Ректори Львова зустрілись з Азаровим

Прем’єр-міністр Микола Азаров провів зустріч з освітянами щодо законопроекту «Про вищу освіту», участь у якій взяли і представники Львівщини - ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, а також начальник управління з питань сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації Анатолій Ігнатович.

Про це 032.ua повідомили в прес-службі ЛОДА.

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив на важливості ухвалення закону про вищу освіту, мета якого вивести якість вищої освіти на сучасний світовий рівень. «Закон про вищу освіту повинен об’єднувати і заряджати оптимізмом, а не роз’єднувати і викликати скепсис», - наголосив Прем’єр-міністр під час зустрічі з ректорами вищих навчальних закладів, представниками студентських організацій та експертами. За його словами, на порядку денному – вдосконалення законопроекту, вирішення спірних питань: «Такими є забезпечення ефективної автономії вузів, права студентського самоврядування, зменшення регламентації з боку профільного міністерства, правила прийому і виключення з вищого навчального закладу, принципи формування і стабільність оплати за навчання, доступ до виробничої практики, підвищення наукового рівня вузів».

Під час виступу Анатолій Ігнатович, начальник управління з питань сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації, президент Національного студентського союзу, зазначив: «Урядовий законопроект, а краще його називати експертним – це дорога не останнього року, а системна праця, яка велася від моменту приєднання України до єдиного європейського освітнього простору. Зараз потреба закону дуже гостра, адже треба чітко розуміти: якщо не продовжувати рух у Європу, нас звідти попросять, що може загрожувати освітньою ізоляцією». Анатолій Ігнатович зазначив, що є ряд незначних, але суперечливих моментів у законопроекті, зокрема, студентською молоддю не сприймається відрахування студентів за плагіат, однак ці речі можна буде виправити перед другим читанням законопроекту у Верховній Раді України.
За результатами консультацій Прем’єр-міністра України М.Азарова з освітянами створено робочу групу з доопрацювання проекту Закону України «Про вищу освіту», до якої ввійшли як прихильники, так і опоненти законопроекту. Робочій групі доручено у двотижневий термін завершити переробку законопроекту для їх внесення до законопроекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі