17:14, 4 квітня 2012 р.
На Львівщині затримали хакера, який «взламував» банківські карточки іноземців
На Львівщині правоохоронці задокументували та припинили незаконну діяльність жителя Червонограда, який за допомогою хакерських сайтів «взломав» банківські картки іноземців і стягував з них кошти для ведення власного бізнесу. Про це повідомили в Головному управлінні МВС Львівщини.
Зокрема, протягом січня-лютого 2012 року в управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми надходила інформація щодо непоодиноких фактів розрахунку платіжними картками, емітованими іноземними банками в еквайринговій мережі українських банків. При цьому, вказані операції мали ознаки шахрайських дій, а у низці випадків – вже визнані банками-емітентами як шахрайські.
За результатами проведеної перевірки співробітники УБКТЛ встановили та задокументували протиправну діяльність жителя міста Червоноград Львівської області. Чоловік з домашнього комп’ютера за допомогою мережі Інтернет зайшов на один із закритих міжнародних хакерських сайтів, при вході на який за допомогою платіжної системи «Webmoney» потрібно було оплатити від 30 до 60 доларів США, а також пройти перевірку в адміністратора цього Інтернет-ресурсу.
Далі житель Червонограда за допомогою вказаного вище сайту придбав «взломані» діючі банківські карточки у кількості 25 штук за ціною від 2 до 3 доларів США за кожну, які належали громадянам США та Ізраїлю.
Відтак, за допомогою вищевказаних карток житель Львівщини протягом січня-лютого 2012 року успішно розраховувався в Інтернет-магазинах за товари, які в подальшому реалізовував своїм знайомим за півціни.
Окрім вказаних вище протиправних дій, житель міста Червоноград на своїй Інтернет-сторінці в соціальній мережі подав оголошення про реалізацію залізнодорожніх квитків та квитків на автобуси за будь-якими маршрутами – за півціни від повної вартості квитка.
Схема, за якою він реалізовував квитки, була наступною: клієнт дзвонив до чоловіка на мобільний телефон, номер якого був вказаний в оголошенні, після чого повідомляв про напрямок, число виїзду та номер потягу чи автобуса. Зі свого боку горе-хакер, використовуючи статичні ІР-адреси, заходив на сайти попереднього замовлення залізничних та автобусних квитків, де робив замовлення потрібного квитка з передоплатою за допомогою «взломаної» карточки. Потім він повідомляв клієнту номер власної банківської карточки, на яку потрібно було перерахувати кошти, після отримання яких диктував замовнику серійний номер квитка. Таким чином клієнти могли безперешкодно отримати квитки у касах залізничного чи автовокзалу.
Варто відзначити, що у більшості випадків іноземці навіть не підозрювали, що з їхніх рахунків зникають кошти, оскільки на картках була чимала сума грошей.
За результатами перевірки в горе-хакера вилучено комп’ютерну техніку і документацію щодо он-лайн замовлення «взломаних» банківських карток. На сьогодні вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками злочинів, передбачених частиною 3 статті 190 (шахрайство) та статті 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
15:33
Вчора
15:05
Вчора
Оголошення
live comments feed...
Коментарі