Новини компаній
18:48, 1 червня 2016 р.

Дитячі вишиванки

Новини компаній

В наш час вишиванка є популярним одягом. Її одягають не тільки дорослі, а й діти. Вишиванка може бути повсякденним в святковим одягом. Їх навіть одягають зовсім маленьким діткам для хрещення. Якщо немає змоги вишити сорочку для своєї дитини самостійно, сьогодні придбати вишиванки у Львові зможе кожний. Мешканці м. Львів, Київ, Харків та іншим міст країни мають змогу вибрати будь-яку вишиванку для себе чи свої дитини.

Це сьогодні вишиванка – красивий одяг. Здавна ж на одязі зображали різноманітні орнаменти, які являли собою не лише гарні малюнки, вони повинні були виконувати своєрідну захисну функцію: захищати від зла і притягувати добро. Вишитий одяг був оберегом. Які ж візерунки використовувались в давнину для дитячого одягу, щоб захистити їх від усього лихого? Які саме символи наносились на дитячу сорочку в залежності від їх віку? Чому для зовсім маленьких діток використовували тканину з батьківської сорочки?

Від народження до трьох років

Зовсім маленьким діткам сорочки шили з одягу батьків. Таке полотно було м’яким і ніжним до дитячої шкіри, тому що пралося багато разів. Але, більше значення мало те, що батьківська одежа містила в собі їх силу і енергію, що повинно було забезпечити захист дитини від лиха і нещастя.

Так, для дівчачого одягу використовували сорочку матері, а для хлопчачого – батька. Таким чином в ті часи забезпечувалось правильне передавання захисних функцій. Хлопчик з одягом батька отримував чоловічу мужність, а дівчинка – силу материнства. Вишивку окремо не наносили, вона залишалась з одягу батьків.

Від трьох до дванадцяти років

Приблизно в три роки діткам шили їх перші сорочки з нового матеріалу, однак орнаменти були дещо іншими, ніж на дорослих вишиванках. Вишивка на сорочках для дітей завжди виконувалась в червоних відтінках. На дівчачих вишиванках орнамент йшов на рукавах, по подолу і намисту. На дівчачих сорочках вишивали символ роду, а також Богині-покровительки, знаки землі, символи жіночого ремесла, орнамент дерева.

Вишиванки у Львові для хлопчиків прикрашали символи духів-покровителів, сонячні та вогняні символи,символи роду, дзвіночки, тварини, символи чоловічих ремесел.

Від 12 років

Вишиванки для дітей такого віку вже мали дещо інший вигляд. Так, на дівчачих сорочках були присутні символи родючості, на хлопчачих – військові символи. Саме така символіка готувала їх до вступу в доросле життя. По мірі зростання дітей, на їх сорочках все менше було так званих обережних символів, томі що зростала власна сила дівчат і хлопців. З віком все більше йшло розділення на жіноче і чоловіче. А ось символи Богів на вишиванках дітей, вік яких більше 12 років, були присутні більше для заступництва, а не як обереги.

Сьогодні дитячі вишиванки вже не несуть такого захисного значення, яке надавали йому наші предки. Звичайно, можна довго вивчати які саме символи є оберегом, а потім самостійно вишити сорочку для своєї дитини, куди вкласти всю свою любов і душу. Така сорочка буде індивідуальною і неповторною. Але, далеко не кожна матуся сьогодні зможе вишити сорочку. І зовсім не тому, що не вміє вишивати, скоріш за все в неї просто не вистачить часу на цю кропітку працю. Тому, бажаючи купити дитячі вишиванки, перш за все потрібно звертати увагу на те, з якої тканини вони виготовлені, її якість, а також привабливість вишивки. Однак, знаючи, що на вишиванці присутня символіка-оберіг, батьки будуть почувати себе спокійніше за дитину. Ретельно вибираючи вишитий одяг для своєї дитини, можна купити не лише гарний одяг, а й захистити її, як це робили наші предки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...