Оксана Кошак: ми хочемо забрати тварин із вулиці та соціалізувати їх, прилаштувавши в нову сім'ю

Оксана Кошак. 34 роки. Львів'янка. З березня 2016 року працює директором ЛКП “Лев”. Раніше очолювала відділ продажу у компанії "Danone Nutricia» у Києві. 

Оксана Кошак розповіла в інтерв'ю 032.ua  про зміни, які незабаром відбудуться в ЛКП “ЛЕВ”, про обов'язкову реєстрацію домашніх тварин у Львові та про те, як у Львові здійснюють відлов собак.

З 1 вересня у Львові на базі комунального підприємства «Лев» стартувала обов’язкова реєстрація домашніх собак, а також котів – за бажанням власників. Навіщо у нашому місті розпочали цю обов’язкову реєстрацію ?

Тут вигода для трьох сторін. Перша сторона – це собака. Друга сторона – господар і третя – місто та громадяни міста, які не мають тварин.

Якщо говорити про собаку, то коли вона загубиться, у неї з'явиться шанс швидко потрапити додому і не поповнити ряди безпритульних тварин. Оскільки у Львові буде єдина база домашніх тварин, завдяки їй у Львові можна буде легко знайти господаря. Навіть якщо жетон втрачено у базі буде ще фотографія, стать , порода.  Для господаря – це теж перевага. Бо він може швидко повернути тварину додому і йому не доведеться хвилюватись, що із твариною щось станеться.

А ось яка вигода для мешканців та міста - усі собаки, яких ми реєструємо повинні мати вакцинацію від сказу. Якщо вакцинації від сказу господарі не робили, то ми робимо це безкоштовно. Ми не зареєструємо собаку, яка не має вакцини від сказу. Тобто, це зменшує ризики заразитися сказом в місті. Обов’язкова реєстрація домашніх собак - це насамперед безпека.

Окрім цього, якщо мешканця Львова покусала собака, а її власник не зізнається, що це його тварина, то за допомогою обов’язкової реєстрації можна буде довести, кому ж належить собака і відшкодувати потерпілому кошти на лікування.

Для міста дуже важливо мати список зареєстрованих тварин, адже станом на сьогодні ніхто так і не знає, яка кількість господарських собак мешкає в межах Львова. Відтак, немає розуміння, скільки треба вигульних майданчиків та станцій для прибиранням за тваринами. Реєстрація вирішить всі ці питання.

Як можна зареєструвати домашнього улюбленця в ЛКП “Лев”?

У нас працює два варіанти реєстрації тварин. Перший варіант передбачає, що жителі міста можуть прийти до нас з твариною на підприємство. З собою треба взяти тільки два паспорти – один свій, а другий – тварини. По завершенні реєстрації, ви отримуєте жетон з індивідуальним номером та посвідку про правила поводження із тваринами. Вартість послуги становить 52,63 грн. гривні.

Другий варіант – це зайти на сайт ЛКП “Лев” (http://lkplev.com/ ) і зареєструватись там. Під час реєстрації ви самостійно вносите всі дані. До 15 днів з часу реєстрації до вас приїжджає наш кур'єр, який перевіряє правдивість внесення даних. Зокрема, він перевіряє чи дійсно це ця тварина, яка є на фотографії, приймає оплату, видає квитанцію і жетон з індивідуальним номером.

Що буде, якщо не зареєструвати свого домашнього улюбленця?

Людина змушена буде сплатити штраф.  До 1 січня 2017 року за те, що ви не зареєстрували свого домашнього улюбленця, штрафувати нікого не будуть, але з 1 січня наступає відповідальність згідно зі ст.154 Кодексу про адмінправопорушення і львів'ян, які не зареєструють своїх домашніх собак в ЛКП “Лев” після 1 січня штрафуватимуть . Хочу наголосити, що реєстрація тварин є обов'язковою не лише для домашніх тварин, а й для юридичних осіб. Усі підприємства, які мають собаку зобов'язані їх зареєструвати.

З початку 2017 року правоохоронні органи почнуть контролювати виконання ухвали про реєстрацію.

Від початку реєстрації минув майже місяць, скількох собак вже зареєструвати львів'яни?

Реєстрацію ми проводимо з понеділка по четвер, а в п'ятницю ми розвозимо жетони. З 1 вересня  львів'яни уже зареєстрували приблизно 400 своїх домашніх улюбленців. Це гарний показник. Якщо так піде і надалі, то я думаю, це підтвердить правильний вектор, який обрала міська влада.


Давайте поговоримо і про відлов собак у місті. За яких обставин підприємство здійснює відлов безпритульних собак і куди телефонувати жителям, які побачили безпритульного собаку, що, на їхню думку, може становити загрозу?

Є випадки на які ми реагуємо одразу. Насамперед, це покус. Тоді ми зобов'язані приїхати і відловити собаку. Але нам потрібен, як мінімум доказ покусу. Тобто людина надає довідку, що дійсно був здійснений покус і ми тоді їдемо і відловлюємо цю тварину. Під час роботи ми зіштовхнулись із тим, що дуже багато людей телефонують і скаржаться на покуси, які не є підтвердженими. Зазвичай, людям не подобається, що собаки живуть у дворі, гавкають і вони такими хитростями, мовляв, мене покусала собака, намагаються забрати їх з вулиць.

Другий випадок, коли ми зобов'язані їхати на відлов - це коли тварина травмована. В середньому ми відловлюємо 4 собаки в день.

Повідомити про безпритульних собак можна зателефонувавши нам на підприємство за телефонами: (032)252-30-41 або (068) 535-45-45 . Зазначу, що ми фіксуємо усі звернення, які нам надходять. Собаки, які  гуляють на вулиці не в тому районі, який обслуговує екіпаж, заносять в перелік на день, коли екіпаж буде туди виїжджати. Ми маємо контакті дані людини, яка телефонувала.

В день, коли виїжджає ловець, він телефонує до людини і просить зорієнтувати, де саме він бачив тварин і їх там відловлюють. Інколи мешканці погоджуються показати цих собак і чекають на відловника. Сьогодні громадськість дуже активна в питанні того, щоб відловити та  стерелізувати собак. До речі, якось до нас зателефонували діти і кажуть: "на дитячому майданчику є собаки. Три з них кліпсовані, а дві ні. Можете приїхати?". Завдяки цим дітям ми вже так відловили і кліпсували дві собаки. Нам дуже приємно, що навіть діти хочуть нам допомогти.

 ajnj

 

Які плани в ЛКП “Лев” хочуть реалізувати до кінця року?

До кінця цього року в наших планах – це облаштування центру адопції. Сподіваюсь у нас це вийде зробити. Також ми хочемо дообладнати автомобіль, який нещодавно закупили.  Також маємо дуже велику надію, що ми зможемо зробити утеплення у будах для собак. А ще ми плануємо ввести практичний семінар в школах Львова під назвою "Маленький принц". Урок буде присвячено гуманному поводженню з тваринами. Адже ми переконані, що поки ми не виховаємо свідоме суспільство , ми не вирішимо питання безпритульних собак. Бо їх будуть і надалі покидати напризволяще.  На наступний рік є теж плани, але я не хочу їх наразі озвучувати. Єдине, що можу сказати напевне – ми плануємо розвиватись і бути корисними для міста.

8765

Цього року в центр адопції, про який ви щойно згадали, закладено один мільйон триста тисяч гривень. Поясніть чому він так потрібен на підприємстві?

Коли говорять, що регулювати чисельність тварин міста Львова можна лише шляхом стерилізації, то це є далеко не так. Навіть, якщо ми простерилізували тварину і повернули її в місто, не виключено, що вона на вулиці може піддатися новим небезпекам. Наприклад, хтось може її отруїти або ж тварина потрапить у зграю.

Тому наша місія в регулюванні чисельності полягає не так в стерилізувані, як у прилаштуванні тварин. Ми хочемо забрати тварин із вулиці, соціалізувати їх, прилаштувавши в нову сім'ю, - це і є наша стратегічна мета. Власне тому нам і потрібне окреме приміщення. 

jjjjjjj

На фото: візуалізація про те, як може виглядати центр адапоції в ЛКП “Лев”.

Ми хочемо створити таку кімнату, де людина прийшовши може подивитись на телевізорі, які собаки є на підприємстві, дізнатись від адміністратора, що собою представляє кожна тварина - чи вона краще підійде на охорону чи краще її взяти в сім'ю. Львів'яни зможуть прийти в центр адопції і познайомитись із твариною впродовж 10 днів. Це зменшує ризики, що коли собаку заберуть в сім'ю, вона не повернеться знову на вулицю. Розумієте,  кожна собака поводить себе в новій родині непередбачувано. Їй потрібен час, щоб звикнути до господаря. І ми вважаємо, що цей центр адопції є дуже потрібним.

До речі, 9 червня, група людей проникла на територію ЛКП "Лев", виламували браму та почали погрожувати працівникам підприємства. Тоді було прийнято рішення закрити ЛКП “Лев” для вільного доступу сторонніми особами. Двері ЛКП Лев уже відчинили сьогодні?

У нас з’явилася нова пропускна система, якої раніше не було. Сьогодні прийти відкрито на територію, підійти до вольєрів і робити що заманеться не можна. Так було раніше. Тепер, щоб зайти на підприємство ви маєте сказати з якою метою ви прийшли. Ми пропускаємо всіх, але відвідувач повинен пояснити, чому прийшов на підприємство.

Окрім цього, якщо раніше волонтер міг в будь-який час проходити, що створювало певні незручності, то тепер вхід на територію тільки в той час, коли ми миємо приміщення. Тобто, поки доглядальник прибирає територію, волонтери беруть собак на прогулянку. До цього уже всі звикли і з цим не виникає жодних проблем.

Розмовляла Ірина ТРУШ.

 

 

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі