• Головна
  • Львівська міськрада роздаватиме житло: що про це відомо
19:18, 13 лютого 2018 р.

Львівська міськрада роздаватиме житло: що про це відомо

25 січня, під час сесії ЛМР, 42 депутати підтримали Програму забезпечення житлом посадових осіб виконавчих органів Львівської міськради та працівників комунальних підприємств, установ, організацій.

Кореспондент 032.ua дізнався, хто може отримати по цій програмі житло, які шляхи реалізації програми пропонують у міській раді та що думають з цього приводу львівські депутати.

Згідно з описом програми, первинна фінансова потреба на її реалізацію упродовж 2017 — 2027 рр. становить 10 млн грн. Кошти будуть виділені з міського бюджету Львова. Частково фінансування здійснюватиметься за кошти самих посадовців та працівників комунальних установ, за інвестиційні кошти та з інших джерел.

Як розповіла у коментарі для 032.ua директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич, є три шляхи реалізації програми забезпечення житлом працівників виконавчих органів міської ради, комунальних установ, підприємств і організацій:

1) службове житло, яке зможуть отримати ті люди, які за характером своєї праці повинні проживати недалеко від свого робочого місця. Наприклад, двірники;

2) відомче житло, на придбання якого у бюджеті міста передбачено 10 мільйонів гривень, але ще не обговорювалося, які це будуть квартири та за ким закріплюватимуться;

3) створення житлово-будівельних кооперативів.

«Депутатський корпус погодився на виділення земельних ділянок для житлово-будівельних кооперативів: це будівництво житла для людей, які матимуть бажання вступити в кооператив і за власні кошти будувати багатоквартирний будинок. Відповідна процедура є прописана в законодавстві. Це житло житло буде мати ціну значно нижчу від ринкової, за рахунок того, що не буде витрат на земельну ділянку. Це поки-що тільки програма, вона окреслює загальні напрямки роботи й вирішення проблеми. До її реалізації департамент житлового господарства, департамент містобудування і юридичний департамент будуть приступати у 2018 році», - пояснила Гелена Пайонкевич.

Додамо, що не усі депутати проголосували за відповідну програму. Із 63-ьох зареєстрованих на сесії депутатів, підтримали програму 42, не голосували - 9, утримались - 12. 

Керівник фракції «Народний контроль» у ЛМР, депутат Валерій Веремчук розповів кореспонденту 032.ua, що не голосував за цю програму на сесії.

«Я розумію, що люди, які працюють і мають відповідальну роботу у ЛМР, не отримують належної зарплати. Ця програма — один із методів мотивації працівників міської ради. Не голосував, тому що є моральна сторона цього питання: будь-якого чиновника люди сприймають як владу, і поки є багато соціально незахищених категорій (багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю та ін.), приймати програму для забезпечення житлом тільки посадових осіб - не зовсім правильно. Ця програма має дати стимул людям працювати за невелику зарплату, але при цьому мати можливість вирішити житлове питання. У цій програмі не йшлося про конкретну суму грошей, які ми виділяємо, конкретну квартиру чи посадовця. Але треба було приймати програму в цілому для бюджетників — наприклад, вчителів, працівників культури та медиків — тоді це було би справедливо»,- зазначив Валерій Веремчук.

А ось депутат від «Української галицької партії» Ігор Дякович утримався під час голосування за програму, адже він переконаний: для спеціалістів, яких міська рада залучає з інших міст, потрібно виділити приміщення, на кшталт соціального гуртожитку, у якому вони би жили лише поки працюють у ЛМР, а при звільненні — виселялися, без можливості приватизації.

«Я пропонував на сесії виділити їм приміщення на вул. Під Голоском, у будинку для бійців АТО: там є 9 вільних технічних приміщень, які ніхто не приватизує. Зараз придумали програму, що чиновник, який працює 10 років (думаю, цей термін зменшать), зможе приватизувати цю квартиру. Тобто, по суті, це є дарування квартири чиновникам. Якщо ця програма запрацює для комунальних підприємств і, наприклад, для простих водіїв тролейбусів, тоді я буду згідний, але для чиновницького апарату — це занадто дорогі подарунки. Я є членом житлової комісії, 1 лютого ми дали ордери на нежитлові приміщення двірникам у підвальних приміщеннях. Це люди які працюють по 30 років у ЖЕКах. Вони чомусь своєю працею не заслужили нормальних житлових умов, а чиновники, директори департаментів ЛМР - заслужили. Тому було би добре, якби програма працювала для простих водіїв, до прикладу, а для чиновників вищого рівня і спеціалістів, яких ми запрошуємо з-за меж міста, можна би було зробити 10 житлових приміщень, у яких вони могли би проживати на тимчасових умовах, поки працюють у міській раді», - підкреслив Ігор Дякович.

Щодо приміщень у будинку для бійців АТО по вул. Під Голоском, директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич пояснила кореспонденту 032.ua: він будувався з відповідним цільовим призначенням.

«Про цей технічний поверх мені не відомо, чому він був збудований, з якою метою проектанти мали намір його використовувати. Можливо, це будуть якісь приміщення спільного користування, можливо якісь інші речі. Але будинок має цільове призначення, там отримали квартири тільки ті, кому належить це по праву, згідно з нашою програмою про захист прав та інтересів учасників АТО», - сказала Гелена Пайонкевич.

Нагадаємо, у кінці січня у Львові урочисто вручили рдери на квартири у будинку на вул. Під Голоском сім’ям бійців АТО.

Читайте також:

Львів мистецький: які виставки вартує відвідати у лютому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #квартири #чиновники #посадовці #ЛМР #комунальники #Пайонкевич #Веремчук #Дякович #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...