У «Львівській політехніці» відбуваються змагання з перегонів роботів

В Національному університеті «Львівська політехніка» відбувається ІІ тур міжнародного змагання з перегонів роботів «Roborace». Участь у змаганнях беруть 20 команд з України та Білорусії. Про це повідомили у інформаційній службі підтримки «Львівської політехніки».

«Змагання відбуваються вже третій рік поспіль В цілому є VI етапів конкурсу. Ми запрошуємо до участі ті навчальні заклади, які близькі до галузі проектування комп’ютерних технологій, фотоніки тощо. Наше основне завдання – це стимулювання молоді до активної діяльності створення засобів в області комп’ютерних наук. Роботи на прикладі машин дуже цікаві, оскільки в них інтегрується все – рух з перешкодами, об’їзд машин тощо. В цілому це три місяці інтенсивної роботи. Це неабияка практична діяльність – процес від проектування алгоритму до створення апаратури. А це вже наукові та науково-технічні здобутки», - розповів завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Роман Дунець.
Новинка цьогорічних змагань – лекція на тему «Мікропроцесорні системи керування електроприводом», яка відбувається за участю представників компанії «Cypress Semiconductor».

Перший тур другого сезону міжнародного чемпіонату перегонів роботів «Roborace» 2011/2012 розпочався вже традиційно у Тернополі. У першому турі змагань взяло участь 19 команд з різних міст України та з Білорусії. Нагадаємо, що 29 липня 2011 року у місті Бресті в Білорусії сектор робототехніки Брестського державного технічного університету «BrSTU Robotics» спільно з «Асоціацією робототехніки» в Україні провели відкриті перегони роботів «Roborace – Cup of Brest».
Довідка

В чемпіонаті беруть участь команди, які складаються з 2 або більше осіб, один з яких є капітаном команди. Також до складу команди може входити тренер команди. Вікових, територіальних, національних та інших обмежень до учасників чемпіонату немає.
Найцікавішим є те, що чемпіонат є аналогом усім відомих перегонів Формула-1 з єдиною відмінністю – під час заїздів змагань роботами керують виключно за допомогою автоматичного управління. Всі інші способи – заборонені.

За найкоротший проміжок часу робот повинен пройти від 10 до 30 кіл траси (залежно від довжини та складності траси) від місця старту до місця фінішу, обходячи інших роботів та не виїжджаючи за межі траси. Кола траси виділені чорною лінією, а її межі визначені бортами. Перешкоду (робота) робот може обійти з будь-якого боку. Допускається рух по будь-якому колу траси, котре є позначеним чорним кольором.

Переможцем вважають ту команду, яка потратила для проходження траси найменший час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі