Проблема безпритульних тварин - 032.ua

Проблема безпритульних тварин

Безпритульні тварини – ахіллесова п'ята львівських зоозахисників та волонтерів. Вже не один рік мешканці міста сперечаються про гуманність методів урегулювання кількості тварин-безхатьків (стерилізація, аборти, присипляння) та про стосунки таких тварин із людьми на вулицях.

Тварини, які живуть на вулиці й не мають відповідних щеплень, можуть стати переносниками хвороб – один із основних аргументів проти собак на вулицях. І небезпідставний. Собача чума(чумка), ентерит, лептоспіроз та інші – поширене явище для безпритульних тварин. Але представники ЛКП «Лев» знайшли спосіб боротися із цими хворобами, не знищуючи самих собак.

«До того часу, як я сюди поступив, не було практики, коли закуповували тести, щоб продіагностувати чуму.  Тепер це діагностується нами. Раніше це було нормою, коли сюди поступала собака, ніхто не знав, що в неї чума, всі хворіли поголовно, частина помирала і на цьому все закінчувалось. А та частина, що не вмерла, отримувала вакцинацію природну, бо пережила хворобу. Так вирішувалось це питання тоді. Зараз усе зовсім інакше», - пояснив директор ЛКП «Лев», Олег Мацех.

«Скандал із чумкою – банальна провокація», - директор ЛКП «Лев»

Раніше в ЗМІ поступала інформація про чумку на підприємстві, проте Олег Мацех вважає скандал звичайною провокацією.  За його словами, відпущені тварини були здорові, провакциновані, а діяльність самого ЛКП відповідала всім санітарним нормам.

«Це було не що інше, як банальна провокація. Тому що всі відпущені нами собаки були здорові та під контролем. Частина їх поїхала в притулок «Милосердя», частина – віддана на руки опікунам. Ці всі собаки були вакциновані і не контактували із хворими. Хворі собаки знаходились в окремому ізольованому місці в зоні карантину, під наглядом окремого персоналу», - сказав директор ЛКП «Лев».

«Нами були проведені додаткові дезінфекційні засоби, і на сьогоднішній день було кілька перевірок з міліції, прокуратури, державної ветеринарної служби.  Всі служби підтвердили професійність дій ЛКП в цей період , жодних порушень не було.  Це нормальна виробнича діяльність. А те, що хтось намагається використати будь-який привід і підняти львів'ян, то це на його совісті. Ми ж можемо документально довести правильність наших дій: є журнал, де ми ведемо облік передачі собак опікунам. Навіть коли собака повертається назад у заражену зону, вона провакцинована і немає жодної загрози захворіти повторно», - додав Олег Мацех.

На думку Олега Мацеха, процедура вакцинації допоможе побороти вуличні хвороби безпритульних тварин. Та стовідсоткову гарантію знищення інфекції дасть лише додаткова вакцинація домашніх улюбленців.

«Треба зрозуміти ще одне: не тут чумка, а там – на вулиці. Не тут вона була вирощена штучним методом і поширюється по Львову, а це собаки, які постійно сюди поступають, приносять її і навіть страшніші хвороби. Ми виліковуємо тварин  і вакцинуємо здорових собак, щоб попередити повторне захворювання. Якщо би ще всіх домашніх тварин вакцинували, ми би подолали цю проблему, як подолали люди явище чуми в містах», - вважає директор ЛКП «Лев».

Ні – автаназії, так – новітнім методам

Ще одна проблема, яка стосується братів наших менших – негуманне ставлення  до мешканців вулиць. Через те, що багато хто побоюється поширення уже названих собачих хвороб, раніше дорослих собак піддавали обов'язковій автаназії (присиплянню), а новонароджених цуценят просто-напросто топили. Зараз у Львові такі методи офіційно заборонені.

За новим «Проектом регулювання чисельності тварин у місті Львові на 2015 – 2020 рр.»  депутата Львівської міської ради, Анатолія Забарила, здійснювати автаназію можна буде лише у двох випадках: коли собака невиліковно хвора або при наявності порушень у поведінці тварини, які є незворотними та не підлягають змінам. Таким чином, тварин не вбиватимуть, а лікуватимуть, стерилізуватимуть та шукатимуть прийомну сім'ю або випускатимуть на попереднє місце перебування.

Також, згідно з цим проектом, єдиний комунальний орган, який має право займатися питаннями безпритульних тварин – це ЛКП «Лев».

«З початку року нами відловлено 326 собак, з яких 250 - простерилізовано. Чому не всіх простерилізовано? Є часом протипокази, часом відловлюємо уже стерилізованих тварин», -  пояснюють у ЛКП «Лев».

«У Львові нами нараховано 600 безпритульних собак. Ми рахували 5 днів, при чому 2 рази, за участі Львівської ГО «Nature Watch», яка має ліцензію та професійно рахує за світовою методикою. Якщо ми зможемо по 5 собак в день відловлювати, це означає – по 100 в місяць, і 600 – за півроку. Отже, кожна собака як мінімум раз в рік або раз в півроку потрапить в нашу клініку. За рахунок чіпування і обліку, навіть якщо їй зірвуть кліпсу, ми зразу відслідкуємо, коли їй робилась вакцинація, бо вакцинація дійсна лише один рік і її треба проводити щороку», - підсумував директор підприємства, Олег Мацех.

Крім цього, зовсім нещодавно у ЛКП «Лев» з'явились новітні устаткування для відлову тварин, що зробить процедуру більш швидкою та безпечною, як для собак, так і для людей. Серед отриманого інвентарю: рушниці-шприцемети, сіткомети, сачки, щипці, оновлені безпечні петлі з фіксацією, ультразвук та рукавиці з м'якою обшивкою.

«Нові приладдя – такі, якими користуються в світі. До цього часу тварин відловлювали руками або петлею, а більшість собак не підпускають відловлювача ближче, ніж на 10 метрів. Рушниця-шрицеметр - засіб, коли з відстані 50 метрів можна шприцом із спеціальною рідиною (наприклад, снодійним) влучити у собаку і вона через якийсь час знерухомлюється. Тоді її можна переміщати в машину», - пояснив Олег Мацех.

У інвентарі ЛКП є також спеціальні клітки, які підприємство надає людям для відлову й переноски котів, які стерилізуються. Відсувна стінка дозволяє акуратно притиснути кота і ввести укол снодійного чи знеболювального. Незабаром на підприємстві очікують великі клітки-капкани для відлову собак.

Співпраця як шлях вирішення проблеми

Новий директор ЛКП «Лев», Олег Мацех усіма можливими способами старається покращити життя безпритульних тварин. Для цього він налагоджує контакти зі спонсорами та благодійниками, за кошти яких проводиться капітальний ремонт підприємства, закупівля новітніх обладнань та лікарських засобів.

Крім цього, у ЛКП розробили цілий план із вирішення проблеми безпритульних тварин. Поетапно це виглядає так: відлов тварини – лікування – стерилізація – прилаштування/відпуск на попереднє місце перебування.

«На завершення всієї програми найважливіше запустити прилаштування. Тобто, щоб у Львові стало нормою, навіть модним, прилаштовувати безпритульну тварину, а не шукати собі іграшку для власного задоволення», - вважає Олег Мацех.
Також незабаром працівники ЛКП збираються запустити проект реєстрації тварин по жетончиках, а також проект із адопції тварин. Останній передбачає, що за допомогою мережі інтернет, люди будуть зацікавлюватись тваринами, які перебувають на підприємстві та забиратимуть улюбленця собі додому.

«Проект адопції поки існує лише як проект. Ми почнемо запускати його в віртуальному просторі: розробимо сайт, де ви зможете побачити кожну тварину, яка знаходиться в ЛКП; там будуть відео, фотографії, історія тварини. Наступний етап – об'єднати всі сайти спільно з притулками, опікунами, людьми, які перетримують у себе тварин, та створити єдину інформаційну базу по безпритульних тваринах. Після цього використати оновлене приміщення та окремого працівника для реалізації проекту», - розповів директор ЛКП «Лев».

Центр буде розміщений біля трамвайної зупинки поруч з ЛКП, там же можна буде проконсультуватися щодо стану здоров'я тварин. Кошти будуть отримані частково з міськради, частково – від грантодавця.

«Ми поставили досить амбіційні плани, які поки-що не реалізовані в жодному місті України, а саме: показати і довести, що програма відлову – стерилізації - відпуску є ефективною, на відміну від програми автаназії, і що вона лише тоді ефективна, коли появляється лояльність мешканців до цих собак. Адже рівень агресії цих тварин – це всі повинні знати – дуже чітко відображає рівень агресії людей, це причинно-наслідковий зв'язок. Все, що ми створимо – це буде тільки база, а ключове, що треба буде змінювати – це психологія людини», - вважає Олег Мацех.

Автор: Євгенія Пласконь

Львів новини 032_ua безпритульні_тварини Україна собаки Мацех
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
9 грудня близько 15 години на Личаківському цвинтарі відеокамери зафіксували невідомих молодиків, які намагались пошкодити конструкції біля скульптур левів. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради. За словами директора "Личакова" Михайла Нагая, чотирьох осіб затримали правоохоронці, які з'ясовують обставини події. Самі конструкції не сильно постраждали: молодики встигли відламати лише кусок конструкції, площею 35 см. Читайте також: Індійські т...
Бізнес
На початку серпня цього року львів'яни зазнали тимчасових незручностей, пов'язаних зі зйомками реклами у центрі міста. Як з'ясував кореспондент сайту 032.ua, на площі Ринок, біля Гарнізонного храму та біля Оперного театру знімали рекламу для ТМ «Kit-Kat». Ці локації перекривали для пішоходів на момент зйомок. Читайте також: Тест пам'яті: згадайте тексти українських колядок Попри те, що ролик орієнтований на зарубіжного глядача, пропонуємо вам його переглян...
Це цікаво
Не за горами Новий Рік та Різдвяні свята, у повітрі пахне мандаринками та хвойними деревами, а вже за кілька днів у Львові традиційно встановлять головну зимову прикрасу - ялинку. Сайт 032.ua вирішив зробити невеликий екскурс у минуле та згадати, якими були центральні ялинки Львова у радянський час та в період незалежності України. Післявоєнний період На Галичині здавна зимовий період розпочинався святкування Дня Святого Миколая, відзначенням католицького...
Влада
Днями у Верховній Раді України прийняли постанову, яка дозволяє проводити подальше розслідування щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. Тимчасова слідча комісія ВРУ продовжить роботу по цьому питанню ще на шість місяців з моменту прийняття Постанови. Зазначимо, що свою роботу комісія розпочала у червні 2018 року. Нагадаємо, що члени комі...
Влада
Днями у Верховній Раді України зареєстрували звернення до Кабміну, СБУ, Генпрокуратури, Нацполіції та інших правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування щодо посилення боротьби з проявами ксенофобії та антисемітизму в державі. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. Законопроект передбачає запобігання вчиненню злочинів на ґрунті ненависті, а також захист прав громадян єврейського походження і єврейської громади. Засуджується також вандал...
Суспільство
Сьогодні, 9-го грудня у Львові в квартирі будинку по вулиці Миколайчука,22, знайшли тіло молодого чоловіка, який виявився патрульним поліцейським. Інформацію про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук оприлюднив депутат міської ради Львова Ігор Зінкевич. У своємо дописі він зазначає, що правоохоронець помер у квартирі, де гостював. Слідчо-оперативна група, яка працювала на місці події, ознак насильницької смерті на тілі чоловіка не виявила. Згодо...
Пригоди
8 грудня близько 19 години біля ТРЦ "King Cross" задимівся автобус №10. Як повідомили у прес-службі АТП-1, пожежі в транспортному засобі не було, виникло задимлення через перегрів гумової труби. За попередньою інформацією, водій висадив пасажирів із салону, а саме задимлення ліквідували. Читайте також: Літак ДП "Львівські авіалінії" виставили на торги У інциденті ніхто не постраждав. Автобус перебуває на ремонті, його знову випустять на маршрут у вівторок,...
Бізнес
12 грудня з аукціону реалізують літак Як-42Д Державного підприємства "Львівські авіалінії". Як повідомили у відділі інформаційно-аналітичної роботи ГТУЮ у Львівській області, у виконавчій службі перебуває справа, де боржником є ДП "Львівські авіалінії". Відповідно до матеріалів провадження, із підприємства мають стягнути заробітної плати на загальну суму 5,3 мільйона гривень. Читайте також: У Львові ветерани АТО сфотографувались із безпритульними собаками...
Пригоди
8 грудня о 12 годині на трасі Тернопіль - Львів - Рава-Руська у Пустомитівському районі зіткнулись два автомобіля. За даними відділу комунікації поліції Львівщини, не розминулись "Пежо" під керуванням 45-річного мешканця Хмельниччини та "Сітроен", за кермом якого перебував 28-річний мешканець Тернопільщини. Унаслідок автопригоди постраждала пасажирка автомобіля "Сітроен", 34-річна мешканка Тернопільської області. Читайте також: У Львові ветерани АТО сфотог...