Рекламний ролик цьогорічного Форуму видавців розцінили як політичну агітацію

 Олександра Коваль, президент Форуму видавців, наголосила, що проблема виборів, щоправда, не є основною для організаторів, проте показовою.

Найголовнішою проблемою Форуму видавців, найбільшого в Україні книжкового ярмарку і найзначнішого в Європі Міжнародного літературного фестивалю, з року в рік – це передовсім фінанси, а потім уже можна говорити про ресурсні, менеджерські та решту проблем. Проте, як сказала пані Коваль, щойно згадуємо фінанси, одразу постає питання державних пріоритетів.
«Ідеться про державні пріоритети – всі гроші на організацію Євро», - сказала вона.
Згідно зі словами пані Коваль, із львівського міського бюджету Форум видавців отримав на організацію усіх своїх програм лише 100 тис. грн.., а з обласного – 180 тис. грн.

«Але це для нас крапля в морі, бо загальний бюджет усіх наших фестивалів 2,5 млн. грн.», - пояснила президент Форуму видавців.
Цьогорічний Форум ускладнюється тим, що припадає на передвиборчий період, причому вибори до Верховної Ради вперше відбуваються за новим законом «Про вибори народних депутатів України», який трактує навіть згадку імені і прізвища кандидата в народні депутати як політичну агітацію, що відповідно має бути оплачена з виборчого фонду.


Зокрема Форум підготував рекламний ролик, де в кадрі фігурувала пака книжок. Цей ролик був визнаний таким, що має ознаки політичної  реклами, оскільки в цій паці є книжка братів Капранових, котрі нині балотуються в народні депутати (загальна тривалість кадру – менше секунди).

«Ми розцінюємо цей випадок як казус. Оскільки ми не мали наміру агітувати за жодного письменника як за кандидата в депутати, ми лише агітуємо за них як за авторів», - сказала вона, і уточнила, що ролик знімався в  липні 2012-го року, коли ще не розпочалася передвиборна кампанія і не було відомо про жодного кандидата з-поміж літераторів.
Іншим наслідком походу в політику українських літераторів стало те, що власники приміщень, в яких відбуватимуться заходи Форуму за участі письменників, що є кандидатами в народні депутати, намагалися переглянути умови оренди цих приміщень, теж розцінюючи акції за їх участі як політичну агітацію.
Олександр Афонін, президент Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, оголосив, що ця розмова буде продовжена на Форумі видавців у рамках круглого столу «Чи буде українська книга після виборів?», на якому буде йтися про те, чи прийдуть до Верховної Ради люди, які не вважатимуть, що книжка не потрібна, а промоція читання не на часі.

«Сподіваюся, що це буде не тільки розмова між видавцями і авторами, а й з тими людьми, які будують державну політику. Бо дуже важливо, щоб вони усвідомили, що втрати від нищення книговидання є набагато більшими, ніж ті 3,5 млн грн., які будуть отримані в результаті знищення податкових пільг для видавців, закладені в проекті Податкового кодексу. Бо йдеться про інтелект і рівень кваліфікації тих людей, які будуватимуть українську державу завтра», - сказав Афонін, коментуючи проект Податкового кодексу, який передбачає скасування пільг для видавців та розповсюджувачів друкованої продукції.
 «Таке враження, що політикам не потрібна книжка, бо їм не потрібна освічена українська нація, їм не потрібні люди, які голосуватимуть з розуму, а не за ковбасу», - сказав Іван Малкович, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», поет..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі