Реклама
10:50, 7 березня 2017 р.

Історія дужих: їх варто почути

Реклама

24 грудня 2016 року – на самісінький Святвечір за григоріанським календарем, коли весь світ святкував Різдво, у Львові на частоті 104,3 FM з'явилося нове радіо, що почало мовити голосами відомих та улюблених ведучих! Це спалахнула нова зірка українського ефіру – #ДУЖЕРАДІО – перше туристичне!

Їх знають у Львові не перший рік. Їх знають по всій Західній Україні. І не тільки! Історія їхнього успіху починалася зі злетів і падінь. Вони – зоряна команда, що вистояла і стала прикладом для наслідування. Нині вони – колись просто ФАЙНІ, а тепер ДУЖІ люди.

«Про нас пишуть, що «екс-команда» радіо «FM Галичина» запустила у Львові «Дуже радіо». Насправді ми не «екс», бо творчість і наснага не бувають «екс». Ми – команда! У всіх нас є свої історії та наша спільна історія, яка рухається власним шляхом і веде нас вперед. Звичайно, майбутнього не буває без минулого, від цього нікуди не подінешся. Наша передісторія бере початок на різних станціях, в різних проектах, але разом ми зробили крок у невідоме – і це був прецедент. Прецедент, про який всі дізналися та заговорили», – розповідає керівник інформаційної служби «Дуже радіо» Юрій Залізняк.

За чотири місяці до початку мовлення, 24 серпня, двоє радіоведучих – Юла Бєльська та Валентина Барзолевська (на той час працівники радіо «FM Галичина») – встановили рекорд на найтриваліший ефір. Вони провели в ефірі 66 годин у режимі нон-стоп, за що увійшли до книги «Національний реєстр рекордів України».

«Ми мали потрапити до книги «Світові рекорди Гіннеса», – пригадує Валентина Барзолевська, – але через те, що працівники висловили недовіру керівникові радіостанції «FM Галичина» і відмовилися працювати під її керівництвом, про рекорд довелося забути. Тогочасний інвестор нас не почув – і ми вирішили написати заяви на звільнення. Комусь збоку це могло видатися божевіллям: залишитися на вулиці, без роботи і засобів для існування. Але ми не розбіглися, адже розуміли, що це – питання принципу, питання справедливості. Ми не уявляли свого життя без радіо і наших слухачів. Розуміли, що ми – команда і маємо бути підтримкою один для одного. Тому й вирішили йти вперед за мрією і віднайти нову долю, створити нову реальність, запустити нове радіо, відшукати нових партнерів, залучити нового інвестора. Ця стежина виявилася шляхом доГори».

«Від кінця серпня ми перебували в активному пошуку, – каже керівник PR-відділу Діана Гайворонюк: Ми зустрічались майже кожного дня, обговорювали плани, шукали виходи на різних людей, переписувалися на Фейсбуці, зідзвонювалися. Якби на той час ми не підтримали один одного, то б, мабуть, розбіглися. Наша дружба і мрія вели нас до чогось грандіозного. Вересень, жовтень, листопад, грудень – це місяці, які ми пережили, і не знали, що буде далі. Інвестори, які до нас зверталися, до кінця не розуміли, що ми хотіли й надалі працювати на радіо, а не в іншому інформаційному проекті. Інколи в нас майже опускались руки, але ми не здавалися. За цей час познайомилися з багатьма цікавими людьми, у нас налагодилися контакти. Ми дякуємо усім, хто підтримав, не відвернувся, бо саме в такі моменти розумієш, хто є хто».

Посеред осені з’явилася надія, що професіонали своєї справи знайдуть благодатний ґрунт для своїх ідей і стануть відповіддю на запит інших. Наталя Яновська, керуючий менеджер компанії «Люксен», розповіла засновникам своєї компанії про неймовірну історію колективу. І за якийсь час комерційний директор «Люксену» Юрій Зелик запропонував Юрію Залізняку та Діані Гайворонюк провести зустріч зі своїм партнером, музикантом, продюсером та чоловіком співачки Руслани Олександром Ксенофонтовим. Він порадив познайомитися з командою і обговорити співпрацю. І хоча плани Руслани, Олександра Ксенофонтова і студії «Люксен» щодо долі їхньої радіостанції були заздалегідь накреслені і складені своїм чином, зустріч відбулася і принципово змінила ці плани.

«До мене зателефонував Юрій Залізняк, розповів, що є команда, яка хоче працювати, творити нове радіо, розробляти новий формат, збирати нову аудиторію, сміливо експериментувати та рухатися до поставленої мети», – повертається думками в недалеке минуле Олександр Ксенофонтов. «Спочатку я навіть до кінця не уявляв, що саме в нас може вийти. Я планував робити якісь локальні проекти на нашій станції, але до запуску повноцінного радіо нового формату ми ще були не зовсім готові. Десь на підсвідомому рівні я завжди мріяв про свою радіостанцію, але так склалося, що незалежні медіа у нас практично відсутні. Треба бути або олігархом, або мікроолігархом, або працювати в «органах», обиратися чи належати до якоїсь політичної сили – тоді інвестиція в медіа стає зрозумілою і логічною. А от, щоб просто «заради ідеї» і заради команди – це досить сміливо і навіть трохи авантюрно в наш час, – усміхається Сашко. – Так склалося, що в той час в мене як засновника ТРК «Говерла» закінчувався договір на співпрацю з мережею «KISS ФМ» у Львові. Треба було швидко вирішувати: чи ми продовжуємо співпрацю, чи все-таки ризикувати і починати новий проект. І хоч час зараз до інвестицій не найзручніший, ми з Русланою наважились на нове. На початках вирішили познайомитись з кожним, щоб зрозуміти, які люди творять цю команду. І я побачив, що це – професіонали своєї справи, фанати, патріоти, і нам з ними по дорозі. Можна спільно вирушати в цікаву і, сподіваюсь, довготривалу подорож».

А потім розпочалася робота над запуском. Назва, гасло, позиціонування радіостанції. Олександр Ксенофонтов та Руслана бачили проект як туристичне радіо, що лунає з «туристичної Мекки» України, з їхнього рідного міста – зі Львова. А команда вирішила, що радіо стане Першим туристичним, у всіх значеннях цього поняття. Все про наш неймовірний Карпатський край, його найцікавіші місця, безмежний туристичний потенціал Львова, Львівщини, Карпат, Транскарпатії, Західної України, про нашу унікальну землю, невід’ємну від нашої історії Європу з її географічним центром в наших горах.

Щодо музичного формату, то постала ідея максимально відмовитися від англомовного контенту, який надзвичайно широко представлений практично на всіх радіостанціях України, і мало не вперше озвучити в ефірі найкращу музику наших близьких європейських сусідів: балканську, румунську, білоруську, балтійську, молдавську, польську, словацьку, чеську, болгарську, грецьку, турецьку, єврейську! У всіх цих культурах рясно посіяні наші зерна! Прийшов час їх збирати. Збирати те розгублене і знищене, про що ми ще пам’ятаємо, але вже не чуємо під навалою російськомовного контенту. Паралельно вирішили ознайомити слухача з новинками й хітами латинської, португальської, французької, німецької та багатьох інших яскравих європейських культур, які вже знайшли або досі шукали свого слухача в Україні та у світовій мережі.

Але головна мета – щоб нашої рідної української музики в ефірі було якнайбільше. Почали з 50 відсотків. І щоб ця музика була яскравою, автентичною, тобто справжньою і цікавою не тільки для українців, але і для всіх гостей України та тих, хто хоче дізнатися про Україну більше.

«Ми хотіли принципово відрізнятися від інших, – переконує музичний редактор «Дуже радіо» Ігорко Юрчук. – Хотіли, щоб наша музика була впізнавана і незвична водночас. Ми шукали її на різноманітних ресурсах, перекладали, зверталися в інші країни по допомогу. Балканська музика країн колишньої Югославії, Греції, Болгарії, середземноморська музика Туреччини та Ізраїлю – це цілі пласти музичних культур. І це зовсім інші Балкани, аніж ті, що їх досі можна було почути на деяких інших радіостанціях: це не циганщина, а музика зі своїми ритмами, культурою і виконавцями, сотнями мільйонів переглядів та грандіозною армією прихильників. Можливо, поки що вони не надто у нас відомі, але вже для багатьох улюблені. А широкі пласти румунської, молдавської та польської поп-музики так само надзвичайно близькі та водночас цілком незнайомі нашому слухачеві».

Як виявилося, у процесі пошуку свого неповторного обличчя #ДУЖЕРАДІО вдалося посеред зими знайти літо – чимало слухачів та навіть самих працівників радіостанції зізнавалися, що подарований музикою настрій окрилює і переносить їх якнайближче до ласкавого моря, середземноморського сонця, вкладає на теплий пісок. Так слухач зігрівається спогадами про минулі мандри й отримане задоволення або тішить себе передсмаком незабутніх мандрівок у прийдешньому сезоні.

Зрозуміло, що навіть найкраща музика без ведучих – це неповноцінне радіо. «А в нас ціла зоряна команда, – розповідає програмний директор «Дуже радіо» Валентина Барзолевська. – На #ДУЖЕРАДІО працюють дужі люди. Кожного з них ви точно чули в радіоефірі. Вони вже давно стали для вас друзями та готові надалі дарувати позитив і хороший настрій протягом дня.

Зранку з 07:00 по 11:00 у «Гармидер-шоу» Юла Бєльська та Юрій Рихлик знайомлять слухачів із екзотичними країнами.

Від 11:00 до 14:00 в ефірі з’являється людина-бренд, ведуча зі 22-річним стажем на радіо Діанка з програмою «Побажальник». В ній вона розповідає про Львів та його найвизначніші місця.

Поміж 14:00 та 17:00 в на сцену виходить відома співачка і ведуча Ліля Ваврін в денному шоу «На позитиві». Протягом 3 годин вона знайомить слухачів з маловідомими у нас і надзвичайно успішними європейськими виконавцями, музичними фестивалями різних країн світу, масою інших подій, які викликають неабияку цікавість і захоплення.

З 17:00 по 20:00 триває вечірнє «ГаМак-шоу» з Галюсею Батюсь та Максом Романюком. Вони розповідають все про Карпатський край, його звичаї та традиції, туристичні маршрути, відомі та поки не розкручені туристичні місця.

Яка ж Україна без річок, озер та морів? Щоп’ятниці від 17:00 до 20:00 Валентина Барзолевська говоритиме про них у «Горизонт-шоу». На вихідні з 10:00 по 15:00 можна почути шоу вихідного дня «Еріка і Король». Ведучі Еріка та Юрій Король розповідають про найпопулярніші місця відпочинку в Україні.

Інформаційний відділ очолює Юрій Залізняк, забезпечуючи зі своєю командою, до якої належать Тетяна Демко та Софія Сабала, щобуднього дня від 07:50 і аж до 18:50 новини на «Дуже радіо». Але все це – лише початки творчості команди ідейно та духовно дужих людей.

Керівником «Дуже радіо» є Ірина Агапітова – людина з величезним досвідом роботи у радіосфері, яка сама про себе говорить: «Я не керівник, не директор, а дуже відповідальна особа». З позитивом, щирими емоціями і настроєм доГори в нас все буде!

Планів на «Дуже радіо» дуже багато. Найближчим часом відбудеться запуск (поки не ракети на Марс – це прерогатива Ілона Маска та компанії «SpaceX») тематичних туристичних програм, радіоблогів, а також запальних сетів від кращих світових ді-джеїв у п’ятничні вечори.

«У нас буде багато акцій і розіграшів для наших слухачів, – розповідає бренд-менеджер Галина Батюсь. – Ми любимо наших слухачів і хочемо дарувати їм неймовірні враження, відкривати нові горизонти. Тому буде багато акцій на туристичну тематику, походи в гори, поїздки на море, прогулянки Львовом і чимало інших сюрпризів. Тож для охочих до незабутніх мандрівок є сенс стежити за нашим ефіром, сторінками у соціальних мережах та сайтом duzhe.fm. І тоді у всіх настрій буде точно доГори».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,05
40,09
EUR
43,43
43,53
PLN
10,15
10,19
Оголошення
live comments feed...