Депутати Львівської міськради затвердили договори з ЄБРР та НЕФКО щодо модернізації очисних споруд

Сьогодні, 20 жовтня, під час пленарного засідання Львівської міськради, депутати ухвалили рішення про затвердження  договорів з ЄБРР та НЕФКО щодо модернізації очисних споруд.

“За” проголосувало 46 депутатів. Про це повідомляє кореспондент 032.ua.

“Це є остання ухвала. Міністерство фінансів України видало погодження. Тобто з бюдежтом все нормально. В іншому б випадку Міністерство фінансів б ніколи б не погодило. Без відповідного погодження кредитний договір не підтримує місто, тому я прошу підтримати цей проект ухвали”, - зазначила Ірина Кулинич.

Як йдеться у пояснювальній записці до ухвали, Львівською міською радою, Європейським банком реконструкції та розвитку та ЛМКП «Львівводоканал» у 2016 році було укладено кредитний договір, договір гарантії та договір ґранту для реалізації проекту із залучення коштів для реконструкції очисних споруджень та будівництва станції переробки мулу для очистки та утилізації стічних вод та виробництва біогазу для когенерації тепла та електроенергії. Для проходження процедури вступу в силу вищезгаданих договорів їх необхідно було затвердити відповідним рішенням сесії Львівської міської ради.

Нагадаємо, ще на початку року Львів розпочав співпрацю з НЕФКО, ЄБРР та Е5Р щодо проекту побудови біогазової станції на комунальних очисних спорудах. Уже незабаром розпочнеться реальна частина реалізації проекту. Буде оголошений тендер на проектувальника.

Проект передбачає, що мул на очисних спорудах будуть переробляти. У процесі збродження утворюється біогаз, який буде когенеруватись в електроенергію, яку будуть використовувати для роботи очисних споруд. Загалом, очисні споруди споживають третину електроенергії, яку використовує ЛМКП «Львівводоканал». Реалізація проекту дасть можливість досягнути скорочення викидів СО 2, покращення якості стічних вод», – повідомляють в ЛМКП «Львівводоканал».

Реалізація проекту передбачає фінансування від НЕФКО, у розмірі 5 млн євро, від ЄБРР – у розмірі 15 млн євро, а також грантові кошти від Е5Р, у розмірі 7,5 млн євро. Очікуване дофінансування з бюджету міста становитиме близько 4 млн євро.

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі