• Головна
  • Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2)
07:44, 24 листопада 2017 р.

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2)

Два роки тому, 24 листопада 2015 року, Андрій Садовий втретє склав присягу міського голови. З нагоди річниці, сайт 032.ua вирішив проаналізувати діяльність мера Львова та порівняти його передвиборчі обіцянки з реальними діями.

Опираючись на програму Андрія Садового «Львів 2020», ми розбили матеріал на 15 тематичних блоків (освіта, економіка, транспорт тощо), перевірили виконання передвиборчих обіцянок у цих сферах та розмістили їх у відсотковому відношенні.

Частину 1 цього тексту можете переглянути ТУТ.

Інформаційні технології

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-1

Попри часті заяви Андрія Садового про Львів як столицю ІТ, його програма у цій сфері виконується повільно. Так, повноцінно (на 100%), із запланованого, вдалося досягнути зростання частки галузі ІТ у ВВП Львова до 15%.

Досі тривають потуги із впровадження картки львів’янина та «Особистого кабінету мешканця» (60%), а ІТ заполонили лише половину міського простору (54%). На початковій стадії — будівництво найбільшого в Україні ІТ-парку (20%) та підтримка креативних просторів, інноваційних підприємств (20%). Загальний відсоток виконаних обіцянок у цьому блоці — 44%.

Архітектура

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-2

У цій сфері Андрію Садовому вдалося передати місту повноваження Інспекції держархібудконтролю (100%) та запровадити громадські слухання при житловому будівництві, з новими вимогами до забудовників житлових кварталів (100%). Триває розбудова університетських містечок (50%) та реставрація пам’яток архітектури в зоні ЮНЕСКО першої черги (43%). Зокрема, цього року музей Пінзеля таки дочекався оновлення фасаду.

Непідйомним питанням виглядає будівництво нового конгрес-холу у Львові (5%), розбудова району біля «Арени Львів» (15%) та оновлення площі Двірцевої (5%). Втім, загальний відсоток виконаних обіцянок тут склав 52,25%.

Освіта

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-3

Одним з ключових питань для Львова є освіта: наприклад, лише цьогоріч 3800 дітей не змогли потрапити у дитячі садки через брак місць. Відтак, Андрій Садовий пообіцяв повноцінне забезпечення наймолодших львів’ян місцями у ДНЗ до 2020 року та повернути усі орендовані приміщення садкам і створити там додаткові групи (60%). Зазначимо, що у жовтні 2017-го, на базі міських навчальних закладів почали створювати групи короткотривалого перебування дітей дошкільного віку, які не потрапили у дитсадки.

Також у Львові запровадили щорічні спеціальні доплати на підтримку успішних вчителів (100%) та покращили розвиток літніх мовних шкіл (100%). У процесі — робота над науковими інкубаторами Львова (40%), збільшенням кількості шкіл з найвищими результатами ЗНО в Україні (40%).

Складніше виявилося забезпечити усі 119 львівських шкіл інтерактивними класами хімії, фізики, біології, математики і комфортними спортзалами (15%). Разом із тим, Андрій Садовий виконав 59,2% обіцянок у цьому блоці.

Молодь та спорт

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-4

За два роки Андрію Садовому у цій сфері вдалося реалізувати лише дві обіцянки, а саме: провести у Львові матч за звання чемпіона світу з шахів FIDE (100%) та один з найбільших бігових марафонів у Європі (100%).

Провальною стала ідея подання заявки на проведення чемпіонату Європи з баскетболу, яка подається на державному, а не на міському рівні.

Створити по 2 вуличні спортивні майданчики зі штучним покриттям у кожному районі виявилось лише наполовину можливим (50%), майже як і будівництво спорткомплексу для ігрових видів спорту на Сихові (40%). На початковій стадії — відновлення трьох спортивних комплексів у місті (10%). Попри це, загальний відсоток виконаних обіцянок у цій сфері становить 60%.

Соціальна сфера

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-5

У своїй передвиборчій програмі Андрій Садовий зробив великий акцент на соціальній сфері і станом на нині більшість планів — виконані. Так, у Львові розширили мережу соціальних їдалень (100%) та мережу Дитячих будинків сімейного типу (80%), централізували надання всіх видів послуг (80%) та продовжили підтримку працевлаштування (перекваліфікацію) демобілізованих осіб (80%).

На стадії виконання — розвиток мережі закладів дозвілля та навчання для пенсіонерів (50%) і створення соціального гуртожитку для дітей-сиріт (40%). Загалом соціальну програму Садового реалізовано на 71,66%.

Відкрита влада

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-6

Цьогоріч Львів очолив рейтинг українських міст за рівнем відкритості, укладений Transparency International Україна. У цьому плані логічним виглядає створення Порталу відкритих даних (100%) та розвиток особистого кабінету львів’янина (91%).

Попри це, у місті досі триває запровадження електронного врядування (54%), розвиток ЦНАПів як єдиного вікна вирішення питань львів’ян (60%), запровадження «Картки львів’янина» (60%). Сумарно, обіцянки Андрія Садового у цьому блоці виконані на 73%.

Війна на Сході

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-7

Багато задуманого міському голові Львова та його команді вдалося зробити щодо підтримки учасників АТО: відкрити сучасний Центр реабілітації у Лікарні ШМД (100%), впровадити картку львів’янина-учасника АТО для спрощеного отримання соціальних послуг від міста (60%), спорудити будинок для учасників АТО та їхніх сімей (94%), де сайт 032.ua нещодавно побував з ексклюзивною екскурсією. Попри це, будівлю досі не здали в експлуатацію через відсутність дороги. Загальний відсоток реалізації програми підтримки становить 83,5%.

Підсумки

Сказав - зробив: які обіцянки дав мер львів’янам перед виборами і які з них виконав (ч. 2), фото-8

Опираючись на отриману інформацію, загальний відсоток виконаних передвиборчих обіцянок Андрія Садового по всіх блоках складає 43,37%. Пріоритетними (або ж найлегшими до виконання) виявились питання, пов’язані з війною на Cході (83,5%), відкритістю влади (73%) та соціальною сферою (71,66%); найважчими - сфери енергетики (16,5%), безпеки (20%) та інфраструктури (20,75%). Втім, у запасі в міського голови Львова є ще кілька років, аби «підтягнути хвости».

Читайте також:

Тест: Вгадай, що робить Садовий на фото.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #політика #Садовий #Самопоміч #вибори #обіцянки #огляд #аналіз #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...