• Головна
  • Сморід у Львові: що робити далі?
17:40, 2 жовтня 2015 р.

Сморід у Львові: що робити далі?

Останніми днями підозрілий сморід у Львові став просто нестерпним. Посадовці від цього «відхрещуються», і заявляють, що непримного запаху не відчувають. Натомість мешканці просто-таки обурені “ароматами” свого міста. Сморід, який на початку відчували в центральній частині міста поширюється у інших районах і стає настільки надокучливий, що ігнорувати його просто неможливо.

2005 рік. Уперше неприємні запахи у Львові з’явилися за часів мера Любомира Буняка. Але тоді неприємний запах надокучав львів’янам недовго, тому невдовзі всі про нього забули.

2006 рік. Вдруге про сморід заговорили вже наступного року. Тоді посаду міського голови вже очолював Андрій Садовий. Особливо їдким запах став у вересні, що викликало у місті справжню паніку - місто саме готувалося святкувати своє 750-річчя. Напевно саме через це у Львові, 20-го вересня того року, відбулася нарада з представниками “Львівводоканалу", львівських ЖКГ, ЛОДА та санепідемстанції, щодо цієї проблеми. Учасники вирішили, що основним джерелом виникнення специфічного запаху може бути несправність дощоприймачів на дощовій мережі каналізації та відсутність гідрозатворів на них.

Щоправда, тоді головний інженер «Львіводоканалу» Володимир Садовий запевнив, що каналізаційна мережа у місті справна, а відтак не може бути джерелом смороду. «Цей запах є в повітрі. Ми ж повітря не обслуговуємо», – заявив тоді він.

Таку ж позицію зайняв і Андрій Садовий. Але пан мер тоді знайшов винуватця львівських ароматів: “Причиною смороду у Львові є очисні споруди на “Ензимі” та несприятливі вітри”, - запевнив Андрій Садовий.

Тоді реальної причини знову не знайшли. Очевидно, що вітер став “правильним” і проблема знову ж таки, зникла сама собою.

2007 рік. Але проблема вирішилась тимчасово, оскільки серпень 2007 року нагадав про себе не тільки спекою, але й “пахучими ароматами”.

Про неприємність заговорили і чиновники міста, а саме в.о. міського голови міста Олег Синютка. Але неприємні запахи, на його думку, виникають через несприятливі вітри та зону атмосферного тиску.

Натомість лікар відділення комунальної гігієни міської санепідемстанції Володимир Олійник, запевнив, що причиною смороду є загнивання в колекторах каналізаційної системи. А знищити неприємний запах на вулицях міста можна лише капітально промивши та прочистивши каналізаційну систему.

2012 рік. Проблема рушила із мертвої точки лише перед Євро-2012. Тоді у поширенні сморіду звинуватили підприємства “Ензим”, “Світоч” та Львівський пивзавод.

За словами тодішнього в.о. директора ЛМКП «Львівводоканал» Степана Пакіжа, саме ці підприємства були винуватцями у поширенні неприємного сморіду у Львові.

“Ситуація є складна, тому що каналізаційно-очисні споруди розраховані на нормальні побутові відходи і непідготовлені до того, щоб забирати ті відходи, з якими не справляються очисні споруди тих чи інших підприємств, які повинні це робити»”, - заявив Пакіж.

Тоді справа навіть обернулося судовим позовом ЛМКП до "Львівської приватної броварні”, паралельно готувався позов і на “Ензим”. Однак на цьому все й затихло, а місцяни, очевидно задоволені тим, що проблема нарешті рушила з мертвого місця, досить швидко забули про надокучливий сморід.

У 2013-2014 роках, сморід періодично виникав у різних частинах міста. Найнестерпнішим він був для львів’ян на Великдень 2014 року. Але знову ж таки, через те, що проблема носить скоріше ситуативний характер, чиновникам легше просто не звертати на неї увагу.


Після невеликої паузи, “аромати” повернулся до Львова вже у нинішньому, 2015 році. Так, на неприємні запахи жалілися жителі вулиці Зеленої. У “Львіводоканалі” заявили, що сморід з’явився через те, що деякі підприємства міста вночі несанкціоновано скидають у міську каналізацію свої стоки. У підприємстві запевнили, що до порушників застосуть жорсткі заходи і змусять припинити забруднювати повітря у Львові. Щоправда, які саме підприємства зливають свої стоки просто у місто, поки що тримають у секреті.

Читайте також: Сморід у місті через старі каналізаційні комунікації, їх треба міняти, - львів’яни про неприємний запах у Львові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032_ua #сморід_причини #новини_032_ua
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...