• Головна
  • Хто робив реконструкцію площі Митної і заробив на цьому
розслідування 032
23:10, 31 липня 2017 р.

Хто робив реконструкцію площі Митної і заробив на цьому

розслідування 032
Хто робив реконструкцію площі Митної і заробив на цьому

У травні після майже 2-річної реконструкції, у Львові нарешті відкрили площу Митну, яка була закрита на ремонт ще з червня 2015 року.

За два роки, в рамках капітального ремонту території пл. Митної,  тут було виконано підготовчі, демонтажні та монтажні роботи, проведено заміну зовнішніх мереж каналізації, влаштовано водовідведення, піщано-щебеневу основу основу і мощення з гранітних плит; виконано роботи з озеленення території, проведено мережу підсвітки та влаштовано освітлювальні прилади в мощенні, а також виготовлено і змонтовано вуличні меблі.

У відповідь на інформаційний запит 032.ua в управлінні охорони історичного середовища Львівської міськради нам повідомили, що у 2015 році управління оплатило ЛМКП “Львівводоканал” 103 288,00 грн. за заміну та підключення каналізаційних труб на пл. Митній.

У 2016 році по об'єкту “Капітальний ремонт на території пл. Митної” управління профінансувало роботи на суму 3 758 331,07 грн., з них було оплачено: 58508,28 грн. ПП “НВП “Рутенія” за виготовлення проектно-кошторисної документації; 58 525, 53 грн - ФОП Онисько Т. за здійснення технічного нагляду; 7668,00 грн. - ДП "Укрдержбудекспертиза” у Львівській області на проведення експертизи проектно-кошторисної документації; 3633629,26 грн - ТзОВ “Арка Пік” за виконання робіт з капітального ремонту пл. Митної.

У 2017 році управління профінансувало робіт на суму 1032977, 79 грн, з них було оплачено: 1016416,80 грн - ТзОВ “Арка Пік” за виконання робіт і 16560, 99 грн. ФОП Онисько Т. за здійснення технічного нагляду.

Загалом виходить, що управління охорони історичного середовища Львівської міськради профінансувало робіт з ремонту площі Митної на 4 894 536, 86 гривень.

Сума чимала, тому 032 вирішив дізнатись, кому належить компанія, яка підготувала проектно-кошторисну документацію, хто є власником фірми, яка робила капітальний ремонт площі Митної і хто ж здійснював технічний нагляд за ремонтом. 

Ми з'ясували, що проектно-кошторисну документацію робило підприємство, яке належить родині екс-начальника управління архітектури Львівської міськради, а один із власників компанії, яка робила ремонт, балотувався до обласної ради Івано-Франківська. Окрім цього, ми дізналися, що технічний нагляд за ремонтом здійснював ФОП, який зареєструвався за два місяці до того, як площу Митну закрили на ремонт. 

***

ПП “Науково-виробнича фірма Рутенія”

Проектно-кошторисну документацію виготовляло ПП “Науково-виробнича фірма Рутенія”.Як ми з'ясували, належить компанія родині Юрія Криворучка, який із 2006 року по 2012 рік обіймав посаду головного архітектора Львова і був начальником управління архітектури Львівської міської ради.

Судячи із біографічної довідки екс-архітектора, керував він підприємством на початку його створення - у 1992 році.

Зараз, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником компанії є Криворучко Ярина Юріївна, а керівником компанії з 2011 року є Криворучко Ольга Юріївна.

Додамо, що Криворучко Ярина Юріївна є керівником у ТзОВ “Бравіос”, яке виготовляє дизайнерські поштові скриньки.

***

ТзОВ “Арка Пік”

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, компанію “Арка Пік”, яка здійснювала капітальний ремонт площі Митної, заснували ще у 2007 році.

Хто робив реконструкцію площі Митної і заробив на цьому, фото-1

Згідно з ЄДР, засновниками компанії, яка робила капітальний ремонт території пл. Митної, є: Дубровний Олег Михайлович з села Дуба Івано-Франківської області і Мартиросян Наріне Олегівна з міста Києва.

Основний вид діяльності компанії – це будівництво житлових і нежитлових будівель, а керівником компанії з 25.10.2016 року є Захарчук Сергій Володимирович.

Шукаючи інформацію про власника компанії Дубровного Олега Михайловича, ми натрапили на сайт Центральної виборчої комісії, де пише, що Дубровний Олег Михайлович брав участь у місцевих виборах 2015 року і був кандидатом до облради в Івано-Франківській області. Згідно з інформацією на сайті, тоді він ніде не працював.

Про Мартиросян Наріне Олегівно відомо, що вона входить у перелік засновників ТОВ "Інвестиційно-будівельна компанія "МК ГРУП" і ТзОВ "МК-ЕНЕРДЖІ", основний вид діяльності якої - виробництво електроенергії.

***

ФОП Онисько Тарас Ярославович

Технічний нагляд за роботою здійснював ФОП Онисько Тарас Ярославович, який був зареєстрований 03.04.2015 року, тобто приблизно за рік до того, як почав здійснювати технічний нагляд ремонтних робіт на площі Митній.

Знайти укладений договір із ФОП Онисько Т.Я з приводу технічного нагляду ремонтних робіт на площі Митній на сайті "Prozorro" нам не вдалось.

На сайті публічних закупівель є тільки інформація про те, що Онисько Т.Я виграв тендер у 2016 року на забезпечення технічного нагляду на об'єктні: Благоустрій території відпочинкової зони по вул. Січових Стрільців в с. Муроване Пустомитівського району Львівської області.

Шукаючи більше інформації про Тараса Ярославовича, ми натрапили на декларацію Онисько Наталії Зіновіївни, яка є начальником редакційно-видавничого відділу Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Судячи з її декларації, Онисько Тарас є її чоловіком.

З декларації Наталії Зіновіївни, яку було подано 30.03.2017 року, нам стало також відомо, що Онисько Тарас отримував зарплату у “ТСКББ Прогрес”.

Отже, проектно-кошторисну документацію капітального ремонту площі Митної виготовляло ПП “Науково-виробнича фірма Рутенія”, яке належить родині екс-начальника управління архітектури Львівської міськради, головного архітектора Львова з 2006 по 2012 роки.

Головним підрядником реконструкції площі Митної була компанія, власниками якої є Дубровний Олег Михайлович, який свого часу балотувався до обласної ради Івано-Франківська і Мартиросян Наріне, яка входить у перелік засновників ще двох компанії.

Водночас технічний нагляд у 2016-2017 роках за капітальним ремонтом площі Митної здійснював Онисько Тарас Ярославович, який зареєструвався, як ФОП за два місяці до того, як площу Митну закрили на ремонт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#площа_Митна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...