• Головна
  • Патрульна поліція Львова: перші підсумки роботи (ФОТО)
Суботня розмова
19:20, 7 листопада 2015 р.

Патрульна поліція Львова: перші підсумки роботи (ФОТО)

Суботня розмова

Перші дні роботи патрульних показали, що вдалий старт - лише початок перебудови всієї системи МВС. Майже 2,5 місяців роботи стали для нових патрульних справжнім екзаменом. Та в цілому старт вийшов цілком вдалим. 

Звичайно були ті, хто екзамен на професійність не витримав, або ж котрих просто звільнили із органів нової служби за непристойну поведінку чи порушення морального кодексу поліцейського. Та все ж, більшість патрульних продовжують залишатися у лавах нової української поліції. На їхню долю випала аж ніяк не легка ноша - стати новою системою не лише за формою, а й за принципами своєї діяльності. Бути чесними, непідкупними, лояльними до своїх громадян, яких вони охороняють, а не репресують чи залякують, як було раніше. І найголовніше - поліцейські мають повернути втрачену довіру громадян до служб правопорядку.

Перші місяці роботи нової патрульної служби у Львові, продемонстрували високий кредит довіри серед населення до нових, усміхнених облич у блискучій формі. Ми добре пам’ятаємо ту ейфорію, яка панувала перед стартом роботи нової поліції. Людям подобалося те, що у лавах поліції будуть працювати молоді, незаангажовані юнаки та дівчата із вищою освітою, які вміють мислити по-сучасному, не маючи жодного відношення до старої правоохоронної системи. Крім того, у цього покоління людей є власна мотивація: вони хотіли переламати стереотипи суспільства про людей у із зірочками на плечах.

032.ua поспілкувався із начальником патрульної служби міста Львова Юрієм Зозулею, який розповів про роботу своїх підлеглих та про проблеми, які нині панують в органах правопорядку.

патрульні змогли налагодити ефективну роботу завдяки чому наше місто стає більш безпечним для життя усіх людей.

"Я позитивно оцінюю роботу патрульних. Насправді, у деяких моментах наші поліцейські навіть перевершили мої сподівання. Насамперед, це те, що стосується боротьби із крадіжками у Львові. Адже Львів — туристичне місто, тому крадіжки тут трапляються дуже-дуже часто. Але наші патрульні змогли налагодити ефективну роботу завдяки чому наше місто стає більш безпечним для життя усіх людей. Звичайно, що є деякі недопрацювання у нашій роботі. Але вони більше стосуються робочих моментів", - розповідає Юрій Зозуля.

Патрульна поліція Львова виповнилось: перші підсумки (ФОТО) (фото) - фото 1

Патрульна поліція Львова виповнилось: перші підсумки (ФОТО) (фото) - фото 1

Зрозуміло, що вистачало і скептиків. Вони сіяли зерна сумління щодо нормальної роботи патрульних, називали запуск цієї реформи "дешевим фейком" від діючої влади та запевняли, що раз і назавжди порвати із міліцією ніколи не вдасться.

Ми перебуваємо на порозі змін і важливо ці зміни вберегти

"Скептики завжди є і будуть. Але ми намагаємося своєю роботою показати людям, що нам можна довіряти. Звичайно, що нас можуть звинувачувати у будь чому. І вже навіть казали, що патрульні будуть хабарі. Вони можуть це робити. Але ніхто із нас не знає коли, де і хто це зробить. Тому нам важливо зберегти ту довіру, яка панувала у суспільстві на початку нашої роботи. Роки тієї системи, яка панувала у нашій країні і яку ми намагаємось зламати, внесла людям недовіру до правоохоронців. Ми перебуваємо на порозі змін і важливо ці зміни вберегти", - зазначив керівник патрульної служби Львова.

Патрульна поліція Львова виповнилось: перші підсумки (ФОТО) (фото) - фото 2

Патрульна поліція Львова виповнилось: перші підсумки (ФОТО) (фото) - фото 2

Хто висловлював певні сумніви щодо змін у правоохоронній системі Львова зокрема, і країни в цілому, нерозривно пов’язували це із тим, що патрульні певний час мають працювати разом із міліцією. Мовляв, “стара гвардія” швиденько роз’яснить "зеленим" хлопцям що до чого і незабаром навчить їх своїм методам роботи.

У нас зовсім інша концепція роботи, інше розуміння нашої праці

"Я скажу так: непорозуміння між нами були і будуть. Адже патрульні — зовсім інші люди. У нас зовсім інша концепція роботи, інше розуміння нашої праці. Проте зазначу, що ніяких глобальних непорозумінь чи конфліктів між нами не виникало. Кожен із нас виконує свою роботу. Ми допомагаємо нашим громадянам, намагаємося ефективно виконувати свої завдання. На міліцію не звертаємо уваги", - сказав Юрій Зозуля.

Вже у суботу, 7 листопада почне діяти Закон "Про національну поліцію". Це означає, що на зміну застарілій системі органів правопорядку приходять нова система, яка отрумає повний юридичний статус та має прискорити перехідний процес від міліції до поліції. Національна поліція має замінити усі міліцейські органи у всіх містечках та селах нашої країни.

Найголовніше для поліцейських — зрозуміти ким вони є насправді

"Є ідея, є концепція нашої роботи, якої ми намагаємося дотримуватись. Найголовніше для поліцейських — зрозуміти ким вони є насправді. Зрозуміти суть своєї роботи, свої завдання. Адже ми працюємо не заради себе, а в першу чергу — заради людей. І серед поліцейських я бачу це розуміння. Вони все прекрасно усвідомлюють і незважаючи на проблеми рухаються вперед. Я в них вірю і думаю, що все у нас буде гаразд", - запевнив Юрій Зозуля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032_ua #патрульна_поліція #підсумки_роботи #новини #суспільство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...