• Головна
  • "Треба чесно сказати, що ми не змогли дати раду зі сміттям", - депутат Іван Рудницький
08:03, 9 грудня 2017 р.

"Треба чесно сказати, що ми не змогли дати раду зі сміттям", - депутат Іван Рудницький

Сайт 032.ua публікує продовження інтерв’ю з депутатом БПП "Солідарність" Іваном Рудницьким, перша частина якого було опублікована на нашому сайті в понеділок, 27-го листопада.

Нагадаємо, що у першій частині інтерв’ю ми з паном Іваном поговорили про його депутатську роботу, про те, як повернути довіру людей до влади та згадали про сміттєву кризу у Львові. 

***************

Давайте повернемося до сміттєвої проблеми. Як думаєте, чому керівництву області, на відміну від міської влади, вдалося вирішити  проблему зі сміттям?

Треба чесно сказати, що ми не могли дати раду зі сміттям. Якби не Олег Синютка, місто опинилося би в жахливому колапсі. За цей вчинок, який він зробив, я його дуже поважаю. Зрозумійте, що сміттєве питання – взагалі не його компетенція. Але, я не можу так точно сказати, що ми доклали всіх зусиль, аби вирішити цю проблему. Не можу сказати, що мер чи його заступники їздили українськими містами та просили про допомогу. Я не знаю, як це вирішується зараз, але сміття вивозиться. Важливим тут є те, що влада працює, і проблем зі сміттям наразі немає.

Іване Івановичу, як відомо, представники французької компанії “Egis” підготували для Львова проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Як думаєте, це було вдалою ідеєю, запрошувати для цього до Львова іноземних фахівців, а не використовувати досвід українських спеціалістів? 

Це добра ідея. Французи мають непоганий досвід у рекультивації сміттєвого полігону в місті Марсель. Якщо якась група людей один раз добре зробила свою справу, то вдруге вони зроблять її так само якісно. Там працюють компетентні люди, які глибоко розуміються в схемі рекультивації сміттєзвалищ. Їхня співпраця з “Гірхімпромом” має дати хороший результат. “Гірхімпром” має проект з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, але ще 2012 року. Його треба коригувати, владнати питання з мешканцями, триматися французів із компанії “Еgis", адже вони можуть підказати, де можна взяти кредитні кошти на ці роботи, як зробити добре тендерні процедури. Тому, мені здається, що тут буде успіх.

Виглядає так, що Андрій Садовий можливо буде балотуватися на пост Президента України на майбутніх виборах. Політична кар’єра нашого мера якось вплине на життя міста? 

Це може дуже негативно вплинути. Для мене очевидно, що міський голова не повинен бути політиком. Мер повинен зранку до ночі займатися проблемами міста. Якщо хочеш йти в політику, то треба визначатись: або залишити місто комусь іншому, або покинути політичні інтриги. Поєднати політику та мерство - неможливо. Наприклад, я – простий депутат міської ради, і мені дуже важко поєднувати мою головну роботу та депутатську діяльність. Адже мінімум двічі на тиждень я мушу бути на засіданнях комісії, а ще є сесія та інші заходи. І виходить так, що я не роблю добре свою роботу, як депутат, або ж погану працюю на своїй основній роботі. Здається, що в Польщі є така система, що депутатам доплачують за здійснення його депутатської діяльності. Якби так було в нас, то можливо, я працював би десь на половину ставки,  аби  кожен день займатися депутатством. Можливо, ми до такої системи дійдемо згодом.

Ви згадали про свою основну діяльність, а з чим вона пов’язана, якщо не секрет?

Останні 10 років я працюю в будівельній галузі. Словами вам не переказати, що я відчуваю, коли будинок здається в експлуатацію, коли це вже готовий продукт, яким можна користуватися. Похвалюся, що я збудував 20 хороших об’єктів, в тому числі районну лікарню в Турці, школу в Нижній Яблунці, багато житлових будинків у Львові, реабілітаційний центр для інвалідів в Карпатах. Я стараюсь так працювати, щоби кожен рік або 2 роки в мене були якісь досягнення. Завжди намагаюсь дотримуватися цього принципу.

Незважаючи на Ваш досвід, чому Ви ніколи не балотувалися на посаду мера?

Треба реально оцінювати свої можливості. Якщо ти стрибаєш на один метр, то не берися стрибати на два. Мер має мати добру підготовку до того, поки він стане мером: попрацювати в різних галузях, мати добрі результати своєї діяльності, успіхи в тих сферах, де він працював. В такої людини мають бути 100 хороших рис характеру, а я стількох не маю (сміється).

Як представник міської комісії з питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та інженерної політики, можете розповісти, які є проблеми в цій сфері?

Це проблеми з транспортом, зі сміттям, з подачею тепла особливо в багатоквартирні будинки, з каналізацією, з очисними спорудами, з дорогами. В будівництві доріг ми збавили темп, хоча у 2012 році мали непогані результати. Тоді треба було підтримувати цю роботу, але вже цього року ми дуже мало відремонтували доріг.

Нещодавно наша комісія мала виїзне засідання на очисних спорудах Львова. Мер мусить теж туди поїхати та подивитись на ситуацію, яка там склалася. Здається, з 8-10 відстійників води працює лише один. Все це треба відновлювати. Там величезний комплекс проблем, і мені здається, що треба купити на 10 менше нових автобусів, не виганяти приватних перевізників, а вкласти гроші в каналізаційне господарство нашого міста.

Але наразі проблему з очисними спорудами ніби почали вирішувати...

Так, питання це просувається. Директор “Львівводоканалу” пан Вольський – дуже розумна людина. В міру своїх можливостей він намагається ці проблеми вирішити. Але в очисні споруди треба вкласти дуже великі кошти, аби в нас не було ще більших проблем з каналізаційним господарством.

Розмовляв: Андрій Галицький.

Фото: Назар Юськів

Більше розмов із депутатами Львівської міськради читайте ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032ua #новини #Львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
38,45
38,54
EUR
41,80
41,86
PLN
9,65
9,69
Оголошення
live comments feed...