• Головна
  • Великі перегони: у Львові оцінили шанси потенційний кандидатів в нардепи
14:20, 16 січня 2012 р.

Великі перегони: у Львові оцінили шанси потенційний кандидатів в нардепи

У Львові вивчили шанси потенційних кандидатів у народні депутати, які балотуватимуться до Верховної Ради по чотирьох мажоритарних округах. Результати дослідження сьогодні під час прес-конференції повідомив керівник Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

За його словами, підписання на початку грудня Закону про вибори народних депутатів дало формальний старт виборчим кампаніям в мажоритарних округах, зокрема і у Львові. У зв’язку з цим протягом грудня проведено чотири «сигнальні» дослідження у чотирьох виборчих округах Львова, для того щоб зрозуміти, кого львів’яни пам’ятають з попередніх виборів і кому довіряють з нових політиків.
Зокрема, визначили потенційних учасників передвиборчих перегонів на таких округах:

ОКРУГ №1 (Сихівський, частина Личаківського району)
Наразі в окрузі два лідери електоральних симпатій: представник Свободи Ю.Михальчишин (15%) та Батьківщини А.Шкіль (13%).

Дещо менше виборців, наразі, готові проголосувати за Т.Чорновола (7%), О.Шейку (6%), А.Парубія (6%) та Д.Добродомова (5%). Ще менше готові підтримати В.Гірняка (3%), І.Рудницького (2%), В.Загорського (2%) та О.Мацеха (2%).

За Ю.Михальчишин, при рейтингу 15%, однозначно готові голосувати 8%, можуть розглянути можливість голосування за політика – 14%. Тобто разом він має шанси збільшити підтримку до 22%. За А.Шкіля, при рейтингу 13%, однозначно готові голосувати 8%, можуть розглянути можливість голосування за політика – 19%. Тобто разом він має шанси збільшити підтримку до 27%.

Відповідно потенційно А.Шкіль має шанси у підсумку випередити Ю.Михальчишина, якому наразі поступається в рейтингах.

Ще кілька політиків мають високий рівень електоральної привабливості, що дозволяє їм скласти серйозну конкуренцію на виборах. А.Парубій має потенціал збільшити існуючий рейтинг з 6 до 15%, А.Добродомов – з 5 до 15%, О.Шейка – з 6 до 12%. Лідером антирейтингу є Т.Чорновіл (маже 60% не проголосують за нього у жодному уразі). Варто нагадати, що на парламентських виборах 2002 у цьому окрузі саме Т.Чорновіл отримав впевнену перемогу (66%).

ОКРУГ №2 (Залізничний, частина Шевченківського району)
Наразі в окрузі один лідер електоральних симпатій: представник Свободи І.Фаріон (21%). Значно менше, наразі, готові підтримати В.Куйбіду (7%), Ю.Підлісного (6%), Р.Ілика (6%) та Я.Гінку (5%).
За І.Фаріон, при рейтингу 21%, однозначно готові голосувати 12%, можуть розглянути можливість голосування за політика – 14%. Тобто разом вона має шанси збільшити підтримку до 26%. За В.Куйбіду, при рейтингу 7%, однозначно готові голосувати 4%, можуть розглянути можливість голосування за політика – 12%. Тобто разом він має шанси збільшити підтримку до 16%.

Решта політиків мають наразі значно гірші шанси: Р.Ілик та Ю.Підлісний можуть збільшити підтримку з 6 до 9%, Я.Гінка – з 5 до 8%.

Таким чином, І.Фаріон, яка з результатом 31% виграла вибори до обласної ради 2010 за мажоритарним округом №2, може, наразі, підтвердити своє лідерство в окрузі і на виборах до Верховної Ради.

ОКРУГ №3 (Франківський та Галицький райони)
Наразі в окрузі не має яскраво вираженого лідера, відповідно маємо тісну групу претендентів. Якщо більшість з ймовірних кандидатів візьмуть участь у виборах, округ претендуватиме на назву своєрідної «групи смерті», яку часто використовують у спорті, зокрема у футболі, коли учасники вибіркової групи дуже сильні і майже рівні і неможливо наперед спрогнозувати результат.

Маємо одразу шість ймовірних кандидатів, з відносно рівною підтримкою: С.Кубів (9%), П.Пилипенко (8%), С.Курпіль (7%), П.Писарчук (7%). Т.Стецьків (7%) та В.Пинзеник (6%).

Значно менше, наразі, готові підтримати В.Лясковську (4%), П.Адамика (2%), Я.Кендзьора (2%).
Більшість з кандидатів мають практично рівні шанси на перемогу.

Так, за С.Кубіва, при рейтингу 9%, однозначно готові голосувати 4%, можуть розглянути можливість голосування за політика – 13%. Тобто разом він має шанси збільшити підтримку до 17%. П.Пилипенко може збільшити підтримку з 8 до 14%, С.Курпіль – з 7 до 13%, П.Писарчук – з 7 до 11%, Т.Стецьків – з 7 до 13%, В.Пинзеник – з 6 до 14%, В.Лясковська – з 4 до 13%.

Варто наголосити на низькій підтримці кандидата від Свободи П.Пилипенка, який з результатом 27% виграв вибори до обласної ради 2010 за мажоритарним округом №1 (куди входили і Франківський і Галицький райони), а наразі має підтримку лише на рівні 8%. Також варто звернути увагу на те, що Т.Стецьківа, який на парламентських виборах 2002 році виграв в окрузі з результатом 34%, наразі підтримують лише 7%, С.Курпіля, якого у 2002 році підтримали 21%, наразі підтримують також лише 7%.

Варто зазначити, що В.Пинзеник Т.Стецьків мають в окрузі найвищий рівень позитивного ставлення, але більшість виборців прямо зазначили, що цього наразі замало аби голосувати за цих політиків.
ОКРУГ №4 (Пустомитівський район, частина Личаківського і Шевченківського районів)
В окрузі, наразі, один яскраво виражений лідер та один яскраво виражений претендент – обидва вже мали досвід боротьби на виборах 2002 року.

Йдеться про Б.Дубневича, якого на сьогодні підтримують 21% виборців та О.Гудиму – 13%. Дещо менше підтримують Я.Мудрого зі Свободи (8%) та М.Кадикало з Фронту змін (6%).
Б.Дубневич, є найбільш електорально привабливим кандидатом та має найбільш стійкий електорат. При рейтингу 21% за нього однозначно готові голосувати 17%, можуть розглянути можливість голосування за політика ще 14%. Тобто разом Б.Дубневич має шанси збільшити підтримку до 31%.

За О.Гудиму, при рейтингу 13%, однозначно готові голосувати 9%, можуть розглянути можливість голосування за політика 12%. Тобто разом він має шанси збільшити підтримку до 21%.
Варто додати, що на місцевих виборах 2010 у Пустомитівському районі Б.Дубневича підтримали 48% виборців, Я.Мудрого – 16%, М.Кадикало – 4%.

Першість у рейтингах Б.Дубневичу забезпечує доволі рівне позитивне ставлення серед прихильників основних опозиційних сил: він електорально привабливий кандидат для 37% прихильників Батьківщини (у О.Гудими – також 37%), для 36% прихильників Свободи (у Я.Мудрого – 49%), для 32% прихильників Фронту змін (у М.Кадикало – 36%). Крім того, Б.Дубневич електорально привабливий для 41% прихильників Нашої України, 26% – УДАРу та 24% – Громадянської позиції.

Також за Б.Дубневича можуть проголосувати понад чверть виборців, які наразі не визначилися з підтримкою партії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...