Нова карта українського туризму: на що наші співвітчизники обміняли Крим

Крим завжди був ключовим туристичним центром України. Однак після російської окупації в'їзд на півострів для рекреації виявився закритий. Причин змінити ПБК на будь-який інший курорт безліч, від ідеологічних до банальних - перетин адмінграніци з Кримом стало важким. Не дивно, що сьогодні Крим залишається "нежилим", з туристичної точки зору, півостровом. Про те, як і на що українці проміняли відпочинок у Криму, розбирався кореспондент CitySites.

 У Києві немає моря, але є історія, музеї та розваги

 Київ - традиційно епіцентр культурного туризму. Тут починалася Київська Русь, будувалися фортеці Російської імперії, творилася сучасна історія України. Як не дивно, половина туристів приїжджає в столицю з-за кордону. Так, за інформацією заступника голови КМДА Галини Старостенко, в 2014 році, незважаючи на розпал військових дій на сході України, до Києва приїхало близько 1,8 млн туристів.

 Для багатьох іноземців ключовою пам'яткою залишається центральна площа столиці - місце, де кувалася демократія України, і були 2 революції.

ФОТО_2

 Окрім іншого, Київ - це центр розваг. Тут зосереджено безліч ТРЦ, кінотеатрів, ресторацій та проводиться велика кількість фестивалів. Зрештою, у столиці зберігся мальовничий ландшафт - правий берег Дніпра являє собою горбисту гряду з великою кількістю оглядових майданчиків.

ФОТО_1

 До речі, в самому центрі Києва туристи можуть доторкнутися до старовинної історії. Неподалік від Андріївського узвозу розташована Пейзажна алея. Тут були побудовані перші дерев'яні зруби Києм, Щеком і Хоривом. Пізніше середньовічна фортеця розвивалася князем Володимиром і Ярославом. У зв'язку з тим, що основним матеріалом середньовічного зодчества було дерево, від княжих палаців нічого не залишилося. Однак для тих, хто хоче побачити середньовічне місто своїми очима, під Києвом реконструктори зводять Київ епохи Володимира в масштабі 1 до 1.

ФОТО_3

 Харків розвиває зелений туризм

 Під Харковом будується екологічне село, яка буде відображати архітектуру різних народів світу. Хутір "Вороняча слобідка", розташований у селі Мелеховське, поруч із залишками Параскевської фортеці. Цей хутір - початок екологічного села, де всі будинки будуть зведені з глини з соломою.

деревня3

"У нас будуть будиночки з різних країн. Поки у нас є кілька робочих будиночків, ми розводимо худобу, вирощуємо овочі та фрукти. Думаю, такий вид відпочинок зацікавить жителів великих міст", - розповів творець хутора Віктор Ворона.

В екологічному селі є свої коні, гуси, кози і навіть бізони.

 Одеса забирає туристів у Криму

 Одеса - традиційно морський курорт. І, зрозуміло, після втрати Криму, сюди хлинули туристи з усієї України.

 За інформацією директора туристичного інформаційного центру Віктора Аксанюка, сьогодні одеські готелі завантажені на 90-100%.

 "В Одеській області є 280 готелів, які одночасно можуть прийняти 16 500 чоловік, також 700 баз відпочинку і 29 санаторіїв, які можуть забезпечити ще 200 тисяч чоловік одноразової поселення. В даний момент спостерігається 90% -100% заповненість. Тобто якщо ви захочете оселитися компанією 5-6 чоловік, це буде складно, практично неможливо, а одиночне поселення десь ще можна знайти ", - розповів Аксанюк.

 За останній рік в Одесі сильно змінився склад туристів.

 "Раніше, в основному, відпочинок в Одесі був орієнтований на росіян і білоруських туристів, для яких наші високі ціни здавалися низькими ... Зараз масово хлинув внутрішній турист. Причому, якщо раніше всі, хто жив по праву сторону від Дніпра, відпочивали в Криму, а по ліву - в Одесі, то тепер і правобережна, і лівобережна Україна, і Київ приїжджає до нас. Але це той турист, який рахує гроші ", - говорить експерт.

 Також зменшилася кількість туристів з Молдови у зв'язку з пропагандою на російських каналах. Крім того в Одесу стало заходити на багато менше круїзних лайнерів.

 Що стосується місць відпочинку, то вони також, переважно, пов'язані з морем. Велика кількість туристів приваблює курортний район Одеси - Аркадія. Тут зосереджені кращі нічні клуби Східної Європи з пляжними зонами і концертними майданчиками. У клубах Аркадії можна зустріти знаменитостей, політиків і діячів шоу-бізнесу.

ФОТО_5

 Всі гості Одеси неодмінно бували на Дерибасівській. Це центральна пішохідна вулиця з безліччю затишних ресторанів. Крім того, звідси недалеко до інших пам'яток: оперного театру, Приморського бульвару, Потьомкінських сходів, Воронцовського палацу.

фото_6

 Миколаїв - столиця суднобудування

Миколаїв - столиця суднобудування України. Тут розвивається водний туризм. Цього року кількість відпочиваючих збільшилася приблизно на 5-7% в порівнянні з 2004 роком. На території міста існують старовинні історичні об'єкти, якими пишаються жителі Миколаєва. До таких об'єктів і відноситься Миколаївська обсерваторія, єдиний в Україні музей суднобудування і флоту і найстаріший в Україні яхт-клуб.

Миколаївська обсерваторія була заснована в 1821 році і на сьогоднішній день продовжує функціонувати. Об'єкт розташований в центральній частині міста.

ФОТО_7

Також в Миколаєві є музей суднобудування і флоту, який був створений 1978 році. Експозиція музею розміщується у дванадцяти залах і налічує близько трьох тисяч музейних предметів. Найбільший інтерес викликають моделі суден китобійної флотилії та науково-дослідного флоту. Центральне місце займає вітрина з моделлю та матеріалами науково-дослідного судна для зв'язку з космосом - "Академік Сергій Корольов". Перлиною музею є діорама "Будівництво кораблів на Миколаївському адміралтействі в першій чверті XIX ст."

 Дніпропетровськ - ракети і козацька спадщина

Дніпропетровська область - батьківщина знаменитого петриківського розпису, яка є нематеріальною світовою спадщиною ЮНЕСКО. Для любителів індустріальних об'єктів у Дніпрі існує туристичний маршрут: музей ракет під відкритим небом - Національний аерокосмічний центр - Південмаш. Цей маршрут користується популярністю в іноземців, які багато чули про українські ракети і хотіли їх побачити на власні очі.

ФОТО_9

Голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, який ініціював розробку туристичної стратегії регіону, вважає, що при збільшенні потоку туристів до 500 тис. на рік, Дніпропетровська область зможе додатково заробити 2,5 млрд грн. На території Дніпропетровської області розташовано понад 80 готелів, 130 баз відпочинку, зареєстровано близько 240 туристичних організацій, 200 з них працюють у сфері міжнародного туризму.

 Кривий Ріг - епіцентр суворого промислового туризму

У приїжджих в Кривий Ріг є можливість спуститися в діючу шахту. Туристи опускаються на глибину 1350 м, де можуть покататися на вагонетці, оглянути квершлаги, штреки, орт-заїзди, гезенки, пункт відвантаження залізної руди, гірську техніку, ділянка з ремонту рухомого складу і багато іншого.

Також екскурсії проводяться на території кар'єру Південного ГЗК. Великий кар'єр має форму серця і став частиною програми всіх офіційних делегацій, які приїжджають в Кривий Ріг. Тут облаштовані спеціальні оглядові майданчики. Сучасні розміри кар'єра вражають: довжина - 3000 м, ширина - 2650 м, глибина - 339 м (по замкнутому контуру) або 404 (з нагірної частини), площа - 570 га.

Ще однією техногенної пам'яткою Кривого Рогу є провальні ландшафти. Це унікальне явища, які виникли в результаті обвалення верхніх підземних горизонтів шахт. Загальна площа провалів Кривбасу становить 3,4 тис.га

ФОТО_11 ФОТО_12 ФОТО_13 ФОТО_14

 Три головних туристичних пам'ятки Запоріжжя:

Запоріжжя - батьківщина козацтва. Головною туристичною Меккою Запоріжжя є Хортиця - єдиний у своєму роді великий річковий острів зі своїм унікальним природним розмаїттям та історичною цінністю. На більше 23 кв. км Національного заповідника зуміли вміститися розташуватися скелі, луки, ліси і плавні, що забезпечує різноманітність тваринного і рослинного світу. На острові знаходяться ряд туристичних об'єктів, таких як комплекс "Запорізька січ", "Музей запорізького козацтва", "Кінний театр" і дендропарк, табори відпочинку, пляжі. Також на острові продовжують проводити археологічні розкопки.

ФОТО_19

Ще один цікавий історичний об'єкт на території Запоріжжя - Запорізький дуб. Це дерево один з останніх примірників первісних дубів Придніпров'я. Вік рослини оцінюють в районі 700 років, хоча і не виключають, що він може бути і на кілька сотень років старше.

Під час окупації Запоріжжя Гітлер намагався вивезти дуб в Німеччину - як символ величі. А вже в 90-х роках минулого століття грунтові води і удар блискавки стали причиною того, що більша частина дуба засохла. В даний час залишається живою лише одна гілка. Сьогодні на території, де розташований дуб, діє цілий культурний комплекс, де проводяться масові заходи, найчастіше з участю козаків.

 Що стосується епохи індустріалізації, з якою також пов'язана історія Запоріжжя, складно не згадати про ДніпроГЕС. Це найбільша на Півдні України, а також одна з найстаріших електростанцій Дніпра. Гребля підноситься на 50 метрів над рівнем води. ДніпроГЕС являє собою і унікальний архітектурний об'єкт, з нього також відкривається вид на Хортицю і на більшу частину всього міста.

ФОТО_20

 Львів – центр культурного відпочинку

Останнім часом у Львові зросла кількість туристів саме з України. Так, на травневі свята, а це один із пікових періодів, який збирає в місті тисячі гостей з України та закордону, Львів відвідало близько 100 000-150 000 гостей.

 За інформацією закладів розміщення і туристичних фірм, яку надали управлінню туризму ЛМР, здебільшого, це були гості з України (75 %), а саме: Києва, Дніпропетровська, Луганська, Харкова, Запоріжжя, Одеси.

 Тільки 25% від кількості становили іноземні гості, а саме: Польщі, Білорусії, Німеччини, Туреччини, Словаччини, Італії, Франції, Фінляндії, США тощо.

 Середня тривалість перебування туриста у Львові складала 3-4 дні.

 Що подивитися у Львові?

 Палац Потоцьких

 Палац графів Потоцьких – велична будівля у стилі французького неоренесансу кінця XIX століття. Його було побудовано за проектом французького архітектора Людвіга де Верні за участі польського архітектора Ю. Цибульського для польських магнатів Потоцьких. Архітектура будівлі багата і розкішна, виконана в стилі барокового-класицизму. За часів радянського союзу в палаці було приміщення для РАЦСу.

Нова карта українського туризму: на що наші співвітчизники обміняли Крим (фото) - фото 12

 Оперний театр

 Оперний театр – є архітектурною перлиною Львова у стилі неоренесансу (1901 рік) і одним з найгарніших театрів Європи. Театр було зведено у 1897 році відомим архітектором Зігмунтом Горголевським.

Нова карта українського туризму: на що наші співвітчизники обміняли Крим (фото) - фото 13

 Італійський дворик.

 Надзвичайно цінна ренесансна пам’ятка 1580 року. У цьому подвір’ї у теплу пору року працює кафе, відбуваються традиційні концерти, фестивалі класичної і джазової музики. У подвір’ї можна оглянути пранґер – ганебний стовп, біля якого у середньовіччі виконували покарання над злочинцями.

 IMG_20150807_123029579

Маріуполь - морський та військовий курорт

Маріуполь - прифронтове місто, відразу за яким починається лінія розмежування з територією, підконтрольної російським бойовикам. За всіма правилами, таке сусідство мало призвести до повної відсутності туризму, як явища. Однак у зв'язку з війною Маріуполі розвивається новий напрямок для богатих. Бажаючи гострих відчуттів організують собі турне в зону бойових дій, щоб зробити селфі на тлі техніки.

Нова карта українського туризму: на що наші співвітчизники обміняли Крим (фото) - фото 15

Якщо говорити про традиційний для морського міста туризм, то незважаючи на війну, тут переповнені пляжі. При цьому, прилеглі до міста селища, які раніше приймали велику кількість туристів.

Нова карта українського туризму: на що наші співвітчизники обміняли Крим (фото) - фото 16

 Ось така створюється зараз в Україні нова туристична мапа.  

Михайло Криволапов

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Через ремонтні роботи електромереж 23 серпня вулиці трьох районів Львова знеструмили. Про це повідомила прес-служба ПАТ “Львівобленерго”. Відтак, 23 серпня з 8:00 по 17:00 у Львові тимчасово призупинять послуги електропостачання мешканцям таких вулиць: Личаківський район: Латвійська; Майорівка; Медової Печери, 34, 40-80, 55-79, 109, б/н, дачі; Стешенка, 75-87. Сихівський район: Вулецька, 1-12; Зелена, 285-321. Крім того, сьогодні з 9:00 по 17:00 знеструмл...
Суспільство
Сьогодні, 23 серпня, у Львові в останню путь відправлять померлу журналістку та мистецтвознавицю Наталію Космолінську. Про це на сторінці у Фейсбук повідомила Юлія Хомчин. Жінку поховають на Личаківському цвинтарі, процесія відбудеться о 10:30 на полі для поховань №52. О 12:00 проведуть службу у Катедральному соборі. Усіх друзів та близьких загиблої запрошують пом’янути Наталію Космолінську в «Світі кави» о 13:00. «Кава у «Світі кави» біля Катедри, у місці...
Культура
Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День прапора. Як повідомили в прес-службі ЛМР, з цієї нагоди у місті підготували низку цікавих заходів. Зокрема львів’ян та гостей міста запрошують подивитися на встановлення рекорду України з перетягування трамваїв та відкриття Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, заспівати патріотичних пісень з літніми людьми в трамваях Львова, відпочити на фольклорному фестивалі «Етновир» та подивитися фільми просто неба....
Суспільство
Сьогодні, 23 серпня, о 10:00 ранку у Львові на вулиці Чернівецькій (навпроти залізничного вокзалу) встановлюватимуть новий рекорд України з перетягування трамваїв Концерну «Електрон». Як повідомили в прес-службі ЛМР, організаторами заходу є «Федерація стронгмену України Свої сили у перетягуванні трамваїв спробують атлети «Федерації стронгмену України» — чемпіон та рекордсмен світу Володимир Рекша зі Львова та чемпіон і рекордсмен світу Сергій Конюшок з Ки...
Культура
23 серпня, у День Прапора місто Винники відзначить 667-ий День народження. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, з цієї нагоди міська влада та громадські й молодіжні організації влаштували святкування. Розпочнуться урочистості о 10:00 біля пам’ятника Незалежності (вул.Галицька). Об 11:00 у приміщенні КЦ «Дозвілля» відбудеться урочиста сесія, де оголосять і нагородять почесними званнями мешканців міста. Паралельно, на майданчику вулиці Стрілецької старту...
Культура
24 та 25 серпня о 18:00, у Львові влаштують унікальну екскурсію Митрополичими садами. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. Охочі зможуть подивитися на мальовничі сади Святоюрського комплексу; панораму Старого міста; побувати на місці, звідки правдоподібно була намальована відома панорама Гогенберґа (перша відоме зображення Львова); відвідати місця, де перебували такі визначні постаті, як митрополит Андрей Шептицький, Патріарх Йосиф Сліпий, Святий П...
Суспільство
Із 23 серпня до 25 вересня, мешканцям Львова та області пропонують закупити газ на цілу зиму за літньою ціною по акції "Твоя енергонезалежність". Про це 032.ua повідомили у прес-службі "Львівгаз збуту". Вперше споживачам пропонують придбати газ на весь опалювальний сезон наперед, за ціною на літо - по 5995,53 грн за 1000 кубометрів. Максимальний обсяг закупівлі газу при цьому обмежений - до 25 тис куб. м на одне домогосподарство. Гарант акції - НАК «Нафтог...
Суспільство
Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав 49-річну львів’янку Ганну Федорів знести 8-поверхів незаконно збудованого ЖК «Форест Хілл», що розташований на вулиці На Нивах. Про це повідомив  Zaxid.net. Відповідне рішення суду щодо ЖК «Форест Хілл» ще на початку серпня опублікували у реєстрі судових рішень. Земельна ділянка, де й звели скандальну новобудову, належить львів’янці Ганні Федорів, яка у 2015 році отримала містобудівні умови та обмеження н...
Культура
24 серпня Львів разом зі всією Україною відзначає День Незалежності. Традиційно, у місті та за його межами заплановано багато різноманітних тематичних подій. Кореспондент сайту 032.ua підготував для читачів добірку заходів на День Незалежності у Львові, які можна відвідати безкоштовно. Фестиваль “Етновир” У Львові на площі Ринок та на площі Музейній відбудеться щорічний міжнародний фестиваль фольклору «Етновир». На День Незалежності відбудеться конкурс орк...