Зрив конференції за участі ЛГБТ- спільноти у Львові: переосмислення

19 березня у львівському готелі  зірвали проведення конференції за участі ЛГБТ-спільноти. Конфлікт у Львові уже встигли назвати поразкою на шляху до європейських цінностей і демократичних змін. Але чи справді це так? Після того, як емоції вщухли, 032.ua пропонує переоcмислити події, які сталися.

З чого усе почалося?

Громадська організація “Інсайт”, яка свого часу проводила гей-парад у Києві, повідомила, що вони проведуть у Львові “Фестиваль Рівності”. В рамках фестивалю у місті має відбутись і пішохідний ЛГБТІ-квест.

Дізнавшись, де буде проходити захід, радикально налаштовані особи почали погрожувати тим закладам, які готові були надати приміщення для фестивалю. Мовляв, вони розтрощать їхнє майно. В результаті, ті відмовились. Багато хто думав, що у зв'язку із цим “Фестиваль Рівності” не відбудеться. Втім організатори були іншої думки.

А тим часом

Духовенство, депутати та громадські організації закликали заборонити проведення у Львові заходів за участі ЛГБТ-спільноти. Здебільшого пояснення було таким: “Пішохідний квест” проводити у місті недоцільного через Великий піст, а також акція може перетворитись не на що інше, як на провокацію.

« Для мешканців Львова, які є віруючими християнами “Пішохідний квест” є провокацією і знаком диявольської війни, несправедливості, яка чиниться у перший тиждень Великого посту. Так акції є прямим проявом дискримінації і образи львів'ян, які сповідують сімейні цінності, об'явленні самим Богом”, - йдеться у листі митрополита львівського Ігора до міського голови Львова.

За тиждень не один лист був написаний до Садового з метою заборонити фестиваль. А що сказав на такі звернення мер? Публічної відповіді на той час від нього не було, як до тих, хто виступав проти заходу, так і до тих, хто його організовував. Тим часом у міськраді сказали, що проведення пішохідного квесту у Львові за участю ЛГБТ-спільноти є недоцільним.

Суд

А поки тривала гра "в мовчанку" Садового, ЛМР  подала до суду. Це сталося через те, що напередодні міськрада отримала повідомлення, мовляв о 14:00 на пр. Свободи одночасно мають відбутись два заходи. Одним організатором акції виступала громадська організація “Інсайт”, іншим – ГО “Сокіл”.  Тож, аби уникнути конфлікту Львівська міськрада звернулася до суду. Після тривалого судового засідання у місті таки заборонили проведення будь-яких масових заходів 19 березня.

І ось цей день настав

Проводити пішохідний ЛГБТ-квест було заборонено, тож громадська організація “Інсайт” організувала у готелі “Дністер" конференцію. У коментарі 032.ua керівник ГО «Інсайт» Олена Шевченко розповіла, що участь у заході взяло 55 людей.

Ми провели показ фільму, презентацію відеороликів про дискримінацію та обговорення. Поїхати нас змусила небезпека”, - сказала Олена Шевчнко.

І справді, конференція тривала недовго. Хтось повідомив правоохоронцям, що готель у якому проходив захід заміновано і його учасникам довелось покинути приміщення готелю.

Біля дверей їх чекав автобус, правоохоронці, а ще група радикально налаштованих юнаків. Коли учасники заходу виїжджали з готелю, їхній автобус закидали камінням молодики у балаклавах.

Screenshot_2016-03-31_18-04-42

Хто це був?

Відповідь на це запитання з'явилася уже за кілька годин. Того ж 19 березня у соцмережі “Вконтакте” у групі «Phoenix», яка є інформаційним ресурсом угрупування «Misanthropic division» опублікували світлину, яку було зроблено біля готелю, де проходила конференція за участі ЛГБТ-спільноти. На фото зображено, як 20 юнаків у балаклавах демонструють нацистський жест вітання. З допису, що прикріплений до фото зрозуміло, що MisanthropicDivision бере на себе відповідальність за цей інцидент.

Screenshot_2016-03-31_17-57-04

Реакція

Одним із перших, хто прокоментував події, які сталися у Львові 19 березня, був Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він заявив, що засуджує напад на активістів ЛГБТ у Львові.

Ненависть підриває єдність України. Толерантність і недискримінація роблять Україну сильнішою

Ненависть підриває єдність України. Толерантність і недискримінація роблять Україну сильнішою»”, - зазначив Павло Клімкін.

Засудив напад на ЛГБТІ-активістів і Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський .

ЄС займає принципову позицію щодо сприяння недискримінації осіб на ґрунті їхньої сексуальної орієнтації та ґендерної приналежності. Культурні, традиційні та релігійні цінності не можуть слугувати виправданням будь-якої форми дискримінації, включаючи дискримінацію осіб, які належать до ЛГБТІ-спільноти”, - йдеться у дописі European Union in Ukraine.

Заговорив нарешті і сам міський голова Львова сказавши, що цей інцидент не що інше, як спланована провокація.

Учасники двох сторін виступили свідомими чи несвідомими учасниками "картинки" – написав Садовий на своїй сторінці у Facebook.

Screenshot_2016-03-31_17-59-45

До слова, Олена Шевченко вважає, що якби міський голова Львова підтримав їхній захід, то такого розвитку подій можна було б і уникнути.

Ми не вимагали нічого специфічного від нього сказати про ЛГБТ. Якби він виступив я думаю все було б добре”, - говорить Олена Шевченко.

На наше запитання, як можна змінити ставлення українців до ЛГБТ Олена Шеченко відповіла так: “я думаю, повинна бути комплексна робота по інформуванню, повинні відбуватись обговорення з різними спільнотами. Треба починати діалог”.

Чи траплялись такі події в інших країнах?

За інформацією видання Збруч, у більшості із 11-ти континентальних нових країн-членів ЄС ЛГБТ-паради у столицях проводять уже більше п'яти років. І у всіх цих країнах учасники ЛГБТ-парадів отримують попередження та погрози від ультраправих рухів або організацій.

Інколи стається, що навіть поліція не може захистити учасників від нападів. Зокрема, так було 2007 року у Будапешті, 2010 – у Братиславі, 2006 року у Таллінні. У будь-якому випадку проведення ЛҐБТ-прайдів без поліцейського захисту в усіх одинадцяти країнах наразі не є можливим.

Перший раз

Що цікаво, “Фестиваль Рівності” не є першим заходом, який організовують у Львові представники ЛГБТ-спільноти. 17 травня 2015 року у Львівській медіатеці відбулась лекція про відомих представників ЛГБТ-спільноти. 

ixgqls4sfdg (1)

Захід пройшов мирно та без будь-яких проблем. І хоч усім був відома адреса, де відбудеться зустріч, ніхто у балаклавах туди не проходив і не погрожував. Хоч ще майже 10 років тому 17 травня учасників акції за участі ЛГБТ невідомі молодики закидали яйцями та майонезом.

Чи й справді Львів проти ЛГБТ-спільноти?

Представник львівської ЛГБТ-спільноти Олександр Завертанний розповів у коментарі 032.ua, що не всі львів'яни проти ЛГБТ-спільноти.

Виступають не всі львів'ян проти фестивалю, а лише та його частина, яка є радикально налаштована. Дуже багато людей просто не розуміються у проблематиці ЛГБТ і не знають про людей із нетрадиційною орієнтацією майже нічого.Серед моїх знайомих, друзів є дуже багато громадян, які не проти ЛГБТ-спільноти. Здебільшого вони всі ставляться до цього нейтрально", - каже Олександр.

Камінг-аут (процес добровільного і відкритого визнання людиною своєї належності до гендерної меншини) перед своєю студентською групою Олександр Завертанний зробив навчаючись на другому курсі університету "ЛП".

Мене в групі ніхто не дискримінував, коли я відкрився. Просто було здивування. Казали, що я не схожий на гея. 

Мене в групі ніхто не дискримінував, коли я відкрився. Просто було здивування. Казали, що я не схожий на гея. Коли я розповів і батькам про свою сексуальну орієнтацію, вони теж були здивовані. Сьогодні я не приходжу в будь-яку компанію і не кажу, що я гей, але якщо людина мене запитує про це, я звичайно, говорю”, - розповідає Олександр.

Чоловік, також зазначає, що такі заходи як “Фестиваль Рівності” є важливим, тому що його мета привернути увагу суспільства до дискримінації меншин, жінок, іноземців, представників ЛГБТ.

"Я вважають, що у суспільстві, в якому є проблема дискримінації, але про яку не говорять, потрібно піднімати ці питання. Тільки так можна вирішити цю проблему” - говорить Олександр.

Час для діалогу , а не для парадів

Представниця ЛГБТ-спільноти, киянка Альна у коментарі 032.ua розповідає, що на сприйняття ЛГБТ-спільноти у Львові, та й в Україні загалом, дуже сильно впливає менталітет.

Я думаю тут вирішальну роль відіграє менталітет – нам до Європи ще дуже далеко у цьому сенсі. У нас не тільки нетрадиційну орієнтацію сприймають не так, у нас є проблема з націоналізмом, неприйняття іншим людей. Окрім цього, люди не забули і тих стандартів, які були в Радянському Союзі. На жаль, вони не можуть не впливати на наше суспільство. Добре, що хоч сьогодні вплив менший.

Важливо так розуміти, що сьогодні українці більше думають про те, як прожити цей день та про війну на Сході, а вже потім про інші проблеми. Можливо, саме тому зараз не час для парадів. Потрібно почекати”, - каже Альона.

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Із 23 до 25 листопада Палац Хоткевича у Львові перетвориться на платформу Фестивалю українського соціального кіно. Як розповіли кореспонденту 032.ua організатори події - ГО " Lviv Cultural Centre", такий фестиваль відбудеться у Львові вперше. Співорганізаторами є Палац Гната Хоткевича та Львівська кінокомісія. Першого дня фестивалю, у п'ятницю 23 листопада, учасники переглядатимуть фільм режисера Володимира Тихого, який зняли за п'єсою львівського драматур...
Суспільство
21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи, на честь початку цього дня двох важливих народних революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 - 2014 року. Сьогодні біля пам'ятника Тарасові Шевченку у Львові зібралося кілька десятків людей, аби згадати, як усе відбувалося на Майдані п'ять років тому, з чого починалося та за що боролися новітні Герої, - передає кореспондент сайту 032.ua. Перед присутніми виступ...
Суспільство
Сьогодні, 21-го листопада, у Львові на площі перед міською Ратушею провели поетичний марафон «Вірші Майдану» з нагоди Дня Гідності та Свободи та п’ятої річниці початку Революції Гідності. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: Тест на знання української мови: поясни значення 10 рідковживаних слів  Поетичний марафон «Вірші Майдану» відбувся в форматі вільного мікрофону. Усі охочі змогли зачитати поезію, народжену Революцією Гідн...
Кримінал
У вівторок, 20-го листопада в міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького» затримали пасажира, який намагався провести у своєму багажі 17 кілограмів золота. Про це пише прес-служба ГУ ДФС України у Львівській області, інформує сайт міста Львова 032.ua. Зазначається, що золото виявили під час огляду багажу пасажира рейсу "Стамбул-Львів". Правоохоронці підозрюють, що сприяти у незаконному ввезенню золотих виробів могли митники посту "Львів-аеропор...
Бізнес
Сьогодні, 21-го листопада у Львові відбулося відкриття пропозицій на закупівлю 50 дванадцятиметрових тролейбусів з комплектом необхідного обладнання та інструментів для ЛКП «Львівелектротранс». За інформацією міської ради Львова, участь в тендері могла брати будь-яка компанія світу, адже усі процеси закупівлі відбуватимуться за процедурою ЄБРР. Втім, учасники тендерного комітету отримали пропозицію лише від одного учасника - консорціум у складі ТОВ «Спільн...
Прес-реліз
Фронтмен легендарного гурту “Воплі Відоплясова” Олег Скрипка проведе свій авторський вечір у місті Лева. За словами виконавця, цього разу він прагне дещо відійти від стандартної форми проведення концерту. "Зустрічі артиста зі слухачами є надзвичайно популярними в Європі! Такі заходи я й сам розпочинав ще за часів мешкання у Парижі. Мені вкрай цікаво спілкуватися зі слухачем, творити по-домашньому затишну, комфортну атмосферу, яка буває тільки у колі друзів...
Суспільство
Сьогодні, 21 листопада міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення ліквідувати пішохідний перехід на площі Соборній, де 31-го жовтня сталася смертельна ДТП. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук написав депутат міськради Львова Олег Шмід, інформує сайт 032.ua. "Сьогодні комісія з безпеки руху прийняла феноменальне рішення. Більшістю голосів вона заборонила цей пішохідний перехід. Ним користувалося 1500 пішоходів в годину. Чому...
Спорт
У середу, 21-го листопада на стадіоні "Україна", який є домашнім стадіоном для львівських "Карпат", встановили нове інформаційне табло. Про це пише сайт 032.ua з посиланням на інформаційний центр ФК "Карпати". Зазначається, що новий екран встановили на місці багаторічного попередника. На ньому є зображення левів та гасло "Карпат" на сезон 2018/19 – «Не важливо, хто навпроти, важливо, хто поруч!» Крім того, табло має вбудовану функції "віртуального пікселя"...
Суспільство
Сьогодні, 21-го листопада, на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили меморіальну дошку на честь Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського.  Про це повідомили у прес-службі ЛМР.  Читайте також: Як у Львові вшановуватимуть річницю Голодомору, - ПРОГРАМА ЗАХОДІВ Заходи розпочались із хвилини мовчання. Опісля відбулось освячення таблиці, молитва та виступи присутніх. Фото: ЛМР «Великий приклад Дмитра є ...