Testosteron.com.ua: Як здати аналіз крові на тестостерон? - 032.ua

Testosteron.com.ua: Як здати аналіз крові на тестостерон?

Тестостерон - головний статевий гормон чоловіків, проте він вробляється і у жінок - правда, не в таких значних кількостях. Цей гормон виконує ряд найважливіших функцій, зокрема - регулює чоловічу фертильність і відповідає за статеве дозрівання. Зміна рівня цього гормону і у жінок, і у чоловіків може говорити про ряд серйозних порушень, тому аналіз на тестостерон представникам обох статей призначають досить часто.

Що таке тестостерон і коли необхідно здати кров на аналіз рівня гормону

У чоловіків гормон вробляється в сім'яниках, у жінок - в яєчниках і корі надниркових залоз. Як повідомляє «Магазин Тестостерон» - цей гормон відповідає за розвиток вторинних статевих ознак і нормальне функціонування статевої системи, синтез білка і настрій, а також за зростання кісток і м'язів (в підлітковому віці).

У крові тестостерон присутній у вільному і зв'язаному з білками стані. Лише близько

 • 2% припадає на вільний тестостерон.

 • 44% тестостерону в організмі людини пов'язано з глобуліном (ГЗСС)

 • 54% - з альбуміном або іншими білками.

Як правило, для початку, бажано ознайомитися з переліком нешкідливих стероідах, для людини на сайті http://testosteron.com.ua/Vse_o_anabolicheskikh_steroidakh де повністю перераховані всі стероїдні препарати, які можуть нормалізувати рівень чоловічого гармону у крові. Лікар призначає проведення аналізу на загальний тестостерон, і якщо буде виявлено відхилення від норми, направляє на аналіз на ГСПГ.

CffxvlxYF3zx7ENRAUkfrXWxEo_BEC1rhcIhdhnJGCpLjumv9qVD-Ew0RMJear-a7Zqmmng46fZ3IOwZcOUGnBGnsPIuJIS8yHrYK3mXcz1sR1IbkUQCcJq-vbzv4EbF1w

Показаннями для проведення аналізу на тестостерон є:

 • безпліддя;

 • пухлини надниркових залоз;

 • ожиріння;

 • остеопороз;

 • вугровий висип;

у чоловіків: еректильна дисфункція гіпогонадизм, зниження лібідо, хронічний простатит, остеопороз, синдром Клайнфельтера;

у жінок: порушення менструального циклу, маткові кровотечі, невиношування вагітності, полікістоз яєчників, адреногенітальний синдром, пухлини яєчників, ендометріоз.

Підготовка до здачі крові

Зазвичай напрямок на аналіз тестостерону дає гінеколог, андролог, ендокринолог або репродуктолог. Щоб результати аналізу на рівень тестостерону були точними, потрібно заздалегідь підготуватися до дослідження.

Експерти testosteron.com.ua з'ясували, що не можна здавати кров на аналіз на тестостерон сустанон протягом доби після УЗД, флюорографії або рентгена, а також фізіотерапевтичних процедур і ректального обстеження. Лікаря слід попередити, якщо ви приймаєте будь-які гормональні препарати, включаючи оральні контрацептиви і препарати для місцевого застосування - наприклад, гелі та мазі. Якщо мова не йде про збереження здоров'я і скасування препарату не загрожує серйозними проблемами, прийом цих засобів краще тимчасово призупинити. Здавати кров на тестостерон можна через 2 тижні після припинення прийому гормональних засобів.

За добу до здачі аналізу рекомендовано утриматися від будь-яких фізичних навантажень, вживання спиртного і куріння, а також жирної їжі. Кров на тестостерон здається строго натщесерце, вранці (до 11 годин) - саме в цей період рівень тестостерону найвищий. Жінки повинні здавати кров на тестостерон приблизно на 6-7 день менструального циклу.


n7tbctgy9W9vnpuYkA-QZwAUPpkLxdJe8kgVGED0EfuItB_Yh83pKA_CKT46UTNiVpgI45EwkCSckB6rPyxLR3k_SRGATggqO0JsOGwcqyhbLnLPOYXIIaamzH88NsUVMg

Процедура забору біоматеріалу

Для проведення аналізу на тестостерон береться кров з вени. Забір крові здійснюється кваліфікованим фахівцем в лабораторії. Для цього використовується одноразовий шприц. Зазвичай пацієнт не відчуває ніяких неприємних відчуттів, оскільки обсяг крові, необхідної для проведення даного дослідження, дуже невеликий.

Інтерпретація результатів аналізу крові на тестостерон

Принцип розшифровки результатів аналізу майже завжди полягає в порівнянні даних аналізу пацієнта з референсними величинами, тобто нормою. Варто мати на увазі, що одиниці вимірювання в різних клініках варіюються. Так рівень тестостерону може приводитися в нмоль / л, нг / мл, пг / мл. Зазвичай в бланках результатів аналізу вказуються нормативні величини в використовуваних клінікою одиницях виміру, що дозволяє пацієнтові зробити попередній висновок про результати аналізу. Однак варто розуміти, що не завжди відхилення від норми є наслідком патологічних процесів. Мають місце і фізіологічні коливання. Наприклад, максимальна концентрація андрогенів (в тому числі тестостерону) спостерігається рано вранці, після чого рівень починає знижуватися, досягаючи мінімуму в вечірні години. Має місце і циркадний ритм синтезу тестостерону: навесні рівень цього гормону максимальний, а взимку мінімальний. Короткочасні стрибки концентрації можуть спостерігатися через стресу, депресії, після рясного прийому їжі, серйозного фізичного навантаження (що призводить до короткочасного підвищення рівня тестостерону в крові).

y3tkByQxd_udeGujLnbUyDKPcBOnSbUyfvHv1Q-ow7U6W7Aa16LWWzketw79rEzH0E_ZoZAm9jCuQ3fAYudeiKcCiwdSdyGXieziwEa9EhGvlSjWXSdwU4BKyWCbqlNf0Q

Норма вмісту тестостерону у жінок і чоловіків

Нормальні показники тестостерону в сироватці крові змінюються в різних вікових групах:

 • хлопчики / чоловіки до 18 років: від 0,2 нмоль / л до 37,67 нмоль / л;

 • чоловіки від 18 до 50 років: від 5,76 нмоль / л до 30,43 нмоль / л;

 • чоловіки старше 50 років: від 5,41-19,54 нмоль / л;

 • дівчинки / жінки до 18 років: від 0 до 4,73 нмоль / л;

 • жінки старше 18 років: 0,31-3,78 нмоль / л; вагітні: 3-4-кратне збільшення норми вмісту гормону;

 • жінки в період постменопаузи: 0,42-4,51 нмоль / л.

Рівень гормону підвищений

Іноді високий тестостерон не говорить про наявність серйозних патологій. У жінок ГСПГ підвищується при прийомі оральних контрацептивів і під час вагітності. У обох статей спостерігається високий ГСПГ у випадках прийому ліків від епілепсії і при гипертиреоидизме. Найчастіше підвищений рівень тестостерону сигналізує про проблеми зі здоров'ям.

У жінок високий тестостерон може вказувати на генетичні порушення, гіперфункцію кори надниркових залоз, пухлини та інші патології яєчників, міому матки, ендометріоз, порушення в роботі гіпофіза. У чоловіків підвищений тестостерон говорить про захворювання печінки, раку простати, гіперплазії кори надниркових залоз, захворюваннях, при яких організм втрачає сприйнятливість до андрогенів, cіндроме

Рейфенштейна (чоловічий псевдогермафродитизм), пухлинах гіпофіза. Тестостерон підвищується і при прийомі стероїдів.

Рівень гормону знижений

Для чоловіків зниження рівня тестостерону може бути пов'язано з віковими змінами, і це цілком вписується в норму. Але якщо рівень значно знижений в порівнянні з середніми показниками певної вікової групи, це може вказувати на наявність цирозу печінки, гормонального дисбалансу, цукрового діабету, дисфункції яєчок, захворювань гіпоталамуса і гіпофіза. Знижений рівень ГЗСГ спостерігається також при ожирінні, гіпотиреоїдизмі і надлишку андрогенів. Слід також зазначити, що до зниження тестостерону може призвести нездоровий спосіб життя: куріння, вживання алкоголю і наркотиків, захоплення шкідливою їжею, а також ослаблення організму після хвороби і тривале утримання. У хворих з синдромом Дауна теж часто відзначається нестача тестостерону.

hrpIz2qEqs9mldMsa02njC4UAlGbAS1-nhDP2eZPUsFAKpITXxD5k2JLc1ez03jOEzZgEZJ274-xi9iz2jVAnGU794uCYywofaYK7S79jCeJQ1_LZGWc49qhVnHqYS53iQ

Для жінок низький рівень тестостерону - безпечний. Зазвичай рівень цього гормону помітно знижується з початком менопаузи. Але занадто низький тестостерон може також говорити про ниркову недостатність. Крім того, прийом деяких медикаментів може викликати зниження рівня цього гормону - в першу чергу це відноситься до глюкокортикоїдів, опіоїдів і кетоконазолу.

У нашому організмі, як і в природі взагалі, все збалансовано. І зміни в будь-яку сторону - явна ознака проблем зі здоров'ям або недоліків способу життя. Більш того, сам по собі дефіцит або надлишок тестостерону може дуже сильно зіпсувати здоров'я. Занадто високий рівень цього гормону призводить до появи вугрів і облисіння, психологічних розладів аж до депресії з суїцидальними думками, безпліддя, захворювань серця і судин, статевих розладів.

Брак тестостерону також небезпечна - вона чревата серцево-судинними захворюваннями, розвитком ожиріння та інших ендокринних порушень, остеопорозом, різними психоемоційними розладами і проблемами в статевій сфері.

Аналіз крові на рівень тестостерону - точний діагностичний метод, який дозволить доктору визначити корінь проблеми і призначити правильне лікування.

8q7ixUTPy7UsAWopgZoX8TOY_K3tmo3i3EpuAgWIk0qzTn3hUCKvSuIhNIRh-iZNLg6hYNXT8_4PHguaNJnVXSwLKpT6AYp8WxriRfMKOu_Rh_cJU5WmOOfa71tyLKh28w

Де можна здати кров на аналіз рівня тестостерону?

Оскільки аналіз на тестостерон призначаються досить часто, таку послугу пропонують багато медичних установ, як приватні, так і державні. Якщо вам важливо, щоб аналіз був зроблений швидко, в зручний для вас день і без довгого очікування в черзі, вибирайте комерційні лабораторії - там набагато більше уваги приділяється комфорту пацієнтів. Та й технічне оснащення приватних лабораторій нерідко краще, а їх завантаженість нижче.

Що врахувати при виборі незалежної лабораторії?

Ви отримаєте результат настільки швидко, наскільки це можливо. Експерти та лікарі віддають перевагу відомим лабораторним відділенням або центрам з хорошою репутацією і великим досвідом, наприклад Магазин «Тестостерон». Це одна з найбільших в нашій країні мереж діагностичних лабораторій з сотнями філій по всій країні, від Москви до Владивостока, а також в країнах ближнього зарубіжжя. Клієнти добре знають магазин TESTOSTERON можуть бути впевнені, що у всіх відділеннях діють єдині стандарти якості та його контролю, всюди пацієнтам пропонується однаково високий рівень сервісу і комфорту. У «Магазині testosteron.com.ua - вас порадують прийнятні розцінки на всі види аналізів і гнучка система знижок.

Першоджерело: WWW.TESTOSTERON.COM.UA

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
Актуальність
12
(1 оцінка)
Автор
12
(1 оцінка)
Якість матеріалу
12
(1 оцінка)
Я рекомендую
1 людина рекомендує
Екологія
Грудень - це традиційна пора свят, кольорових гірлянд, “дощиків”, колядок і, звісно ж, новорічного дерева - ялинки. Майже у кожному домі українці встановлюють хвойне деревце, живе або штучне. Які переваги та недоліки кожного з цих видів ялинок, як відрізнити легальне хвойне деревце від нелегального та які ціни на ринках Львова, перевіряв кореспондент сайту 032.ua. Збереження довкілля Масові вирубки лісів уже не дивина для нашої країни, тож свідомі громадя...
Оновлена інформація
Вже з 1-го листопада у Львові працюватимуть інспектори із паркування, які штрафуватимуть водіїв, які залишають свої автівки у недозволених місцях. Новина про це обурила власників автомобілів. Багато хто скаржився на те, що в нашому місті не вистачає місць для паркування, тому водії просто змушені паркувати автомобілі в заборонених для цього місцях. Тож журналісти сайту 032.ua вирішили дізнатися, на яких вулицях міста облаштовані легальні парковки, скільки...
Культура
Із 13 по 16 грудня на площі Музейній у Львові відбудеться Фестиваль свічок. Як повідомили 032.ua організатори події, вхід на подію безкоштовний, але за майстер-класи потрібно доплатити. Цього року подія приурочена до 5-ї річниці "Львівської свічкової мануфактури". Відкриття фестивалю розпочнеться о 12:00 майстер-класом "Зроби свічку до Різдва", де відомі львів'яни - Оксана Муха, "Піккардійська терція" і гурт "KURBASY" виготовлятимуть свічки. Читайте також:...
Культура
Цьогоріч на львів’ян та гостей міста чекає насичена програма святкувань не лише у центрі міста, але і в інших районах.  Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: Метрові снігові замети: якою колись була зима у Львові, - ФОТО «Розпочинаємо новорічні свята в Центрі Довженка. Вперше ми підготували цікаву та різноманітну програму. Потішимо доброю музикою, здивуємо новою арт-інсталяцією від відомого відеохудожника та сценографа Олексія...
Культура
У період новорічно-різдвяних свят 2018-2019 пасажири електротранспорту Львова матимуть нагоду послухати українські колядки у новому виконанні. Як розповів у коментарі для 032.ua речник ЛКП “Львівелектротранс” Іван Бондар, традиційні різдвяні пісні прозвучать в інтерпретації та виконанні молодого львівського співака Даниїла Остюка. (На фото: Даниїл Остюк) “Ми маємо багато позитивних відгуків від наших пасажирів. Люди до нас телефонують і запитують, чи увімк...
Суспільство
Сьогодні, 11 грудня, через ремонтні роботи, які бригади ЛМКП «Львівводоканал» проводять  на вул. Довженка, декілька вулиць Львова тимчасово без води.  Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: Метрові снігові замети: якою колись була зима у Львові, - ФОТО Так, через ліквідацію витоку води на вул. Довженка, 16, сьогодні з 17:00 призупинено водопостачання на вулицях: Довженка, 2−22, вул. Зубрівська, 26−38, пр. Червоної Калини, 36а,...
Суспільство
Синоптики застерігають львів'ян про ускладнення погоди найближчими днями. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, інформують у прес-службі мерії.  Читайте також: Метрові снігові замети: якою колись була зима у Львові, - ФОТО За даними синоптиків, на території Львівщини 13-14 грудня, внаслідок проходження атмосферних фронтів, очікується часом сніг та мокрий сніг, вдень 13 грудня сильний сніг, місцями налипання мокрого снігу. Та...
Культура
032.ua зібрав найяскравіші музичні виступи першого місяця зими та розповідає про концерти, які не можна проґавити. Концерт гурту KADNAY У Львові виступить музичний дует KADNAY. Два хлопці, Діма Каднай і Філіп Коляденко грають на гітарах і клавішах, обидва пишуть пісні. У грудні 2017 KADNAY потрапили в номінацію «Поп-гурт року» за версією музичної премії Yuna. Група успішно виступила на національному відборі Євробачення 2018 у якості фаворитів та отримала л...
Культура
11 грудня до Львова привезли ялинку, яка стане головною прикрасою міста на новорічно-різдвяні свята цього року. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. Сьогодні ялинку встановлять на площі перед Львівською Оперою, а 13 грудня її прикрашатимуть працівники ЛКП "Львівсвітло". Окрасою ялинки станують яворівські іграшки та професійна ілюмінація. Читайте також: Якою була головна ялинка Львова у різні роки, - ФОТО Як і минулого року, Львів не купував новоріч...