте її здивувало, що центральні вулиці всі викладені бруківкою, а українські жінки сміливо ходять на високих каблуках, хоч це й незручно. Також дівчину вразила кількість церков і низькі ціни. 

До речі, всі опитані без винятку були здивовані рівнем цін. За словами іноземних гостей, у Львові все дуже дешево. Крім того, гості міста Лева звертали увагу на красиву архітектуру, кав’ярні, гостинність, атмосферу. Японська студентка Ацуко сказала, що її здивували графіті на стінах старовинних будинків. «Львів дуже красиве місто, тому я б зовсім не хотіла бачити ці малюнки там», — зазначила студентка. 

«Мені здалося, що я повернувся на кілька століть у минуле, коли приїхав до Львова! — захоплено розповів Такето й додав: — Проте люди тут невдоволені тим, що у них є, й надто оптимістично ставляться до життя за кордоном, не знаючи його негативних аспектів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

live comments feed...