Бюджет Львівщини на 2012 рік складе 4 млрд 265 млн грн

Львівська обласна державна адміністрація подала для розгляду і затвердження на сесії проект обласного бюджету на 2012 рік за доходами і видатками в обсязі 4 мільярди 265 млн.грн., що на 518,2 млн.грн. або 13,8% більше затвердженого обсягу на 2011 рік. Про це 29 грудня на прес-конференції повідомив начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Олег Демків.

На 2012 рік для обласного бюджету визначено дотацію вирівнювання з державного бюджету в обсязі 841,6 млн.грн., що більше її обсягу  2011 року на 177,1 млн.грн. або 26,7%.

Як повідомив Олег Демків, у проекті обласного бюджету, який пропонується на розгляд депутатів, збільшено видатки на заробітну плату на 17-20% у зв’язку з поетапним підвищенням мінімального розміру заробітної плати та посадового окладу працівників бюджетної сфери, оплату енергоносіїв на 27% і медикаментів та харчування – 7,9% з урахуванням інфляційних процесів.

Мінімальний розмір заробітної плати запроваджується з 1 січня – 1073 гривні, з 1 квітня – 1094 гривні, з 1 липня -1102 гривні, з 1 жовтня – 1118 гривень та з 1 грудня – 1134 гривні на місяць.

Одночасно з метою зменшення грошового розриву між посадовим окладом працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки і мінімальною заробітною платою підвищується посадовий оклад працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки і встановлюється у такому розмірі: з 1 січня – 773 гривні, 1 квітня – 794 гривні, 1 липня – 802 гривні, 1 вересня – 807 гривень, 1 жовтня – 823 гривні та 1 грудня – 839 гривень на місяць. Ріст середньорічного розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки становитиме 25,5 відсотка.

Передбачається ресурс на виплату надбавки у розмірі 20% посадового окладу усім педагогам, яка введена з 1 вересня 2011 року, а медикам та фармацевтам допомоги на оздоровлення – з 1 січня, а також на підвищення з 1 липня 2011 року на 30% посадового окладу медичним працівникам, лікуючим хворих з відкритою формою туберкульозу. Це дасть можливість підвищити зарплату для деяких категорій працівників системи освіти на 22%, охорони здоров’я близько 24%.

Окрім цього враховано передбачені субвенції з державного бюджету обласному бюджету:

-              на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги (майже 18 млн.грн.);

-              на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров”я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії (11,1 млн.грн.);

-              на придбання медичного обладнання (мамографічного, рентгенологічного та апаратів ультразвукової діагностики) вітчизняного виробництва (10,6 млн.грн.).

Найбільшу частку у структурі видатків складають витрати на соціальний захист населення з урахуванням субвенцій з державного бюджету (2393,3 млн.грн. або 56,1%), охорону здоров”я (786,6 млн.грн. або 18,4%) та освіту (766,7 млн.грн. або 18%).

Порівняно із затвердженими на 2011 рік показниками видатки за загальним фондом обласного бюджету наступного року зростають на охорону здоров”я на 20%, освіту – 18%, соціальний захист та соціальне забезпечення без субвенцій з державного бюджету – 19%, культуру і мистецтво – 19%.

На реалізацію низки регіональних програм проектом на 2012 рік передбачаються кошти в сумі понад 63 млн.грн., що  порівняно із затвердженими обласною радою видатками на цю мету у 2011 році більше у 3,1 рази. Зокрема, на виконання „Програми розвитку освіти Львівщини на 2009-2012 роки” планується спрямувати 16 млн. грн. Зокрема, на розвиток та стимулювання обдарованої учнівської молоді та її наставників, студентів та науковців, професійний розвиток працівників освіти, розвиток мережі освітніх округів, комп’ютеризацію освітніх закладів області, зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів, проведення моніторингу якості освіти у 4-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів підручником з основ християнської етики, забезпечення психолого-медико-педагогічних консультацій корекційним обладнанням та діагностичними матеріалами.

Вперше у державному бюджеті на 2012 рік передбачено субвенцію для кожного бюджету міста та району області на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах у сумі 99,3 млн. грн, обласного бюджету для подальшого розподілу між бюджетами місцевого самоврядування – 37,7 млн. грн. У поточному році на цю мету передбачено 140,5 млн. грн.

Видатки на здійснення заходів з виконання державних програм за рахунок коштів субвенції з державного та обласного бюджетів бюджетам міст і районів області за загальним фондом становлять 2302,8 млн. гривень. Зокрема, передається субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам області на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям в сумі 1858,2 млн.грн., що на 129,9 млн.грн. або 7,5% більше нарахованих сум допомог у 2011 році.

Збільшення зумовлене зростанням у 2012 році прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення (9,6-14,4%), чисельності одержувачів допомоги при народженні дитини, допомоги на догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зокрема тих, які отримують доплатний розмір та допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам.

Передбачені також інші субвенції, у тому числі на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною” у сумі 8,5 млн.грн., яка розподілена між бюджетами міст і районів області пропорційно до наявної мережі дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей області.

Міста і райони чекають субвенцій у визначених для них обсягах.

Джерело фото: http://jus.if.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Бізнес
Змінювати Львів на краще може кожен. Для цього потрібно лише трохи проявити свою активність.  032 підготував для своїх читачів 5 способів, як взяти безпосередню участь в управлінні містом і зробити його ще кращим, при цьому вам навіть не обов'язково вставати із дивана.  Спосіб №1. Голосуйте за Громадський бюджет Сьогодні львів'яни мають унікальну можливість самостійно вирішувати куди ж скерують кошти міста завдяки Громадському бюджету. Прийом проектів на Г...
Суспільство
Цієї суботи, 29 вересня, у Львові відбудеться велозаїзд «Львівська сотка. Осінь» та забіг з перешкодами «Гонка Нації». Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Перекриття вулиць під час проведення веломарафону не планується, однак, буде ситуативне обмеження руху під час проїзду колони для гарантування безпеки учасникам змагань. Очікується, що участь у велозмаганнях візьме 300−500 осіб, серед яких як професійні спортсмени, так і велолюбителі. Ст...
Суспільство
Про нас Сайт 032.ua був заснований 25 жовтня 2011 року, як частина всеукраїнської мережі міських сайтів CitySites. Це мережа незалежних довідково-інформаційних інтернет-ресурсів. Один з небагатьох в Україні прикладів того, що медіа в нашій державі може розвиватися як бізнес. Хто ж нам платить гроші? 032.ua не фінансується політичними партіями, політиками, олігархами та іншими представниками великого капіталу. Сайт підтримує малий бізнес, розміщуючи на ньом...
Культура
032.ua пропонує згадати, як виглядали львівські ринки 30, 50 та навіть 100 років тому. Одним із найдавніших львівських ринків був базар на Площі Ринок. Цікаво, що зі старіших світлин важко сказати, де саме розташовувався базар. Зокрема, окремі фото засвідчують його локацію з південної сторони, інші - з північної та західної. Торгівля тут мала суворі обмеження. Зокрема, торгувати дозволялося виключно фруктами, овочами, молочними продуктами та квітами. Однак...
Пригоди
Станом на 15 годину 24 вересня у стаціонарі перебуває 16 осіб, які отруїлися після весільного застілля у сколівському кафе. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА, п'ятнадцятеро людей госпіталізовані в інфекційне відділення Сколівської центральної райлікарні, ще один пацієнт перебуває у лікарні Нового Роздолу, - передає 032.ua. За даними медиків, усі пацієнти перебувають у стані середньої важкості. Читайте також: П'ятеро людей на Льв...
Суспільство
24 вересня негода у Львові та області спричинила смерть людини, а також пошкодила низку приватних будівель і господарські споруди. Без світла залишились десятки міст, містечок та сіл на Львівщині. За інформацією департаменту ЦЗ ЛОДА, у Бориславі напередодні спостерігався надміру сильний вітер. Шквал спричинив падіння гілки з дерева, що призвело до смерті 65-річного бориславчанина, - передає 032.ua. Правоохоронці Львівщини встановлюють обставини події. Чита...
Пригоди
Станом на 15 годину 24 вересня на стаціонарному лікуванні у медичних закладах залишається шестеро осіб, що постраждали в ДТП на трасі Львів - Рава-Руська 17 вересня. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА, - передає 032.ua. Нагадаємо, 17 вересня близько опівночі, у с. Лужки Жовківського району Львівщини виникла дорожньо-транспортна пригода: автомобіль "Фольксваген Пасат" виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з рейсовим авто...
Суспільство
Львів'янин Дмитро Левик зареєтрував електронну петицію до Львівської міської ради з проханням відновити курсування автобуса за маршрутом №35. Зі слів автора петиції, автобус №35 мав би курсувати з вулиці Польової, по Новознесенській та Б. Хмельницького, через пр. Чорновола, вул. Підвальну, Шота Руставелі та Стрийську - на Хуторівку та пр. Червоної Калини і у зворотньому напрямку, - передає 032.ua. Нагадаємо, про маршрут №35 упродовж 2013 - 2017 років пості...
Пригоди
24 вересня о 10 годині, у селі Нагірне Сколівського району Львівщини сталася дорожньо-транспортна пригода. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА, 40-річний водій "Хонда Акорд", мешканець Умані, зіткнувся із автомобілем "Пежо Експерт" під керуванням 31-річного мешканця с. Ланівка Стрийського району, - передає 032.ua. Унаслідок аварії, п'ятьох осіб із травмами різного ступеня важкості госпіталізували у Сколівську центральну районну лі...