Помічник

Інструкція: що робити, якщо побачите незаконну вирубку дерев
Будинок і побут
8 materials
1
Інструкція
З огляду на те, що у Львові останнім часом досить гостро стоїть питання вирубки дерев, сайт 032.ua підготував для своїх читачів покрокову інструкцію: що робити, якщо ви бачите ймовірну незаконну вирубку дерев.
 
Отже, якщо ви помітили, що на території міста вирубують зелені насадження і підозрюєте, що це може бути незаконно - дотримуйтеся кількох простих вказівок.
2
Попросіть у робітників дозвіл на вирубку
На будь-яку вирубку дерев має бути відповідний документ, де вказується хто і чому має знести дерево, за висновками комісії. Оскільки така діяльність на території міста здійснються за бюджетні кошти (читайте - податки), львів'яни мають законне право побачити документацію.
 
Додамо, що наявність таких документів є обов'язковою, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1045 від 01.08.2006.
 
Коли ви добилися того, що вам таки дали якісь папери, переконайтеся, що це саме копія дозволу, а не сторонній папір. Зверніть увагу на таке:
  • назву документа і формулювання (акт обстеження, ордер  чи рішення про будівництво);
  • дату, що зазначена у документі;
  • назва вулиці, де проводять роботу;
  • вид і кількість дерев, які підлягають знесенню;
  • наявність печаток та підписів.
 
У випадку, якщо підстави для вирубки на Вашу думку, недостовірні, наприклад, замість сухостійних дерев по документації, рубають цілком здорові і зелені, то постає питання про незаконний дозвіл до органів місцевого самоврядкування.
 
Якщо робітники говорять про омолодження дерев, а надворі літо, осінь чи навіть зима - викликайте поліцію, бо такі процедури проводять лише навесні.
3
Фотографуйте і знімайте на відео
У критичній ситуації, не соромтесь зафіксувати факт незаконної вирубки дерев на фото або відео. Це дозволить проаналізувати ситуацію і буде доказом при зверненні у відповідні органи.
 
Насамперед, сфотографуйте чи зніміть на відео документи, номери робочих машин і самі дерева.
4
Немає дозволів - викликайте копів
Якщо робітники відмовилися надати вам дозвільні документи, сміливо викликайте поліцію!
 
Важливо не лише дочекатися приїзду правоохоронців, але й, по можливості, затримати вирубку та не дати винуватцям дійства втекти.
 
До цього слід залучати якомога більше людей, до прикладу, мешканців навколишніх будинків, разом із якими надалі вимагати показати дозвіл на вирубку.
 
Також бажано дізнатися прізвище, ім'я й по батькові, посаду та місце роботи осіб, які шкодять зеленим насадженням. 
5
Проконтролюйте дії поліції
Коли правоохоронці вже прибули на місце події, залишайтеся там і дочекайтеся, поки зафіксують факт злочину, тобто напишуть протокол.
 
Переконайтеся, що усі дані зафіксовано правильно, зокрема, ім'я правопорушника чи назву підприємства.
 
Чим більше при цьому буде свідків - тим краще.
 
Якщо ж наряд поліції не приїхав, викличте ще один.
6
Повідомте про порушення Екоінспекцію
У разі, якщо дозволів на вирубку дерев немає, повідомте про порушення Державну екологічну інспекцію у Львівські області - тел.: (032) 238 73 70 (приймальня).
 
На місце події прибудуть екоінспектори, які одразу складуть протокол про відшкодування завданих місту збитків.
7
Зверніться у Львівську міську раду
Якщо Вам відмовили у наданні дозвільних документів чи сказали, що таких немає, зверніться до органів місцевого самоврядування.
 
Найпростіший і законний спосіб - написати офіційний запит на публічну інформацію про те, на яких підставах відбувалась вирубка дерев. У цьому випадку, згідно зі законом, Вам повинні надати офіційну письмову відповідь.
 
Найкраще формулювання: "Прошу надати дозвільні документи на роботу із зеленими насадженнями, яку здійснили *день.місяць.рік* за адресою *...".
8
Контролюйте постфактум
Повідомити відповідні інстанції про порушення - це ще не кінець.
 
Якщо дерева дійсно вирубували без дозвільних документів та погоджень, про що є висновок екоінспектора, дізнайтеся статус протоколу в поліції.
 
Не забувайте публічно поширювати інформацію про порушення, якщо таке дійсно було, аби порушників покарали.

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?