• Головна
  • Ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, – Блаженніший Любомир (ФОТО)
14:45, 1 червня 2012 р.

Ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, – Блаженніший Любомир (ФОТО)

31 травня в Українському католицькому університеті стартувала Міжнародна наукова конференція, присвячена 50-літтю ІІ Ватиканського собору. Про це 032.ua повідомила прес-служба УКУ.

Ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, відкриваючи конференцію, нагадав, що ІІ Ватиканський собор проходив у період глибоких суспільних світових змін, у той час як Україна перебувала за залізною завісою, що розділяла два світи. І для греко-католиків, які жили в Україні, діяльність та рішення ІІ Ватиканського Собор довший час залишалися практично невідомими.

Від імені Глави УГКЦ Святослава (Шевчука), учасників конференції привітав Блаженніший Любомир Гузар. Він не був учасником ІІ Ватиканського собору, однак став свідком подій, які передували Соборові та бачив обставини, за яких той відбувався: «Для нашої Церкви це були часи, які вимагали особливої уваги, застанови та опіки, адже в Україні УГКЦ була офіційно забороненою, – сказав Верховний Архиєпископ-Емерит Києво-Галицький. –  Те що діялося у Вселенській Церкві до України рідко доходило, і не могло мати великого впливу на її життя. Вірні УГКЦ, які перебували у діаспорі, також мали труднощі, бо були розкидані по усьому світу».

Однак попри це, за словами Блаженнішого, ІІ Ватиканський собор став  благословенним моментом, який по-новому представив давно випробувані поняття про Церкву, її життя та стосунок до цілого світу: «Мені здається, що ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського Собору, щоб вповні використати те, що Святий Дух говорив через Собор до Церкви, та зрозуміти, як застосувати цю науку в конкретних обставинах нашої помісної Церкви», – зазначив Блаженніший Любомир.

Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон від імені Папи Римського привітав учасників конференції «ІІ Ватиканський собор: дари Духа – таїна Церкви – свідчення людини» і закликав ділитись досвідом, отриманим на цій конференції, із ширшою аудиторією.

Звертаючись до учасників конференції, Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мєчислав Мокшицький зазначив, що метою скликання Другого Ватиканського собору було оновлення Церкви та її розумна реорганізація. «Останні 50 років Церква у кожному регіоні світу намагалась втілювати в життя настанови Собору. Тоталітарна завіса, за якою була Україна, сповільнювала ці процеси, тому проведення конференції в УКУ – це вагомий та необхідний крок на шляху богословського, екуменічного та літургійного розвитку Католицької Церкви», – сказав Митрополит.

Єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії  Мілан (Шашік) наголосив, що святкування 50-річниці проведення ІІ Ватиканського собору наново відкриває його актуальність.

Архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон, Блаженніший Любомир (Гузар) та Митрополит Львівський РКЦ Мєчислав Мокшицький

Також першого дня на конференції заслухали доповіді владики Циріла (Васіля), ТІ,  о. Івана Дацька, Інститут святого Климента Папи УКУ (Львів –  Рим), та Віктора Єленського, Українська асоціація релігійної свободи (Київ).

1 та 2 червня під час конференції відбуватиметься робота у секціях: богословській, екуменічно-еклезіологічній та суспільно-історичній. Організатори заходу – Інститут екуменічних студій УКУ (Львів), Інститут релігії та суспільства УКУ (Львів) та Інститут святого Климента Папи УКУ (Рим).

Місце проведення – філософсько-богословський факультет УКУ, вул.Хуторівка, 35а.

Ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, – Блаженніший Любомир (ФОТО), фото-1
Ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, – Блаженніший Любомир (ФОТО), фото-2
Ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, – Блаженніший Любомир (ФОТО), фото-3
Ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, – Блаженніший Любомир (ФОТО), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...