2015 рік у Львові: зміни в медицині (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 032.ua пропонує Вам огляд головних змін у медицині Львова, які сталися у 2015 році. 

Як розповіли у прес-службі Львівської міськради, у медицині нашого міста відбулась чимала кількість змін. Детальніше в огляді:

Єдине в Україні реабілітаційне відділення в комунальному медичному закладі.

Місто реалізувало великий проект зі створення нового та сучасного реабілітаційного відділення. В лікарні проходять реабілітацію пацієнти неврологічного, нейрохірургічного, травматологічних та інших відділень. Структура відділення реабілітації складає палатну зону (24 ліжка), маніпуляційну, три зали фізичної терапії, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії та інші допоміжні приміщення. Комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну, працетерапію (ерготерапію). Вартість проекту – 7,5 млн. грн., з них 3 млн. грн. бюджетних коштів використано на капітальний ремонт приміщень відділення, 4,5 млн. грн. – позабюджетні спонсорські кошти, за які закуплено медичне обладнання, меблі та дрібний медичний інвентар. 

2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 12015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 12015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 1

Медичні послуги доступніші. Для мешканців Шевченківського району відкрили амбулаторію сімейної медицини 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева на вул. Лінкольна, 53. Відтак, 13 500 мешканців відтепер можуть швидко та якісно отримати допомогу медиків неподалік дому. Для мешканців Залізничного та Франківського районів (9 тис. мешканців) відкрили нову амбулаторію сімейної медицини центру первинної медичної допомоги Комунальної 5-ї міської клінічної поліклініки на вул. Любінській, 94. Це 13-та амбулаторія у Львові. 

2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 2 2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 2

Покращення меддопомоги дітям.За останні роки у Комунальній міській дитячій клінічній лікарні створено відділення дитячої нейрохірургії, відділення дитячої реабілітації, кабінет телемедицини, встановлено систему електронної версії історії хвороби тощо. Проведено капітальних та поточних ремонтів на суму понад 2,5 млн. грн. та придбано обладнання на майже 9 млн. грн. (5 млн. – бюджетні кошти, 4 млн. – грантові кошти та благодійні внески). Зокрема, придбано ультразвуковий сканер, апарат штучної вентиляції легень для новонароджених, інкубатори, електрохірургічне обладнання, обладнання для нейрохірургії, реабілітаційне обладнання, електрокардіографи, монітори, рентгенівський комплекс японського виробництва. Цього року головний акцент зроблений на відділення реанімації новонароджених та урологічне відділення. Для урологічного відділення закуплено медичне устаткування на 2 млн 22 тис грн. Це найтонший резектоскоп, цистоскоп, нефроскоп, апарат для контактного дроблення каменів ультразвуком. Голова Наглядової ради міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» передала лікарні ультразвуковий діагностичний сканер. Двічі протягом року в лікарні надавав допомогу дітям всесвітньовідомий пластичний хірург, професор, доктор медичних наук Клаус Екснер. Проводив оперативні втручання дітям із нейрохірургічною патологією доктор медичних наук, професор, завідувач відділення хірургії університету м. Торонто Джеймс Т. Рутка. 

2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 3 2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 3 2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 3

Модернізація медичних закладів. На ремонти у закладах охорони здоров’я інвестовано 12,8 млн. грн. і 23,5 млн. грн. на обладнання. Зокрема, придбано медичного обладнання у кількості 170 од. на 23 500 тис. грн., 

Залучено також позабюджетні кошти у сумі 3,8 млн. грн. на ремонти і 6,5 млн. грн. на обладнання.

2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 4
2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 4

Профілактичні акції. Доброю традицією стало проведення щорічних профілактичних акцій з раннього ви

явлення захворювань, в результаті яких обстеження пройшли понад 1 млн. осіб. Під час «Днів профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» обстежили 91 909 львів’ян, у 2063 громадян виявлено підвищений АТ вперше у житті. Впродовж акції «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» рівень глюкози (цукру) в крові було виміряно 12 620 львів’янам. Вперше виявлено цукровий діабет та взято на диспансерний облік 114 осіб, що становить 0,9% від обстежених. Під час «Днів раннього виявлення глаукоми» тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) було проведено 7668 особам. Діагноз «глаукома» вперше встановлено у 65 пацієнтів. Ці люди мають шанс уникнути ускладнень глаукоми, і, таким чином, покращити якість життя у майбутньому. Впродовж «Днів профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози у жінок» обстежили майже 19 тис. львів’янок. За час проведення акції було оглянуто та проведено цитологічних досліджень 18 919 жінкам, виявлено патологію у 2 643 жінок. За час проведення акції у міському мамологічному центрі обстежено 214 жінок, виявлено патологію у 125 жінок. 

2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 5
2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 5

Медичні містечка. З 15 по 30 вересня у кожному районі Львова тривали профілактичні акції «Здорове місто». Усі охочі могли отримати безкоштовні консультації спеціалістів у 12 містечках. За результатами профілактичних акцій, у 22% обстежених були виявлені відхилення від норми. Найбільша кількість – під час обстеження молочних залоз. У рамках акції також було організовано обстеження дітей у Міській дитячій клінічній лікарні: УЗД внутрішніх органів, УЗД кульшових суглобів, діагностика захворювань шкіри, консультація ортопеда-травматолога, невролога, отоларинголога. За результатами акції, було обстежено 495 дітей, виявлено патологію у 348, з них скеровано на госпіталізацію 27. 

 2015 рік у Львові: зміни в медицині (фото) - фото 6

Джерело всіх фото: прес-служба ЛМР

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі