10:15, 8 грудня 2011 р.
У Львівській філармонії відбулось прем’єрне виконання двох музичних творів відомих українських композиторів
5 грудня за підтримки управління культури Львівської облдержадміністрації на сцені Львівської обласної філармонії відбулося прем’єрне виконання двох музичних творів відомих сучасних українських композиторів – Олександра Козаренка та Юрія Алжнєва, повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Знаковим є те, що цій мистецькій події був притаманний елемент символізму, бо в одній концертній програмі прозвучала музика митців, що належать двом різним культурним полюсам України – О.Козаренко творить та проживає у місті Львові, а Ю.Алжнєв своє мистецтво вершить у Харкові.
Першим з виконаних творів була “Співанка про Василинку” або “Поема про гуцулку Василинку” створена О.Козаренком за однойменним віршем поетеси Софії Майданської – авторки поетичних і прозових творів, численних сценаріїв та лібрето. Свого часу С.Майданська закінчила Львівську державну консерваторію (клас скрипки), Вищі літературні курси в Москві. Вона є лауреатом літературних премiй “Благовiст” та iмені Олеся Гончара, отримала нагороду імені Лесі та Петра Ковалевих (США). Заслужена діячка мистецтв України, член Національної спiлки письменникiв України з 1979 року.
“Поему про гуцулку Василинку” С.Майданська написала в 1977 році. У цьому ж році цей вірш увійшов до її першої поетичної збірки “Мій добрий світ”.
Композитора Олександра Козаренка та поетесу Софію Майданську поєднують багаторічна дружба та плідна творча співпраця. Проте, не випадково композитор вибрав саме цей ранній вірш С.Майданської, як основу для свого музичного доробку. У цьому вірші поетеса опирається на фольклорний жанр “співанки-хроніки”. Зазвичай твори подібного жанру дуже трагічні за змістом і, свого часу, молода поетеса С.Майданська через символічний зміст згаданого вірша подає відчуття трагізму Голодомору в Україні. Відтак, Олександр Козаренко, як композитор, наближеними до фольклору музичними засобами зумів підкреслити глибину цього трагізму.
Другим виконуваним твором бала “Симфонія ланів” Юрія Алжнєва. У себе на Харківщині, композитор, перш за все, відомий своєю патріотичною позицією, який і власну творчість ґрунтує на національних символах. “Симфонія ланів” не є виключенням. Цей значний за своїми масштабами музичний конгломерат, має в основі два, так звані, ключі. Один – це фраза з “Велесевої книги”, а другий – фраза-епіграф Тараса Шевченка “Народе мій, хто тебе не мучив?..”.
На відміну від “Співанки” Олександра Козаренка, Юрій Алжнєв у власному композиторському задумі проводить розвиток від трагізму до просвітлених дзвонів, а відтак – до теми веснянки, яка за своїм значенням символізує радість буття.
Виконавцями програми цього музичного вечора був колектив Галицького академічного камерного хору під керуванням народного артиста України Василя Яциняка та студентський симфонічний оркестр Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка під орудою залуженої артистки України Зінаїди Остафійчук.
Диригенти настільки проникнулися ідеєю цих двох творів, що емоційно зуміли захопили львівську слухацьку аудиторію. Відтак, виконавці отримали найвищу оцінку знавців-професіоналів тапубліки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
11:24, 2 грудня
10:50, 25 листопада
14:26, 3 грудня
12:02, 3 грудня
live comments feed...
Коментарі