На шляху до інновацій: у Львові хочуть створити «розумний» район (ФОТО)

У Львові розпочинають роботу над створенням першого в Україні «розумного» району. Планується, що мешканці одного із районів нашого міста отримають найкращі переваги у сфері інноваційних технологій: тут буде все, без чого неможливо уявити життя сучасної людини. Сайт міста Львова 032.ua зібрав для Вас найцікавішу інформацію щодо цього проекту.

Що таке «розумний» район.

За словами керівника відділу «розумних» сервісів та інновацій ІТ-управління ЛМР Юрій Свірський, «розумне місто» – цілий комплекс найрізноманітніших компонентів.

"Для людей це є зручне надання тих чи інших послуг, розумне управління містом, енергоефективністm, енергонезалежність, правильне використання бюджетних коштів і багато інших можливостей", - розповідає Свірський.

Основні компоненти «SmartCity».

На переконання Юрія Свірського, таких компонентів має бути аж дев’ять:

1. Розумне вуличне освітлення. Це можуть бути датчики руху, які відслідковують наявність людини чи автівки поруч. Це освітлення вулиць, яке вмикається не у певний визначений час, а відповідно, наприклад, до погоди. Тобто, якщо на вулиці туман або падає дощ, освітлення самостійно вмикається раніше.

На шляху до інновацій: у Львові хочуть створити «розумний» район (ФОТО), фото-1

2. «Розумні» зупинки, еко-зупинки. Суть розумної зупинки, у тому, що людина на місці може дізнатись все, що їй потрібно знати про рух транспорту. До того ж, такі зупинки зможуть самі забезпечувати себе електроенергії, завдяки встановлених сонячних батарей.

3. Мобільні платежі. Ця ідея полягає у тому, що вам не потрібно носити із собою готівку. За будь-який товар людина зможе розрахуватись за допомогою банківської картки або за допомогою свого смартфону.

4. Безпека міста. Мова йде про встановлення камер відеоспостереження. Але до цього питання теж можна підійти більш розумніше. Адже встановлювати камери – дуже затратно. Зараз є багато нових технологій і різноманітних програм, які дозволяють слідкувати за безпекою і без камер відеоспостереження.

5. Сонячні батареї та енергоефективність. Будинки мають бути обладнаними  сонячними батареями та спеціальними приладами, які визначають, де втрачається тепло. Таким чином вдається заощадити значний відсоток енергоресурсів.

6. Мережа датчиків. Такі датчики допомагають швидко виявити різноманітні поломки. Прилади можуть реагувати на зміну температури, відстежувати збої на електричних підстанції і тріщини у будинках.

7. Sharing economy. Цей принцип передбачає спільне користування транспортом, об’єктами інфраструктури тощо. Зокрема, мова йде про встановлення станцій велопрокату, прокату автомобілів. При цьому, мешканець через мобільний телефон може обрати автомобіль, який хоче взяти на прокат, і одразу ж заплатити за нього за допомогою банківської картки.Screenshot_2016-10-17_17-35-02

8. Електронні послуги – електронна медична карта, черга до садочка, карта львів’янина та інші послуги.

9.«Розумний» транспорт та світлофори. Наприклад, відслідковування руху громадського транспорту онлайн або так звані «зелені коридори», коли світлофор «знає», що до нього під’їжджає трамвай або інший громадський транспорт і автоматично перемикає на зелений сигнал.

На шляху до інновацій: у Львові хочуть створити «розумний» район (ФОТО), фото-2

До слова, якщо за кордоном таке інноваційне життя є звичною практикою, то створення у Львові «розумного» району стане лише першим подібним проектом на всю Україну.

"Насправді, дещо схоже намагаються реалізувати у Києві. Головна відмінність полягає у тому, що у столиці все відбувається фрагментарно у цілому місті", - зазначила радниця мера Львова з питань новітніх технологій Яніка Мерило.

На шляху до інновацій: у Львові хочуть створити «розумний» район (ФОТО), фото-3

Створення ж у Львові «розумного» району, на думку Яніки, дозволить львів’янам жити краще і комфортніше.

через рік запитати в мешканців, чи стало краще, зручніше

"Ми хочемо в одному мікрорайоні випробувати те, що потім можна буде впровадити в усьому місті, і через рік запитати в мешканців, чи стало краще, зручніше», – розповідає Мерило.

Який район у Львові стане розумним.

Який район нашого міста випробує на собі запровадження новітніх світових технологій стане відомо лише наприкінці наступного року. Але робота над цим проектом розпочинається вже зараз. Так, за словами в.о. начальника міського управління IT ЛМР Івана Коржова, робота над втіленням проекту триватиме у три етапи. І перший із цих етапів стартує вже 17 жовтня – розпочинається голосування на онлайн-платформі, де львів’яни зможуть обрати район, який стане "розумним".

На шляху до інновацій: у Львові хочуть створити «розумний» район (ФОТО), фото-4

При цьому, у Львові запевняють, що до реалізації ідеї щодо створення «SMART-району» можуть долучатися не тільки чиновники, а й самі львів’яни. І обіцяють, що останнє слово буде саме за мешканцями нашого міста.

Створення району має йти не від нас

"Створення району має йти не від нас, ми просто задаємо загальну концепцю. Говоримо, про створення чогось такого цікавого і корисного. Що там саме має бути, як це має бути - вирішуватимуть саме львів’яни", - запевняє Іван Коржов.

На шляху до інновацій: у Львові хочуть створити «розумний» район (ФОТО), фото-5

Долучитись до голосування та запропонувати свої ідеї щодо створення «розумного» району можна за посиланням.

Коли з’явиться «розумний» район.

Планується, що наприкінці 2017 року. Фінансування проекту відбуватиметься із міського бюджету, також планують залучати до цього інвесторів - місцеві ІТ-компанії та міжнародні фонди. Щодо вартості втілення такого проекту, то все залежатиме від того, які саме ідеї втілюватимуть у життя в «розумному» районі.

Львів 032ua новини Львів 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі