• Головна
  • Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку. Фоторепортаж
12:23, 15 жовтня 2017 р.

Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку. Фоторепортаж

Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку. Фоторепортаж

Наприкінці вересня міська бібліотека №8 Централізованої бібліотечної системи міста Львова, що розташована поблизу скверу Святого Юра, на вулиці Устияновича, 4, отримала звання “Бібліотека року 2017”.

А ще на початку року її тимчасово закрили, аби перетворити типову книгозбірню в сучасний і креативний громадський простір.

Сайт 032.ua завітав у майже оновлену урбан-бібліотеку та розпитав у її куратора - Анастасії Нечипоренко - про те, як змінюється стара читальня.

* * *

Інтерактивна стіна в коридорі

- Ось тут відвідувачі зможуть розв'язувати якісь рівняння чи малювати креслення або ж залишити свій відгук, - говорить Анастасія та вказує на велику інтерактивну графічну стіну у коридорі бібліотеки.

Ця стіна - перше, на що звертаєш увагу, коли заходиш до урбан-бібліотеки. Зараз на великій інтерактивній дошці можна прочитати відгуки від гостей із різних областей України, які приїжджали сюди раніше. Але це не єдина її функція.

“Ми подумали, що коридор має бути привабливим, інтерактивним і вирішили зробити спеціальну графічну стіну, де люди зможуть залишати свої побажання, ідеї або ж рекомендації. Щоб тут можна було зібратися групою і розв'язати якусь нову теорему, ми плануємо встановити посадкові місця. Було б добре, аби ця стіна перетворилася на місце для селфі”, - говорить Анастасія.

Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку. Фоторепортаж, фото-1

Кухня, де можна буде випити кави

“Нашою метою в реалізації проекту перетворення простору є зробити це місце атмосферним, - розповідає куратор урбан-бібліотеки. - Бо це стара багатокімнатна квартира із високими стелями і з кухнею, яку ми вирішили залишити, хоч такої практики, щоб в публічних бібліотеках були кухні, ще немає. Втім, ми хочемо спробувати, щоб це приміщення стало місцем для дискусій, адже кухня – це місце, де завжди щось активно обговорюють ”.

За словами Анастасії, планується, що кожен охочий зможе зайти на кухню і перекусити або ж заварити собі кави чи випити чаю. Наразі вирішується питання, як зробити все правильно, щоб і бібліотеці підійшло, як державній структурі, і відвідувачам.

Тільки популярні книжки і урбаністика

За стратегією, в бібліотеці мають розставити полиці і помалювати їх в потрібні кольори, а також списати книжки, які не користуються популярністю. Вільні місця заповнять літературою з урбаністики.

"Сьогодні бібліотеки пропонують читачам широкий спектр художньої літератури і лише трохи спеціалізованої. Ми ж плануємо, що у цій бібліотеці буде фахова література і відвідувачі зможуть почитати книги з архітектури, мистецтвознавства, археології. Також тут будуть альбоми і все що стосується урбаністики", - каже Анастасія Нечипоренко.

За її словами, коли відвідувачі бібліотеки дізнаються, що вийшла якась нова книга, їм не обов'язково її купувати, адже нові книги можна буде знайти у бібліотеці і взяти їх почитати додому на період до двох тижнів.

Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку. Фоторепортаж, фото-4

Місце для воркшопів

Ще у 2015 році, коли відбувалося обговорення про те, якою ж має бути урбан-бібліотека, прийняли рішення, що це має бути не звичайна книгозбірня, а сучасний простір для спілкування, дискусій та обміну думками.

Відтак, хоч в бібліотеці і тривали ремонти, у читальному залі бібліотеки, постійно проводилися і досі проводяться різноманітні заходи. Так, нещодавно тут успішно організували перформанс нью-йоркського виконавця. А уже в суботу, 14 жовтня о 18:00, в урбан-бібліотеці відбудеться відкриття проекту “Future Perfect | Доконане Майбутнє”, у рамках Фестивалю аудіовізуального мистецтва "Тетраматика-2017".

Місцем для воркшопів обрали читальний зал. Анастасія Нечипоренко розповідає, що тут не проводитимуться мегаконференції, але 50-60 людей цілком комфортно можна розмістити.

Лаунж-зона

Для тих, хто прагнутиме попрацювати або почитати книги наодинці, у бібліотеці буде спеціальна лаунж-зона.

“Якщо людина прийшла і не хоче відвідувати майстер-класи або тренінги, вона може зайти в цю кімнату, де буде лаунж-зона, заставлена полицями із книжками, з диваном та пуфами. Саме тут буде урбаністична література", - пояснює куратор урбан-бібліотеки.

Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку. Фоторепортаж, фото-5

Зараз в бібліотеці працює троє людей включно із Анастасією. Втім, у майбутньому кількість працівників можуть збільшити, адже роботи у бібліотекарів буде більше, ніж раніше.

“Ми йдемо до того, щоб бібліотека стала не просто книгозбірнею, а гібридним простором, який в собі містить коворкінг та виконує освітні функції. Плануємо, що бібліотека покрокує в Новий рік у новому вигляді. Гадаю, це було б символічно”, - додає Анастасія.

Розмовляла Ірина Труш

Фото: Назар Юськів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#урбан-бібліотека
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.
Оголошення
live comments feed...