Очистити Львів від сміття: сортування і збір відходів - 032.ua

Очистити Львів від сміття: сортування і збір відходів

Кореспондент сайту 032.ua підготував для небайдужих до екології львів’ян поради щодо того, як краще сортувати ТПВ у домашніх умовах і як розрізняти маркування на різних видах упаковок.

Види твердих побутових відходів

Згідно зі законом “Про відходи”, українці зобов’язані з 1 січня 2018 року сортувати сміття. Перш, ніж приступити до самого сортування, рекомендуємо ознайомитися з переліком ТПВ, які зустрічаються у побуті львів’ян, крім органіки, та які піддаються переробці, а тому є сенс їх сортувати.

1. Папір — це звичайний офісний папір, а також газети з журналами, картон, зошити, альбоми, листівки, паперова чи картонна упаковка (крім тари типу Tetra Pak, яку відносять до пластику). Не варто сортувати чеки, серветки чи одноразовий посуд, використаний пергамент, бо вони не приймаються на переробку. Макулатуру слід складати в окремий пакет або коробку, а потім віднести в пункт прийому, які є у Львові за адресами: вул Замарстинівська, 50; Лесі Українки, 29; В.Великого, 20; Б.Хмельницького, 3; Виговського, 29А; Грінченка, 11А; Гніздовського, 8А; Б.Хмельницького, 155; Червоної Калини, 38; Червоної Калини, 52; мікрорайон Рясне, за супермаркетом «ВАМ»; вул. Стрийська, 69; Хвильового, 50; Цігановка, 20; Залізнична, 42А; Хорватська, 15; Ґрунтова, 5.

2. Метал - це алюмінієві, консервні бляшанки, металеві кришки (жерсть) тощо. Такі типи відходів потрібно попередньо помити й просушити, а бляшанки  -максимально стиснути.

Усі металеві відходи доречно скласти в окрему коробку чи пакет і віднести в пункт переробки, які розташовані у Львові за адресами: вул. Персенківка, 2; вул. Лазаренка, 29а.

3. Скло — це можуть бути як цілі прозорі й кольорові пляшки (від напоїв, ліки, косметики), так і склобій. Попередньо, забруднені пляшки слід промити й висушити, а потім здати у пункти прийому за адресами: вул. Персенківка, 2; Глибока, 5; Данила Апостола, 6а; Кн. Ольги, 63 і 69.

У окремий пакет слід збирати склобій, який потім можна здати за адресами: вул. Конюшинна, 4; Данила Апостола, 6а, В. Великого, 67а; Глибока, 5; Лазаренка, 29; Персенківка 2. Не приймається до переробки: кришталь, жаростійке та ударостійке скло.

Читайте також: Що змінилось для львів'ян за майже два місяці обов’язкового сортування сміття.

4. Пластик: існує багато типів маркування пластикової упаковки, відповідно до складників, але ми розглянемо сім найбільш поширених. Зауважимо, якщо на упаковці немає маркування (коду переробки), її можна викинути в загальне сміття. Цінними для переробки вважаються пляшки PETE та HDPE, пластикові кришечки, які слід збирати окремо від усього, багаторазові флакони РР, упаковка Tetra Pak, яка хоч і схожа на картон, але містить у своїй основі й інші складники (у Львові такий тип відходів приймають лише на вул. Липинського, 4, звідки потім відвозять на переробку до Харкова).

5. Батарейки: відносяться до небезпечних видів відходів, тому їх варто збирати окремо та відносити у спеціальні місця, звідки їх забирають на зберігання та утилізацію. Раніше сайт 032.ua писав про те, куди у Львові можна віднести відпрацьовані батарейки.

Як сортувати сміття вдома

Якщо у вас невелика квартира чи кухня, рекомендується завести лише один контейнер чи великий пакет, куди ви будете складати усю вторсировину, а коли він заповнюватиметься — розфасовуватимете по окремих пакетиках, відповідно до типу відходів та маркування на упаковці. Як ми уже зазначили, є п’ять видів ТПВ, які зустрічаємо у побуті, й кожен з них повинен бути відсортований окремо.

Варто також запам’ятати, що є певні вимоги до того, як збирати відходи: упаковки чи пляшки повинні бути чистими, сухими та максимально стиснутими для економії місця. У них не повинно бути залишків їжі чи рідини, а також це мусить бути винятково конкретний вид сміття (наприклад, лише папір, без наліпок, плівки тощо).

На більшості сміттєвих майданчиків Львова є спеціально облаштовані контейнери для скла, вторсировини (папір, пластик, метал), ПЕТ-пляшок та змішаних відходів (продукти харчування, гума, бите скло, фарфор, чеки тощо). Але якщо ви хочете бути впевненими в тому, що ваше сміття точно перероблять, варто сортувати його по типах у окремі пакети, та відносити у відповідні пункти збору. Також є варіант: підписати договір із компанією-посередником, яка за певну суму грошей видає вам контейнери та забирає відсортовані відходи, коли баки заповнюються.

Читайте також: ТОП-10 цікавих YouTube-блогерів зі Львова.

І не забувайте, що на переробку не приймають: брудні пакетики, дрібні полімери (“кіндери”, деталі від іграшок), блістерну упаковку з-під таблеток, фольгу, зубні щітки, а також упаковки, на яких немає маркування. На жаль, такі типи відходів поки що не переробляються і тому мусять відправитися на сміттєзвалище.

Які бувають види упаковки та як у них розібратися

За даними екологів, щороку населені пункти України продукують близько 11 мільйонів тонн ТПВ, з яких до 20% припадає на упаковку. Принцип сортування та переробки сміття дозволить скоротити це число, і у цьому допоможе спеціальне маркування на упаковках.

1) PETE/ РЕТ, або ПЕТ — це поліетилен терефталат, у побуті зустрічається у вигляді пластикових пляшок з кольором або без; їх рекомендується використовувати лише один раз. Зазвичай така тара має невеличку кульку на дні та цифру 1 у трикутничку. Сюди можемо віднести пляшки з-під мінеральної чи солодкої води, баночки від ополіскувачів, кефіру, неріне тощо. Прозору тару можна викидати у спеціально облаштовані біля смітників контейнери, попередньо стиснувши її.

Слід збирати окремо прозору тару і непрозору, бо остання містить у своєму складі шкідливу речовину - двоокис титану, тому її складно переробити і в Україні донедавна взагалі не було підприємств, які цим займаються. Разом із тим, виготовлення непрозорої ПЕТ-упаковки є економічно вигідним та сприяє довшому зберіганню продукції, тож більшість виробників, наприклад кисломолочних товарів, надають перевагу саме такій упаковці. Оскільки її не переробляють у Львові, то доведеться викинути все на смітник, у контейнер для пластику (вторсировини).

2) PEHD, HDPE, або ПНТ — це поліетилен високої щільності (низького тиску), зазвичай буває у вигляді пляшок, контейнерів, кришечок. З вигляду такі вироби дуже схожі на білі ПЕТ-упаковки, але є більш безпечними для використання. Розрізнити їх досить просто за маркуванням: на дні HDPE-пляшки є пряма лінія посередині й цифра 2 у трикутнику. Збирати HDPE- та PET-упаковки треба окремо. До HDPE-упаковки можемо віднести також деякі баночки з-під шампунів, засобів для прибирання та гігієни, упаковку типу Tetra Pak, дитячі іграшки тощо. Таку вторсировину приймають на переробку у компанію Zelenew (вул. Заводська, 31), у пунктах по вул. Липинського, 4;  Персенківка, 2.

3) PVC/ V, або ПВХ — полівінілхлорид, досить небезпечний тип упаковки, який містить канцерогени; часто на упаковках можна побачити напис C/PVC, що означає хлорований полівінілхлорид. Зазвичай його використовують при виробництві лінолеуму, труб та кабелів, але зустрічається він також у вигляді упаковок від побутової техніки чи засобів гігієни, наприклад, зубних щіток; одноразових контейнерів для їжі та навіть дитячих іграшок. На переробку такий тип пластику не приймають, тому єдиний рішення для нього - контейнер для вторсировини на смітнику.

Читайте також: Додай коханню кольорів: ТОП-7 виставок березня у Львові.

4) LDPE/PELD— поліетилен низької щільності, найпоширеніший його вид — це одноразові пакетики для покупок, CD, DVD диски, стрейч-плівка, деякі пакети з-під молока та кисломолочних виробів. Схожий на поліпропілен (РР, або цифра 5 у трикутнику), але відрізняється тим, що тягнеться. Його можливо переробити, але в Україні компанії його не приймають, за винятком поліетиленової плівки та пакетів (їх у Львові можна здати за адресою: вул. Липинського,4; Балабана, 24; Персенківка,2; Лазаренка, 29; Глибока, 5 або Данила Апостола, 6а). Решта товарів цього типу мусить відправитися на смітник, разом із іншою вторсировиною.

5) PP — це поліпропіленові упаковки, які відрізняються здатністю шурхотіти та лускати при розтягуванні. Зазвичай — це упаковка з-під круп, чіпсів, печива, цукерок, морозива, макаронів, деяких шампунів та косметичних засобів для догляду за шкірою, а також скотч та файлики. На фото нижче ви можете побачити тару з-під засобу для прання і від м'якого сиру, які зроблені з поліпропілену. Такі відходи переробляють у львівській лабораторії Zelenew (вул. Заводська, 31) та на підприємстві "Глобал Ретрейд Консалтинг" (вул. Зимова, 35).

6) PS — це полістирол, з якого виробляють баночки з-під йогуртів (не питних), сметани, пластиковий посуд, а також вироби з пінопласту. На жаль, його переробкою майже ніхто не займається, тож доля "відпрацьованих" упаковок з полістиролу - контейнер для вторсировини і сміттєзвалище.

7) Інше — у цю групу входять усі види пластику, які не увійшли в попередні групи, характерні тим, що можуть становити загрозу для життя людини. Це, наприклад, шкідливі вироби з полікарбонату або екологічні види пластику, який біодеградує. Здебільшого ця група відходів не піддається переробці.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав про те, що змінилося дл львів’ян за майже два місяці обов’язкового сортування сміття.

*Повне або часткове відтворення інформації без письмового дозволу редакції забороняється.

Автор: Є. П., спеціально для 032.ua.

Львів ТПВ сміття сортування_відходів упаковка 032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Бізнес
Сайт 032.ua продовжує підбивати підсумки 2018 року, пов’язані зі Львовом. Ми уже розповіли про десятьох львів’ян, якими варто пишатися за підсумками минулого року. Зараз же пропонуємо дізнатися про те, до яких міст світу найчастіше добирались пасажири літаком зі Львова. Статистичною інформацією з кореспондентом 032.ua поділились у ДП “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького”. Київ Лідером по кількості перевезених пасажирів став столичний напря...
Суспільство
18 січня на виконавчому комітеті Львівської міськради затвердили детальний план території у районі вул. Щирецької. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, ДПТ передбачає створення земельної ділянки (кварталу) для розміщення багатоповерхівок із вбудованими комерційно-громадськими об’єктами. Орієнтовна площа нового житлового кварталу становить 2,72 га. Новобудови матимуть 6 - 8 поверхів та загальну площу, орієнтовно 38 - 43 тис. м. кв. Читайте також: 10 кру...
Аналітика
Впродовж 2019 року у Львові планують виготовити проектно-кошторисну документацію для майбутніх ремонтів вулиць, завершити перехідні об'єкти з 2018 року та розпочати нові ремонтні роботи. На оновлення та капітальний ремонт вулиць у бюджеті розивтку на 2019 рік виділили 150 мільйонів гривень. Кореспондент сайту 032.ua поцікавилася у директора житлово-комунального господарства ЛМР Ірини Маруняк, які вулиці зазнають масштабних змін та у скільки це обійдеться....
Суспільство
Реконструкція площі Івана Франка у Львові може може розпочатися не раніше 2020 року. Про це у коментарі кореспонденту 032.ua розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець.  За його словами, проект реконструкції площі Івана Франка готують у комплексі з ремонтом вулиці Вітовського, який планують розпочати у 2020 році. "Для нас зараз у пріорітеті є ремонт площі Двірцевої. Проект з реконструкції площі...
Суспільство
19 січня, на свято Водохреща, працівники ГУ Нацполіції у Львівській області працюватимуть у посиленому режимі біля храмів, де відбуватимуться богослужіння, а також у місцях, де проводитимуться купання та масові заходи, наприклад, на площі Ринок, де відбуватиметься загальноміське освячення води. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, звертатимуть увагу насамперед на попередження порушень публічного порядку та злочинів. Окрім слідчих, збільш...
Кримінал
17 січня стало відомо, що у квартирі одного з будинків у місті Червоноград, що поблизу Львова, помер чоловік. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, смерть 70-річного червоноградця настала від ножового поранення. Підозрюють у вбивстві 38-річну доньку загиблого, з якою вони мешкали разом. Читайте також: Чоловіка, якого розшукували більше тижня на Львівщині, виявили під кригою в ямі Слідчі встановили, що на момент вбивства жінка перебувала у...
Політика
17 січня Галицький райсуд Львова постановив на 60 днів відправити в СІЗО 59-річну проросійську активістку та журналістку Олену Бойко (справжнє прізвище Віщур), яку недавно депортували з Росії. Як повідомило видання "Радіо Свобода", жінка від літа 2016 року перебувала в РФ і брала участь у російських телепрограмах як експерт: критикувала українську владу, підтримувала терористичні угруповання «ДНР» і «ЛНР», за що й була затримана Службою безпеки України. По...
Бізнес
ПрАТ "Квіти Львова" дозволили будувати багатоквартирний житловий будинок із вбудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом на вулиці Стрийській, 195. Відповідне рішення затвердили на виконкомі ЛМР 18 січня, - передає кореспондент сайту 032.ua. Згідно з документацією, новий будинок з'явиться на земельній ділянці в зоні Ж-5 (змішаної малоповерхової та багатоповерхової житлової забудови). Новобудова матиме не більше 34 метрів висоти. За даними ЄДР, ПрАТ "К...
Кримінал
17 січня у одному з сіл Жовківського району на Львівщині, працівник місцевої котельні виявив тіло чоловіка, якого більше тижня розшукували як безвісти зниклого. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області, тіло 43-річного зниклого було у ямі під кригою, неподалік господарської будівлі. На місці події працювали правоохоронці, які не виявили ознак насильницької смерті. Читайте також: Мальтійська служба допомоги подарувала дефібрилятор Льві...