Як галичани у ВР працюють – аналіз ефективності роботи депутатів - «патріотів»

«Оцінка діяльності депутатів-львів’ян у Верховній Раді» – таке наукове дослідження ГО «Інститут досліджень соціального капіталу» представила сьогодні, 5 вересня, на прес-конференції

В цьому дослідженні проаналізовано роботу тих депутатів, які балотувалися від Львівщини і працювали у Верховній Раді протягом 2007-2012рр. і мають намір брати участь у цьогорічних виборах до ВР від Львівщини. Таких депутатів назбиралося 13 – С. Курпіль, А. Шкіль, О. Гудима, М. Косів, І. Гринів, М. Ковзель, А. Парубій, С. Давимука, Я. Кендзьор, В. В’язівський, Т. Стецьків, П. Писарчук та О. Горошкевич.

«Дослідження роботи депутатської діяльності досить цікава тема. Ми вирішили провести це дослідження в науковому характері. Коли проводили дослідження, ми виходили з того, що рівень ефективності їхньої роботи повинен корилюватись з рівнем довіри до них виборців та з їхнім бажанням віддати свій голос за тих чи інших депутатів.

До вибірки було залучено лише тих депутатів, які або раніше обирались на Львівщині, або асоціюються з Львівщиною. Це шість депутатів від БЮТ-«Батьківщина», п’ять від – НУНС, два депутати від ПР. Ми опирались винятково на ті дані, які представлені на сайті ВР України, щоб не виникало питань з приводу ефективності та неефективності. Тому ми вирішили обмежитись цими даними», - говорить автор дослідження, кпн. Віталій Литвин.

Ефективність роботи експерти визначали за трьома основними показниками - відвідування засідань парламенту; активність депутатської діяльності (кількість виступів депутата, поданих законопроектів і внесених поправок); та оцінку законотворчої діяльності кожного з депутатів. На основі цих показників виведено оцінку ефективності їхньої роботи на посаді народного депутата України, що, як зазначають представники громадської організації, «може показати як наші обранці скористалися довірою та виконали свої обіцянки перед львів’янами».

Отже, найефективніше з-поміж депутатів Львівщини у Верховній Раді шостого скликання працював представник БЮТу А. Шкіль, який отримав оцінку 8,0 балів. Він, зокрема, найактивніше працює у групах міжпарламентських зв’язків, найбільше виступає перед колегами та подає найбільшу кількість запитів у відповідні органи. На другому місці – депутат від НУНС С. Давимука (6,7 бала), «бронза» ж дісталася ще одному представнику НУНСу Я. Кендзьору (6,3 бала).

Найменш ефективною у Верховній Раді VI скликання було визнано роботу І. Гриніва та М. Ковзеля, які представляють БЮТ, – 3,4 бала та Т. Стецьківа (НУНС) – 3,8. Судячи з наведених науковцями даних, панове І. Гринів та М. Ковзель найбільше соромляться виступати перед колегами (з місця п. Гринів виступив 5 разів, а п. Ковзель 6, з трибуни п. Гринів відважився виступити 1 раз, а М. Ковзель так і не поборов свого страху і не виступив жодного разу).

Натомість Т. Стецьків найбільше не любить відвідувати засідання Верховної Ради (за показником пропущених електронних реєстрацій він впевнено утримує лідерство – 284 прогули, що у відсотковому співвідношенні дорівнює 50,71% всіх засідань парламенту. Також Т. Стецьків працює тільки в одній групі міжпарламентських з’вязків (тоді як А. Шкіль в 25, А. Парубій в 17), а з поданих ним 16 законодавчих ініціатив до уваги не взяли жодної (тоді як О. Гудима подав всього 5 таких поправок, але 60% від них було прийнято).

Водночас, науковці вивели ще один показник ефективності, відповідно до якого вони врахували не лише відвідуваність, роботу в комісіях законотворчі ініціативи, але і додали до цього ще депутатських досвід деяких народних депутатів.

«Деякі депутати працюють в парламенті вперше, до прикладу А. Парубій, деякі - 5-6 каденцій. В політологічній науці є така річ яка називається досвідом парламентської діяльності. Якщо депутат перебуває в парламенті 5 скликань, тоді в нього є більший досвід. Відповідно він мав би більш ефективно працювати», - говорить автор дослідження, кпн. Віталій Литвин.

В результаті стає очевидно, що лиш чотири депутати у даному відносному вимірюванні долають бар’єр у половину (чи п’ять) балів, виконуючи свої повноваження достатньо ефективно: С. Давимука, С. Курпіль, А. Парубій, А. Шкіль. Ще декілька депутатів знаходяться в "пограничні" розрахунковій ситуації – мова йде про В. В’язівського, Я. Кендзьора і М. Косіва (в межах від 4 до 5 балів). Найменші ж результати отримують такі народні обранці: Т. Стецьків й І. Гринів (менше 3 балів).

«Індекс ефективності депутатської діяльності говорить про те , як депутати не працюють на максимум своїх можливостей і від них можна було очікувати кращого», - додав В. Литвин.

Як наголошують представники громадської організації, специфіка їхнього дослідження в тому, що воно ґрунтується лише на інформації, яка є у вільному доступі, зокрема на сайті Верховної Ради внаслідок чого кожен, хто має бажання, може перевірити її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі