• Головна
  • А наскільки місцева влада відкрита для львів'ян?
суботня розмова
15:02, 3 жовтня 2015 р.

А наскільки місцева влада відкрита для львів'ян?

суботня розмова

Де-факто девізом Львова сьогодні є гасло “Львів відкритий для світу”. Те, що ми відриті для світу — це вже давно зрозуміло, але от питання, яке потребує відповіді — чи відкрита місцева влада до самих львів'ян.

Відкритість і публічність влади була чи не ключовою вимогою учасників Революції Гідності. Ця вимога не сходить з вуст українців, зокрема і львів'ян, уже півтора року. Зброя, яка може подолати корупційні схеми, незаконні дії посадовців — це прозорість влади. Чи стала місцева влада більш відкритою до львів'ян після усього, що ми пройшли?

Громадська мережа “Опора” проаналізувала Індекс публічності місцевого самоврядування. В результаті експерти прийшли до висновку, що у 2015 році Львів залишився на тому ж, одинадцятому місці, що і у 2014 році. Індекс публічності Львова сьогодні становить 53%. Нас обігнали такі міста, як Одеса,Сума, Київ, Чернівці, Вінниця, Івано-Франківськ.

Показник публічності формували, взявши за основу три принципи: прозорість, відкритість та підзвітність різних суб'єктів місцевого самоврядування.

Публічність ЛМР експерти оцінили так: публічність мера Львова становить 48 %, виконавчих органів – 66 %, а депутатів - 45 %.

Чому так? Якщо аналізувати роботу міського голови, то його відкритість було оцінено на 48% через те, що він публічно не звітує перед громадою. Робить це лише раз в рік і то запрошують туди не усіх львів'ян; до нього складно записатися на прийом і він не часто комунікує безпосередньо з мешканцями міста. Втім, Садовий практично щотижня записує відеозвернення до львів'ян. Ще у місті запрацювало кілька нових сервісів, Наприклад, особистий кабінет мешканця, для депутатів створили новий сайт, бюджетні надходження та видатки зробили візуалізованими. Також на сайті міськради можна знайти декларації про майно, доходи і витрати про мера Львова, заступників, керівників виконавчих органів та очільників райадміністрацій.

Рівень виконавчих органів оцінили на 66% в певній мірі через те, що не зафіксували прогресу у оприлюдненні нормативних документів.

До прикладу, рішення виконавчого комітету публікуються у розділі «Документи ЛМР». Втім, самих проектів рішень, ніхто з мешканців побачити не може, оскільки їх немає на веб-сторінці.

Завчасно львів'яни можуть ознайомитися лише з проектами порядків денного наступних засідань. А інформація про детальну процедуру проведення громадських слухань чи інших механізмів громадської участі є відсутньою. 

Відзначимо, що в порівнянні із минулим роком рейтинг виконавчих органів зріс на 10%. На відміну від мера та депутатського корпусу, усі виконавчі органи звітують про свою діяльність, зокрема, безпосередньо перед громадою. А на сайті ради навіть присутня тема “Звіти 2014”.

Чималу кількість балів до рейтингу ЛМР додала ефективна робота Центру надання публічних послуг і електронна карта. 

А тепер про самих депутатів. Нагадаємо, що їхню публічність оцінили у 45% із 100%.

Чому? Хоч в загальному доступі є графіки прийому громадян, їх зрідка проводять регулярно. 

Також депутати ігнорують проведення громадських слухань. Візьмемо до прикладу, проміжок часу з 1 липня 2014 р. по 10 вересня 2015 р. За це період у Львові відбулося 36 слухань. Знаєте скільки з них ініціювали депутати? Тільки 1.

І що найгірше, місцеві обранці не звертають уваги на ст.16 чинного ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», де повідомляється, що депутати мають звітувати перед своїми виборцями не рідше, як один раз на рік. Не кращою є ситуація і зі звітуванням постійних комісій ради про свою роботу.

Єдиний плюс у роботі депутатів — це те, що у них є свій інформаційний портал. 

Замість епілогу.

1 жовтня, у стінах Львівської міської ради відбулася остання сесія, яка тривала два дні. Уже за кілька тижнів, львів'яни обиратимуть нового мера Львова та новий склад депутатів міськради. І якою буде подальша робота місцевої влади, як її оцінять експерти у наступні роки, зараз залежить тільки від рішення кожного львів'янина.

Автор: Ірина Даракова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032_ua #депутати #міськрада #як_працювали_депутати
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...