Помічник

Як перевірити, чи на Ваше ім’я не оформили кредит
Гроші
4 materials
1

Щоби уникнути незаконного оформлення кредиту на Ваше ім’я шахраями та несподівано не отримати відмову в кредиті чи судову повістку за несплату позики, необхідно стежити за своєю кредитною історією.

2
Що таке кредитна історія?

Кредитна історія — це відомості про виконання зобов’язань кредитного договору людиною, що взяла позику. На основі цієї інформації працівники банків проводять аналіз та оцінку кредитоспроможності позичальника, тож саме від вашої кредитної історії залежить схвалення чи відмова у видачі кредиту, а також збільшення чи зменшення бажаної суми позики.

3
Як перевірити кредитну історію?

Усі дані про кредитну історію можна переглянути в Українському бюро кредитних історій (УБКІ). Це можна зробити декількома методами:

  • Кожен громадянин України має право один раз на рік або ж у разі відмові видачі позики отримати свою кредитну історію безкоштовно. У такому випадку потрібно надіслати заяву на поштову адресу ТОВ “Українське бюро кредитних історій”, 49044, м.Дніпро, а/с 2733. З прикладом заяви можна ознайомитись ТУТ. Відповідь Вам повинні надіслати протягом 2-х днів після отримання вашого звернення. Якщо Ви захочете переглянути кредитну історію ще раз, тобто вдруге за рік, то таке звернення коштуватиме Вам 50 грн.
  • Також кредитну історію можна отримати в режимі онлайн на сайті УБКІ і це коштуватиме 50 гривень. Щоби скористатися послугою потрібно обов’язково зареєструватися на сайті УБКІ. Це можна зробити ТУТ.
  • Щоби раз і назавжди переконатися у відсутності шахрайських кредитів на Ваше ім’я можна підключити послугу “СтатусКонтроль” на сайті УБКІ. При активації вказаного додатку при кожному оформленні позики Вам приходитиме сповіщення. Тобто при виникненні будь-яких неточностей Ви зможете негайно звернутися за допомогою до працівників банку. Проте “СтатусКонтроль” є платною послугою і має 3 тарифних плани: Мінімальний (15 грн в місяць), Максимальний (45 грн в місяць) та Максимальний + (55 грн в місяць). Підключити “СтатусКонтроль” можна ТУТ.
4
Що робити, якщо на мене взяли кредит?

Якщо у Вашій кредитній історії є позика, яку Ви не отримували, тобто на Ваше ім’я шахраї оформили кредит, Ви можете:

  • Оскаржити дані беззпосередньо в кредитній історії. Подати заявку на оскорження в бюро можна ТУТ. Зазначимо, що для подання заявки потрібно обов’язково авторизуватися на сайті з допомогою номеру мобільного телефону. Якщо кредитор підтвердить хибність інформації, то корективи внесуть у Вашу історію. В гіршому випадку — Ви маєте право додати до кредитної історії власний коментар щодо оскаржування розміром до 100 слів.
  • Звернутися в банк, в якому на Вас взяли кредит. Для цього потрібно буде знову ж таки подати заяву, в якій треба зазначити особисті дані (ПІБ, адресу реєстрації, номер телефону) і детально описати ситуацію щодо хибної позики в кредитній історії. Після отримання заяви, відділ безпеки банку зобов'язаний провести розслідування.
  • Звернутися до правоохоронних органів і написати заяву про шахрайство. Можете звернутися в юридичну консультацію, там Вам допоможуть відповідно написати заяву про необхідність перевірки факту шахрайства. Подати заяву можна відразу при виявленні невідомого кредиту, не обов’язково чекати результатів розслідування банку. Отримавши Вашу заяву, правоохоронці порушать кримінальну справу про “Шахрайство”, проведуть розслідування і передадуть справу до суду.

У багатьох випадках подібні справи закінчуються успішно для жертви шахрайства: навіть якщо злочинця не знаходять, але сам факт злочину був доведений, банк йде на поступки і заморожує ваші борги.

Повне або часткове копіювання забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?