• Головна
  • Як відбувалися вибори в ОТГ Львівщини і хто переміг: головні запитання і відповіді
результати вчорашніх виборів
17:34, 19 грудня 2016 р.

Як відбувалися вибори в ОТГ Львівщини і хто переміг: головні запитання і відповіді

результати вчорашніх виборів

18 грудня у шістьох об'єднаних громадах на Львівщині, відбулися перші вибори під час яких виборці обирали не лише міських і сільських голів, а й місцевих депутатів.

Вибори відбувались у чотирьох районах, а саме – Кам’янка-Бузькому, Мостиському, Пустомитівському і Старосамбірському. Там виборці обирали Мостиського і Судовишнянського міських голів, Нижанковицького селищного голову, трьох сільських голів - Жовтанецького, Давидівського та Шегинівського, а також депутатів відповідних місцевих рад. 

032.ua попросив координатора спостереження за виборами громадянської мережі “Опора” Наталію Радиш розповісти про те, як відбувалися вибори ОТГ Львівщини  і запитав у начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА Федора Алєйнікова, хто ж переміг на виборах.

Чи були зафіксовані спостерігачами порушення під час проведення передвиборчої агітації?

Наталія Радиш: Виборча агітації на Львівщині була поширена в останні два тижні перед днем голосування. Було зафіксовано два основних порушення. Перше – це розповсюдження двома кандидатами агітаційних матеріалів без вихідних даних у Судовій Вишні. Тобто, фактично, це означає, що кандидат друкував їх не за кошти з виборчого фонду. Інший тип порушення – чорний піар у Давидівській ОТГ, - це коли один кандидат (або його представники ) подавали негативну інформацію про інших кандидатів. 

Чи вчасно відкрили усі виборчі дільниці на Львівщині?

Наталія Радиш: За тими даними, які подавали наші спостерігачі, лише одна дільниця у Нижанковичах відкрилась з запізненням на годину. Це сталося через те, що голова комісії передавала бюлетені кожному із членів комісії і коли вони перерахували бюлетені, то сказали, що немає 20 бюлетенів. Відтак була здійснена додаткова публічна процедура перерахунку. Після підрахунку з'ясувалось, що кількість бюлетенів була та сама, якою і мала бути. Просто під час першого підрахунку, хтось зробив помилку. 

Якою була явка на цих виборах?

Федір Алєйніков: За попередніми даними, найактивніші виборці були в Нижанковичах (Старосамбірський район). Там проголосувало 69,3% виборців. Найменша активність спостерігалась у Шегинівській ОТГ - 27,5%.  Станом на 19:30 вчорашнього дня явка виборців в області загалом становила 50,2 %.

Наталія Радиш:  Якщо порівнювати явку на цих виборах із явкою на попередніх місцевих виборах, то це досить непоганий показник, зважаючи на погоду і на те, що  не в усіх населених пунктах були виборчі дільниці. Так, були, наприклад, дільниці, які включали у себе три населені пункти. Можемо сказати, що явка була досить високою.

Як відбувалися вибори в ОТГ Львівщини і хто переміг: головні запитання і відповіді, фото-1

фото умовне. джерело фото:volynnews.com.

Впродовж вчорашнього дня у Львівській ОДА працював "Телефон довіри – вибори 2016". Чи були скарги від виборців? 

Федір Алєйніков: Ні. Жодних скарг не було.

Чи видавали на виборчих дільницях бюлетені лише тим, хто мав документ, що посвідчує особу ?

Наталія Радиш: Наші спостерігачі постійно нагадували, що бюлетень має видаватись тільки згідно з документом, що посвідчує особу і у більшості випадків, коли були такі ситуації, члени комісії повідомляли про це виборцю і він йшов додому за документом і повертався.

Були й випадки, що навіть попри зауваження спостерігачів, члени комісії видавали бюлетень особам без потрібного документу, пояснюючи це тим, що вони всі знали цю людину дуже добре. Були такі випадки, зокрема, у Судововишнявській, Мостиській, Шегинівських ОТГ.

Чи знали мешканці новостворених ОТГ, що будуть вибори і чи були до них готові? 

Наталія Радиш: В принципі на початку виборчого процесу мало хто з виборців знав, що будуть вибори і чим вони є відмінні від тих, що були у жовтні 2015.

Але уже ближче до виборів, коли відбулось представлення кандидатів, дебати, то багато виборців активізувались. Вони цікавились повноваженнями, змінами тощо. Можемо сказати, що не всі усвідомлювати відмінність, але більшість виборців були ознайомлені, що це перші вибори до ОТГ.

Що обіцяли кандидати своїм виборцям?

Наталія Радиш: Там, де є проблеми із водопостачанням, обіцяли їх вирішити насамперед. Якщо були проблеми з дорожньою інфраструктурою, то кандидати виносили це питання першим у своїх програмах. Тобто більшість кандидатів обіцяли вирішити проблеми, які стосувалися локального рівня. 

Як відбувалися вибори в ОТГ Львівщини і хто переміг: головні запитання і відповіді, фото-2

фото умовне. джерело фото: 112 Україна.

Хто переміг на виборах голів ОТГ?

Федір Алєйніков: За попередніми даними, головою Шегинівської ОТГ став Ігор Кривейко, який був на посаді сільського голови Шегинівської сільради. За нього проголосувало 78,8 % виборців. На виборах Жовтанецької ОТГ переміг Деркач Ярослав Степанович. За нього проголосувало 42,7%. На виборах голови об’єднаної територіальної громади Давидова переміг Володимир Керницький. Головою Нижанковицької селищної громади став Володимир Смолінський. За нього проголосувало 75% виборців. 

На виборах голови Судововишнянської ОТГ переміг Олег Станкевич. За нього проголосувало 32% виборців. Головою Мостиської ОТГ став Сторожук Сергій Степанович. Він набрав 81,6% голосів виборців, що взяли учать у голосуванні. 

А що стосується депутатів місцевих рад. Уже відомо, хто переміг?

Федір Алєйніков: Результати наразі ще опрацьовуються і більш точні дані будуть уже завтра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032ua
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...