• Головна
  • Місто проти забудовника: як у Львові борються з незаконним будівництвом компанії "Ірокс" (ФОТО)
19:03, 9 серпня 2017 р.

Місто проти забудовника: як у Львові борються з незаконним будівництвом компанії "Ірокс" (ФОТО)

У Львові назріває черговий скандал, пов’язаний з незаконним будівництвом багатоповерхових житлових будинків. Цього разу, за даними мерії, недобросовісним забудовником виявилася компанія “Ірокс”, яка будує житлові споруди на вул. Антонича-Майданній, Шевченка, 418 та на вул. Тернопільській, 42.

Ще наприкінці 2016 року інспекція держархбудконтролю провела низку перевірок щодо будівництва на вул. Тернопільській, 42 та Шевченка, 418. Тоді на будівництві виявили низки порушень, як наслідок, видано накази про анулювання дозволів на виконання будівельних робіт. Втім, незважаючи на це, компанія “Ірокс” будівництво не припинила, через що у Львові розгорається новий скандал. Сайт 032ua зібрав всю відому станом на сьогодні інформацію щодо будівництв, які належать ПраТ “Ірокс” та проти яких так активно виступають в мерії.

Що сталося.

В міській раді Львова вважають, що компанія впродовж тривалого часу веде незаконне будівництво в місті, не маючи на це жодних належних документів і містобудівних умов та обмежень.

Так, за словами директора юридичного департаменту міськради Львова Гелени Пайонкевич, ПрАТ «Ірокс» не отримував від міської влади ніяких дозволів для будівництва будинків.

“Люди, які придбали квартири в будинках від компанії “Ірокс”, не мають змоги належним чином оформити право власності на ці квартири. Зараз є вільний доступ до реєстрів і можна побачити, що право власності встановлено рішенням судових інстанцій. Тобто, фірма спочатку оформляє договір купівлі-продажу, а потім у суді встановлює право власності”, - каже Пайонкевич.

Місто проти забудовника: як у Львові борються з незаконним будівництвом компанії "Ірокс" (ФОТО), фото-1, Будівництво на вул.Шевченка,418

Будівництво на вул.Шевченка,418

Пані Гелена пояснює, що Інспекція держархбудконтролю вимагала припинити зведення будинків на вулиці Тернопільській, адже компанія не мала документів на землекористування.

“На вулиці Антонича-Майданній, там є два будинки на 3 та 6 поверхів. Право власності на них компанія отримала через суд. Але суди наразі ще тривають, бо “Ірокс” не провів у будинки інженерні мережі. Але об’єкти є квартири продані, але ніяких дозволів компанія не отримувала. Цікава історія, адже є рішення виконавчого комітету ЛМР від 1988-го року про будівництво там авто-гаражного кооперативу. І на підставі цього рішення “Ірокс” зобов’язали ДАБІ Львівщини зареєструвати їм декларацію на початок будівельних робіт для введення в експлуатацію”, - зазначає Гелена Пайонкевич.


Що далі.

Натомість, на фоні намагання міської влади домогтися скасування будівництва на вул. Антонича-Майданній, в “Іроксі” пояснюють, що ще у далекому 1988 році автогаражний кооператив №15 на підставі рішення ЛМР народних депутатів, отримав земельну ділянку на вулиці Антонича-Майданній, для будівництва багаторівневих гаражів. Компанія “Ірокс” розпочала тут будівництво на замовлення кооперативу та на підставі первинного дозволу від 1994 року.

“Суд вже давно дав оцінку цим документам, ми отримали всі необхідні дозволи. В нас є державна експертиза, всі висновки щодо будівництва – позитивні”, - каже Микичак.

Гендиректор “Ірокса” також спростовує інформацію місцевої влади щодо будівництва на вулиці Шевченка, 418. За його словами, компанія будує тут житло на правах правонаступника будівництва на ділянці, яку було виділено ще у 1993 році первинному забудовнику – “Автонавантажувачу”.

“Є рішення виконкому обласної ради і є акт про користування земельною ділянкою №041047. Є угода купівлі-продажу, оцінку якій вже надав суд, присвоєно адресу будинку, видано сотні витягів про право власності на квартири. Є декларації про здачу в експлуатацію, ми вже здали дванадцять будинків і маємо дозволи на наступні об’єкти”, - зазначає Ігор Микичак.

Місто проти забудовника: як у Львові борються з незаконним будівництвом компанії "Ірокс" (ФОТО), фото-2, Будівництво на вул.Тернопільська,42

Будівництво на вул.Тернопільська,42

Підтримує забудовника і юрист-констультант компанії Марія Дацько, яка також стверджує, що “Ірокс” має всі належно оформлені документи, а тому звинувачення мерії є безпідставними.

“Їхні дані надумані, перебільшені та недоведені”, - зазначає вона.

Що тепер.

Сьогодні, 9-го серпня, стало відомо, що мерія Львова звернулася до правоохоронних органів щодо порушення кримінального провадження стосовно керівництва ПрАТ “Ірокс”.

В листі-звернені зазначено, що компанія впродовж кількох років веде незаконне будівництво на вул. Антонича-Майданній, вул. Шевченка, 418, вул. Тернопільській, 42, не маючи для цього ніяких дозвільних документів.

“Тому, ЛМР  просить порушити кримінальне провадження щодо керівника ПрАТ «Ірокс», який повністю нівелює вимоги законодавства у сфері будівництва, а також – щодо посадових осіб Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (тепер департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області)”, - зазначили в прес-слжубі міської ради Львова.

На думку міського голови Львова, правоохоронці мають покарати не тільки недобросовісного забудовника, але й суддів, які виносили неправомірні рішення та видавали дозволи на будівництва.

“На основі чого державна інспекція надала дозвіл на будівництво? Якщо триває будівництво будинку, якому присвоюють п’яту категорію складності – це для того, аби міські служби не контролювали процес? Але це є правопорушенням. Я про це проінформував керівника Державної інспекції архбудконтролю. Закон мають поважати всі, хто будує в нашому місті. Хай вони виправляють свої порушенні і нормально працюють”, - сказав Андрій Іванович.

Натомість, в “Іроксі” запевняють, що готові до нового витку протистояння з владою та будуть відстоювати свою правоту в суді.

“Я хотів би звернутись до представників міської ради: як можна говорити про незаконне будівництво, якщо ви роками берете податок за землю? Значить ви, таким чином, теж визнаєте, що я належний користувач земельною ділянкою та що я належний забудовник”, - сказав Микичак.


Нагадаємо також, що 7-го серпня міськрада Львова оновила карту скандальних міських забудов. Львів’яни, які мають бажання придбати квартиру в новобудові, можуть перевірити чи законно триває будівництво. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Будівництво.Ірокс #суди #032ua
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...