У Львові з'явиться 5 майданчиків для пресування сміття: як це працюватиме і хто із депутатів за це голосував

19 січня відбулась позачергова сесія Львівської міськради на якій депутати проголосували за облаштування у Львові 5- ти тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття, а також додатково передбачили, як внесок до статутного капіталу ЛКП “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс“ видатки у сумі 97 млн. грн. для вжиття заходів, передбачених ухвалою, у тому числі (але не обмежуючись) для виготовлення землевпорядної документації, придбання спеціалізованого обладнання для поводження з ТПВ.

032.ua зібрав найактуальнішу інформацію про те, де будуть розташовані тимчасові майданчики для перевантаження та брикетування сміття у Львові, як вони працюватимуть і хто з фракцій голосував за цю ухвалу, а хто ні.

Де будуть розташовані преси?

Відповідно до ухвали перевантажувальні майданчики для сміття облаштують за такими адресами:

  • Вул. Стрийська, 193. (  cюди доставлятимуть сміття Сихівського і Галицького районів ).
стрийська
  • Вул. Городоцька, 280. (Залізничний район) .
городоцька
  • Вул. Пластова, 13 (Личаківський район ).

вулиця пластова

  • Вул. Шевченка, 327-г. (Шевченківський район).

Снимок экрана_2017-01-20_16-06-27

  • Вул. Персенківка, 19 (Франківський район ).

Снимок экрана_2017-01-20_16-08-08

Як це працюватиме?

В ідеалі це має працювати так: машина із сміттям приїжджає на станцію, висипає відходи на спеціально облаштовану бетонну площадку, далі сміття піднімається у відділ пресування, де його об'єм стискається у кілька разів. Назовні виходять стиснуті сміттєві брикети, які одразу мають вивезти із сміттєсортувальної станції, рідину ж яка буде утворюватися внаслідок пресування викачуватимуть у спеціальні баки і вивозитимуть на очисні споруди.

Куди будуть вивозити брикетоване сміття, скільки часу воно буде перебувати у Львові і де зберігатиметьсянаразі невідомо, але міський голова Львова каже, що не відкидає можливості, вивезення ТПВ за кордон.

«Я вчора говорив з нашими містами-партнерами, очікую від них відповідь. У нас у Польщі 10 міст-партнерів. Всі погоджувались допомогти. Якщо в Україні нам ніхто руку допомоги не хоче протягнути, то будемо возити за кордон», - сказав у четвер під час брифінгу Садовий.

Натомість конкретної відповіді на запитання журналістів з приводу того, хто платитиме за вивіз сміття за кордон, яким чином його перевозитимуть і яке місто в Польщі вже готове прийняте львівське сміття Садовий так і не сказав, втім наголосив, що брикетування відходів у шість разів зменшує об’єм ТПВ. Відтак, ця технологія дає можливість до року часу зберігати брикетоване сміття і транспортувати його навіть залізницею.

Хто і як голосував цю за цю ухвалу

Згідно з результатами голосування позачергового пленарного засідання 19.01.2017, які опублікували на інформаційному порталі депутатів ЛМР, усього за ухвалу проголосувало 59 депутатів, з них: 38 - «за», «проти» - 0, «утрималось» — 8 і «не голосувало» - 13.

Як розповів у коментарі 032.ua керівник фракції «Українська Галицька Партія» у Львівській міськраді Тарас Чолій, фракція УГП вирішила не підтримувати такий проект ухвали, адже при її підготовці були порушені всі правила та процедури.

«Фактично за день до засідання, навіть не за день, а за кілька годин, принаймні нашій фракції про не було нічого відомо, ми дізнаємося, що буде позачергове засідання і буде така ухвала, - розповідає Тарас Чолій. - Це було для нас сюрпризом, тому що проблема не виникла вчора. Їй уже мінімум вісім місяців і за цей час уже можна було напрацювати якісь дієві механізми про які люди мали б знати».

За словами Тараса Чолія, якщо міськрада мала план облаштувати 5 тимчасових станцій для брикетування сміття, то треба було розповісти про це вже давно і підготувати все належним чином, а те, що депутатів поставили перед фактом, мовляв, якщо ти не голосуєш, то ти проти вирішення проблеми, є ні чим іншим, як маніпуляцією.

« Ми не можемо, як сліпі кошенята натискати кнопки, - каже Тарас Чолій. - Ще за декілька днів до позачергового пленарного засідання було засідання експертної групи, яка працює над проблемами ТПВ і нам розповідали про цікаві там концепції, філософії, стратегії, але коли я запитався, що міськрада пропонує зараз, мені не про це не повідомили( мова йде про ухвалу  "Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв'язку з неможливістю вивезення твердих побутових відходів", - ред), хоча на цю зустріч запрошували керівників фракцій. Цього рішення ще не було у вівторок, але воно з'являється в середу ввечері, а в четвер вже — давайте ми за це проголосуємо».

Текст ухвали: 


00010002

Окрім цього керівник фракції УГП вважає, що цю ухвалу не можна вважати остаточним вирішенням проблеми із сміттям, яка склалася у Львові.

«Ухвала говорить лише про те, що виділяється 5 земельних ділянок для облаштування пресувальних ліній. Це не є розв'язання проблеми, а її тимчасове відтермінування, хоча навіть на ті самі майданчики потрібно витратити декілька місяців, щоб належним чином їх підготувати. Сміття не може зберігатися просто на відкритому місці без ізоляції, без водовідведення, дотримання усіх пожежних , санітарних та інших норм. Це є технологічно складні об'єкти, вони не можуть з'явитися за місяць. Що стосується пресування всього сміття, що є зараз у контейнерах. Є мокрі фракції, сухі фракції, різні предмети і ви уявіть собі, коли мокрі фракції почнуть пресувати із всім іншим і які будуть внаслідок цього інфільтрати, побічні ефекти. Знову ж таки ми спресуємо сміття, а де воно буде зберігатися? Чи є якісь готові ангари? Воно ж не може зберігатись просто неба», - каже Тарас Чолій.

Не підтримали ухвалу і депутати від фракції «УКРОП».

Як розповів у коментарі 032.ua керівник фракції "УКРОП" Ігор Телішевський, ухвала суперечить ухвалі, яка була прийнята раніше і забороняє будь-які роботи в Рясному щодо пресування, зберігання сміття (мова йде про ухвалу Про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу "Львівсільмаш" на вулиці Шевченка”, - ред. ).

«Немає жодних висновків екологів, які б дозволяли тимчасово брикетувати сміття. Знову ж таки нам не надали інформації про те, скільки часу там буде зберігатися це сміття і куди його вивозитимуть.

Зараз почнуть вивозити сміття на всі 5 ділянок, хоча я сумніваюся, що на всі п'ять, оскільки все буде звозитися в Рясне, бо там прес був замовлений ще пів року тому. Тепер іде мова замовити інші преси і встановити їх. Логічно, ця ухвала була прийнята для того, щоб легалізувати сміттєсортувальну лінію на Рясному. І жодної інформації не було дано, коли будуть поставлені інші преси, дедлайн, чи будуть встановлені камери, щоб ми бачили, що там відбувається і скільки є сміття чи встановлять ваги», - каже Ігор Телішевський.

Керівник фракції ББП у Львівській міськраді Петро Адамик, вважає, що ті, хто не голосували за ухвалу просто усунулись від вирішення проблеми.

«Наша фракція проголосувала, бо нас не просто покликали поговорити, нас скликали через результати комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  і ми маємо в місті катастрофічну ситуацію із вивезенням ТПВ. До цієї ситуації нас призвела системна поведінка Андрія Івановича і його менеджемент. Ми чекали гроші, щоб будувати завод, а паралельно нічого не робили, але є дві окремих історії — непрофесійність Садового, який є швидше політиком ніж міським менеджером, а друга історія - проблему ніхто так і не вирішив. УКРОП, Свобода і ті, хто не голосував просто усунулися від вирішення проблеми. Вони напевно, не смітять,ті хто не голосував, в них під вікнами напевно немає гір сміття. 

Ті , хто не голосував показали, що це політика, що треба Андрія Івановича доганяти, заганяти, а я кажу це треба робити на виборах і оцінку йому дадуть львів'яни. Зараз треба по суті вирішувати питання.

Вчора вранці я цю ухвалу побачив перший раз, але ми вирішили голосувати, при цьому вказавши, що ми проти того, аби ця ухвала була димовою завісою по відкритті  сміттєперевантажувальної станції в Рясне-2. 

Ми спочатку не голосували, допоки Садовий не повідомив, що впродовж місяця запрацюють всі сміттєперевантажувальної станції. Окрім цього я акцентував увагу на тому, що якщо вперше сміттєперевантажувальна станція запрацює в Рясне-2, бо там вже є обладнання, то сміття треба вивозити із всього Шевченківського району. Плюс треба поставити ваги і вебкамери, щоб мешканці знали і розуміли, щоб відбувається.  Також ми внесли правки до проекту  ухвали і додали бюджетну комісію в перелік тих комісій, які даватимуть дозволи на сумісну діяльність. Окрім цього контроль за виконанням ухвали ми поклали на Анатолія Забарила, а не першого заступника міського голови, який зараз на лікарняному», -  зазначив  Адамик. 

Результати голосування:

roX23N0GJeUr1vSGXBdiIY

Нагадаємо, що у грудні ЛКП «Львівспецкомунтранс» взяло в оренду брикетувальний прес (фірма MACPRESSE, Італія) та устаткування для обгортання брикетів (фірма CROSSWRAP, Фінляндія) на випадок надзвичайних ситуацій із вивезенням ТПВ зі Львова.

Обладнання в оренду надала компанія «Грінера Україна», яка нещодавно стала переможцем конкурсу на вивезення сміття із центральної частини нашого міста, за символічну оплату – 10 грн/міс., терміном на три місяці. Загальна ж вартість разом із розмитненням, перевезенням тощо – близько 1 млн євро.

Як раніше писав 032.ua, мешканці Рясного, а також активісти ГО “Розвиток громади” неодноразово перекривали дорогу на вулиці Шевченка. А ще активісти пікетували міськраду з вимогою заборонити будь-які дії з приводу діяльності сортувальної станції у Львові, а один раз під час засідання вони двічі блокували трибуну у сесійній залі.

У понеділок, 26 грудня, депутати міськради прийняли ухвалу “Про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу "Львівсільмаш" на вулиці Шевченка”. Відповідно до ухвали заборонено будь-яку діяльність пов'язану з відходами, що ведеться на території промзони Львівсільмаш по вулиці Шевченка, у випадку, якщо така суперечить чинному законодавству.

Також міськрада ухвалила відкрити інформацію, надавши незалежно засвідчені копії правозасновчих документів на всі будівлі, споруди та земельні ділянки, що належать до комунальної власності на території промзони Львівсільмаш.

Читайте також на нашому сайті:

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У жовтні цього року у Сихівському районі міста на ремонт планують закрити вулицю Грунтову. Відповідний тендер на порталі публічних закупівель Prozorro оголосила Сихівська РА, інформує сайт 032.ua. В рамках ремонту тут мають відбутися демонтажні роботи, укріплення узбіччя, прокладення асфальту, замощення тротуарної плитки по типу ФЕМ, встановлення дорожніх знаків та дорожньої розмітки. Фірми можуть подавати свої пропозиції на тендер до 5-го жовтня. Ремонтні...
Суспільство
Сихівська районна адміністрація ЛМР оголосила тендер на проведення каптільного ремонту доріг та тротуарів по вулиці Сихівській. Про це стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro, пишуть журналісти видання 032.ua. В технічному завданні зазначено, що майбутній переможець тендеру має створити на вулиці Сихівській комфортні умови для руху пішоходів, людей з обмеженими фізичними властивостями та покращити благоустрій вздовж вулиці. На ремонт вулиці...
Суспільство
У суботу, 22 вересня, розпочнеться випуск нових дванадцятиметрових автобусів МАЗ на маршрут №47А, який у серпні відновив рух по вул. Личаківській і курсує з пл. Різні на просп. Червоної Калини. Про це повідомили на сайті АТП-1, інформує 032.ua.  За словами директора львівського комунального АТП №1 Ореста Хамули, у суботу на маршрут №47А запланований випуск п’яти нових МАЗів. У подальшому випуск на маршруті №47А буде збільшений. «Очікуємо на отримання ще де...
Суспільство
У межах Європейського тижня мобільності у Львові відбулася спеціальна серія Urban Cafe, присвячена присвячена темі сталої мобільності (пересування) у містах. Кореспондент 032.ua побував на лекції про дослідження розвитку політики мобільності у містах Європи та занотував основні тези. Східна Європа і, зокрема, Україна зараз стикається з тими самими транспортними проблемами, які мала Західна Європа декількома роками раніше. Відтак, львів’янам запропонували о...
Суспільство
АТП-1 заборонить пасажирам заходити у автобуси, які курсують за маршрутом №2, через двері, що розміщені посередині і в кінці салону. Про це підприємство повідомило на своєму офіційному сайті, інформує 032.ua.  Нагадаємо, що експеримент з входом через передні двері та виходом через середні і задні уже діє на маршруті №6А із 13 серпня. За інформацією АТП-1, експеримент показав, що вже до кінця літа кількість пасажирів, які платять за проїзд, зросла на 17%. Ц...
Новини компаній
Вперше у Львові! Ми відкриваємо портал в 90-ті роки минулого століття! Легенда дискотек і хіт-парадів, топовий артист 90-х – NANA! Його пісня «Lonely» досягла платинового статусу і знаходилася понад 20 тижнів на першому місці європейських чартів! Крім того, світову популярність здобули його наступні композиції: «He's Comin», «Too Much Heaven», «Remember the Time» - усі ці пісні, без винятку, були в п'ятірці європейських  хіт парадів! Отож, 13 жовтня у клуб...
Суспільство
В амбулаторіях і поліклініках Львова створять окремі простори для матері та дитини. Відповідне рішення прийняли депутати Львівської міськради під час пленарного засідання 20 вересня. Як повідомляє кореспондент 032.ua, під час сьогоднішнього пленарного засідання депутати розглянули проект ухвали про підтримку електронної петиції «Організація кімнат матері та дитини в амбулаторіях та поліклініках міста». Нагадаємо, що цю петицію було зареєстровано 2 травня н...
Влада
ПАТ "Львівобленерго" почало відмикати котельні міста від електропостачання.  Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, комунальні підприємства міста не отримали відшкодування за пільги та субсидії, через що не змогли вчасно розрахуватись з "Львівобленерго". Відтак, ПАТ "Львівобленерго" почало відмикати котельні міста від електропостачання.  За словами  заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергія Бабака, стано...
Бізнес
Депутати Львівської міськради затвердили проект інвестиційного договору щодо реконструкції трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору. Відповідне рішення вони прийняли у четвер, 20 вересня, після обговорення на пленарному засіданні Львівської міськради, повідомляє кореспондент 032.ua. Згідно з договором, ЛМР передасть в оренду ТОВ „Лем Стейшн“ споруди на вул. Д. Вітовського, 57 та вул. Братів Тимошенків, 4, терміном на 50 років, дл...