Помічник

Як підписати декларацію із сімейним лікарем
Допомагаємо розібратися
4 materials
1

Станом на 3 вересня декларацію із сімейним лікарем підписало 417 тис містян – це 55% від прописаного населення Львова.

Для тих, хто ще не встиг заповнити декларацію із лікарем або ж не знає, як це зробити, 032 підготував коротку інструкцію.

2
Крок 1. Оберіть заклад і лікаря

Сьогодні ви можете підписати декларацію із лікарем у будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації.

Медзаклад, де можна підписати декларацію, легко впізнати за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».

Зверніть увагу! Неважливо, чи це був ваш сімейний лікар раніше чи ні.

Якщо вам подобається ваш сімейний лікар, то ви можете підписати декларації із ним. Якщо ж ні – то обрати його у будь-якому іншому закладі.

3
Крок. 2 Візьміть із собою необхідні документи

Сьогодні пацієнт при підписанні декларації має тільки показати один із документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП).

Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з їїбатьків або опікунів.

4
Крок 4. Підпишіть декларацію

Термін дії декларації про вибір лікаря продовжили до 1 січня 2020 року.

Тому сьогодні немає необхідності спеціально для цього приходити у заклад.

Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний. Тому, прийшовши до лікаря, надайте йому ваші дані, що він ввів їх в електронну систему.

Після цього на Ваш мобільний надійде SMS з кодом. Його треба повідомити лікарю.

Із системи «Електронне здоров’я» медичний працівник роздрукує декларацію з вашими даними— уважно перевірте, чи все правильно. Якщо виявили помилки, повідомте про це, і працівник виправить їх та роздрукує декларацію ще раз. Якщо все правильно, буде роздруковано ще один ідентичний примірник декларації.

Наступний крок – це підпис декларації. Необіхдно підписати обидва примірники декларації, а сімейний лікар (педіатр, терапевт) проставить на них дату, підтвердить декларацію своїм цифровим електронним підписом і відправить в систему «Електронне здоров’я».

Це означає, що Ви офіційно задекларували свого лікаря і згодом гроші за Ваше медичне обслуговування в цього лікаря Національна служба здоров’я скерує саме в цей медичний заклад, де працює сімейний лікар (педіатр, терапевт).

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?