10 депутатів Львівської міськради згадали про раніше незадекларований бізнес

Депутати Львівської міської ради внесли у е-декларації за 2016 рік інформацію щодо бізнесу, яку приховували у паперових деклараціях старого зразка.

Про це свідчать документи, опубліковані на сайті НАЗК, пише інтернет-видання "НГ Львів".

Як раніше повідомляло видання, за результатами деклараційного 2015 року, десятеро депутатів Львівської міськради відобразили неповно або повністю не зафіксували наявність бізнесу – свого чи членів родини.

З 1 січня 2017 року стартувала друга хвиля електронного декларування, яка охопила понад 700 тис. нових декларантів, у тому числі, депутатів місцевих рад. Законом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальності за брехню в е-декларації, тож цього року депутати вносили дані уважніше. Зокрема, свій бізнес вписали 10 депутатів, раніше спійманих на неповному декларуванні.

***

Так, Григорій Козловський задекларував частку у ПП «Телець» (50%) та корпоративні права на 100% компаній ТОВ «Королівська пивоварня» і ТОВ «”Холдинг “Гранд Готель”». Статутний капітал останнього протягом 2016 року зріс з ₴9,99 млн до ₴30 млн. Загальна сума внесків до «статутників» напряму контрольованих депутатом фірм – 35,05 млн грн.

***

Е-декларування заохотило депутата Ірину Сердюк згадати не лише про наявність бізнесу, але і про чоловіка, з яким проживає, – Олександра Смірнова. До речі, він же числиться помічником-консультантом депутатки.

Сама Ірині Сердюк одноосібно володіє ТОВ «Нове кіно»ТОВ «Галицьке будівництво плюс», а також ТОВ «Кіносвіт», частка у 0,12% якого належить Анастасії Тиртичній. На останню нині зареєстроване ТОВ «Галицька кухня», яке ще восени 2016 ділили Ірина Сердюк та її співмешканець Олександр Смірнов. Окрім того, Сердюк має частки у ТОВ «Галицьке будівництво» (50%), ТОВ «Півник» (50%) та ТОВ «Індустрія житла» (25%). Ще 25% «Індустрії житла» належить Олександру Смірнову.

Оскільки Сердюк вписала Смірнова у декларацію, то засвітила і його корпоративні права. Так, Смірнову належать: ТОВ «Індустрія Житла плюс» (50%), ТОВ «Втормет Львів» (99%), ТОВ «Асбуд-Інвест» (50%), ТОВ «Астур-Україна» (50%).

Разом Сердюк та Смірнов внесли у перелічені вище фірми статутних внесків на загальну суму 6,35 млн грн.

***

Депутат Ігор Корончевський задекларував приховувані раніше 1,61 млн грн статутних внесків. Йдеться про одноосібний контроль над ПП «Кароль», а також частки у ТОВ «Компанія “Край”» (50%), ТОВ «Галич-Транс» (50%) та ТОВ «Укрзахідліс» (50%).

***

Пообіцяв – виконав. Іван Рудницький задекларував частку дружини у фірмі ТОВ «Зоряний водопад» (10%). Втім, Рудницький подав до НАЗК неповну інформацію. Згідно з даними ЄДР, Анна Рудницька внесла до «статутника» фірми 60 тис. грн, депутат же прописав – 30 тис. грн.

Нагадаємо, що одним з кінцевих бенефіціарів «Зоряного водопаду» через ТОВ «Шувар» є ще один депутат ЛМР Роман Федишин.

***

Роман Федишин, до речі, у паперових деклараціях теж не був надто чесним. Він не декларував статутних внесків дружини, сина та батька до ПП «Холдінвестгруп». Згідно з ЄДР, станом на кінець останнього звітного року Наталія, Іван та Степан Федишини внесли до «статутника» компанії ₴40 тис., ₴18 тис. та  ₴20 тис. відповідно. До заповнення е-декларації помічники Федишина підійшли відповідальніше, і всі ці внески були задекларовані.

Сумарна вартість корпоративних прав родини депутата становить 3,07 млн грн. Нагадаємо, до бізнес-активів Федишинів належать: ТОВ «Шувар»ТОВ «Поліська картопляна компанія»ТОВ «Сіліцій».

Крім того, Федишин з дружиною володіють торговим представництвом-складом українських продовольчих товарів ТОВ «Шо» у Польщі. Фірма зареєстрована у Варшаві в 2012 році. Керівником гуртовні є Зоряна Пастущук – донька Мирослава Пастущука, який до 2006 року був начальником управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради. До речі, Зоряна Пастущук була офіційним спостерігачем Федишина на парламентських виборах 2012 року.

Також Федишин задекларував ТОВ «Хук Трейд ЛТД» з пропискою у Хорватії, у яке вніс майже 14 тис. грн. Компанія спеціалізується на посередництві в торгiвлi товарами широкого асортименту.

***

У паперовій декларації за 2015 рік депутат Петро Адамик зафіксував статутних внесків на суму 1,71 млн грн, однак журналісти «Наші гроші. Львів» нарахували внесків на понад 2 млн грн. В е-декларації депутат виправився і прописав усі внески, як належить. Таких набігло на суму 2,14 млн грн.

Так, Петро Адамик має частки у: ТОВ «Британський дім» (33,4%)ТОВ «ТК “Унікальна Україна”» (13%), ТОВ «УВІКО ЛТД» (30%), ТОВ «ФСК “Львів”» (66,67%), ПП «Будівельне агентство “Версаль”» (21,67%) та ТОВ «Еко-мастер» (50%).

***

Депутат Андріян Гутник теж заповнив деклараційні бізнесові пробіли. В е-декларацію «свободівець» вніс інформацію щодо статутних внесків дружини (загалом – 657 тис. грн). Мова про фірми – ТОВ «ПП Волошин» (90%), ТОВ «Росомаха плюс» (15%) та ТОВ «Світ водних розваг» (8,33%).

Сам депутат у 2016 році розпочав нову справу в сфері вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників. Торік, 31 жовтня, разом з депутатом Маркіяном Лопачаком Гутник заснував ТОВ «Екогаличпродукт». Поділили фірму по-братськи – 50/50, скинувшись у «статутник» по 150 тис. грн.

***

Депутат Ігор Зінкевич також повідомив в е-декларації більше, ніж в її паперових попередниках. Так, Зінкевич вказав власну частку у вінницькому ТОВ «Вандем» (30%), а також корпоративні права матері Галини Зінкевич – 80 тис. грн у ТОВ «Фаворит-Плюс» (20%).

***

Свій бізнес з німецькою пропискою у е-декларації засвітив депутат Андрій Рікота – ПП «Rikota – R1 Medical», яким володіє одноосібно, а також ТОВ «R1 UG» (25%). Розмір статутних внесків до обох юросіб – 40,6 тис. грн. Юридично компанії розташовані у Юберлінгені (Німеччина).

Також Рікота не забув прописати бізнес дружини – ПП «Центр міжнародної співпраці» (33%), до статутного фонду якого Галина Недовіз-Рікота внесла 3 тис. грн.

***

І насамкінець, щодо депутата Віталія Свіщова, котрий торік прописав у декларації матір, однак забув про її фірму – ПП «Перспективні технології захід». У е-декларацію за 2016 рік Олена Данилевська не потрапила, як і її внесок до компанії розміром 5 млн грн.

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі