• Головна
  • На Львівщині жінки масово судяться з державою за виплати по догляду за дітьми
11:34, 7 грудня 2011 р.

На Львівщині жінки масово судяться з державою за виплати по догляду за дітьми

У Львівській області жінки об’єднують свої зусилля, винаймають адвокатів і масово подають позови до суду з вимогою виплатити належні їм кошти по догляду за дитиною в повному обсязі.

Про це йдеться у звернені Львівської обласної ради до Президента України, прем’єр-міністра, Міністерства соціальної політики.

«Сьогодні всією Україною, і Львівщиною зокрема, шириться своєрідний рух жінок-матерів, які отримують соціальну допомогу з догляду за дитиною у віці до трьох років, за свої права.

Річ у тім, що нині соціальну допомогу по догляду за дитиною до трьох років жінкам виплачують у сумі 22,6% від розміру прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років (це 130-140 гривень на місяць).

Однак, згідно з чинним законодавством, розмір цієї допомоги повинен відповідати розміру прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років. Зменшення ж цих сум до 130-140 гривень відбулося через ухвалення законів про Держбюджет на 2007, 2008, 2009 роки», - йдеться у тексті звернення.

Суди у переважній більшості задовільняють ці позови – жінкам таки присуджують виплату різниці між належною їм сумою та тією, що її сьогодні реально виплачують. Однак, навіть маючи ці судові рішення, жінки-матері не можуть домогтися виплати належних їм коштів – управління соціального захисту населення відмовляються виплачувати гроші, мотивуючи це тим, що у бюджеті на такі «витрати» не передбачено грошей.

«В результаті цього точиться справжня війна між управліннями соціального захисту населення, які подають до суду зустрічні позови, та жінками-матерями. Тому ми просимо передбачити кошти в бюджеті України на виплату соціальної допомоги по догляду за дитиною до трьох років у повному обсязі жінкам-матерям, які отримали рішення судів, та зробити все можливе, аби погасити соціальну напругу в державі», - зазначають депутати облради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...