• Головна
  • На Львівщині є факти забору піску у місцях поховання померлих від холери
09:43, 8 грудня 2011 р.

На Львівщині є факти забору піску у місцях поховання померлих від холери

Голову Львівської ОДА Михайла Костюка просять впорядкувати місця масових поховань померлих в наслідок епідемії холери в області на початку ХХ століття.

З таки запитом на сесії Львівської облради 6 грудня виступила депутат Ганна Костюк.

За словами депутата, жителі Великомостівської зони Сокальського району звернулися із проханням допомогти встановити офіційні місця поховань часів І Світової війни, що померли внаслідок епідемії холери.

«Незважаючи на те, що дані поховання становлять небезпеку, офіційної інформації про їх стан чи наявність, місця розташування не має. Ні обласна санітарно-епідеміологічна станція, ні Управління держкомзему, ні Державний архів Львівської області, ні Управління охорони культурної спадщини не володіють даним питанням», – наголосила Костюк.

Особливе занепокоєння, за словами депутата, викликає той факт, що в місцях вищезгаданих поховань, враховуючи місце їх розташування, на даний час здійснюються несанкціоновані та незаконні розробки будівельного піску. «У зв’язку зі значним попитом на будівельний пісок на території Сокальського району, міст Червонограда та Львова дане явище набуло загрозливих масштабів», – наголосила Костюк.

«У зв’язку з тим, що на даний час ніхто не володіє інформацією про стан вищезгаданих поховань, реальною є небезпека зараження ґрунтових вод та безпосередньо людей, які беруть участь у розробках піску, а також тих що використовують їх в будівельних та інших цілях, спорами холери, що може в подальшому спричинити виникнення епідемії», – підкреслила депутат.

Вона звернулася із вимогою до голови ЛОДА організувати роботу на території Львівської області інспекції з охорони навколишнього середовища, земельної інспекції, УМВС, виконавчих органів та органів місцевого самоврядування, щоб провести інвентаризацію всіх поховань, що розташовані в межах та за межами населених пунктів, інформацію розмістити на сайтах райдержадміністрацій; визначити ступінь загрози навколишньому середовищу; терміново виявити в розрізі районів та населених пунктів та призупинити всі незаконні розробки будівельного піску; притягнути до відповідальності винних в порушенні законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...